Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
26.03.2024 16:57
A+
A-

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Belediye tarafıdan maddi zorluk içerisinde olan her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan kişiler gıda, erzak ve para yardımının yanında bir çok sosyal yardım yapılmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı,  Trabzon Büyükşehir BelediyesiYardım Kolisi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım detayları yazımzıda.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Belediyenin yaptığı sosyal girişimlerle birlikte zor durumda kalan vatandaşlara karşı umut olmaktadır. Yaptığı girişimler belli zamanlarda içinde yaparak ailelere yardım sağlamaktadır.

Yardım başvuru yapmak isteyen bireyler Trabzon Büyükşehir Belediyesi iletişim hattı, Whatsapp iletişim kurarak, site üzerinden talep yollayarak, belediye ve sosyal hizmetler binası üzerinden başvurularını sağlayabilirler.

Online veya iletişim hattı üzerinden yardım başvurusu yapabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Başvuruyu yapmanızla birlikte sosyal hizmetler destek personelleri aracılığıyla incelenerek tespit edilmesi halinde yardımlarınız sağlanacaktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi zor da düşen aileler için yardımlarını sürdürmektedir. Bu tür yardımlar olarak gıda yardımı sağlanması, yaşlı bireylere evde bakım hizmetleri, eşya yardımları, öğrenciler için kırtasiye ve kıyafet yardımı, sıcak yemek gönderimi, indirimli su teşviki, sağlık sorunu yaşayan ve medikal cihaz gereksinimi olanlara yardım sağlanmaktadır.

Bu tür yardımlar vatandaşın olan sorununa göre hareket edilmektedir. Bunun yanında toplumun refahını yukarı çıkararak örnek belediyecilik modelinde olmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmek için ilk kez iletişim hattı üzerinden yardım başvurusu sağlayabilirsiniz. Yardım başvurusu yapmak için 0462 224 10 50 numaralı hattan Trabzon Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezine varabilirsiniz. Buradan yardım başvurusunu yapmak istediğinizi altını çizerek gerekli işlemler sağlanacaktır.

Diğer yöntem olarak Whatsapp iletişim hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Whatsapp hattı numarası olarak 0561 616 11 00 numaralı hattı rehberinize ekleyebilirsiniz. Whatsapp uygulamasına girerek direk olarak mesaj atabilirsiniz. Online işlemler menüsünden yardım başvurusu ve yapılmasını istediğiniz yeni bir hizmet varsa bunun isteğini yollayabilirsiniz.

Online başvuru için https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yer alan başvuru talebinde kimlik ve iletişim bilgilerinden hareket ederek yapmak istediğiniz talebi iletebilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparken sizden bilgiler doldurulması istenecektir. Bu bilgiler kişisel bilgiler, adres bilgileri ve iletişim bilgiler verilmektedir. Bu tür bilgiler başvuru kanalınıza göre hareket ederek doldurabilirsiniz.

Çağrı merkezi üzerinden başvuru yapıyorsanız verdiğiniz bilgiler çağrı merkezi destek çalışanı aracılığıyla doldurularak hareket edilecektir. Online veya Whatsapp iletişim merkezinden başvuru yapıyorsanız istenen bilgileri ileterek yollayabilirsiniz.

Yolladığınız bilgiler sistem üzerinde kaydedilerek gerekli birimlere yollanmaktadır. Sosyal hizmetler aracılığıyla doğrulanmasıyla birlikte ihtiyaçlı aileler tespit edilip yardımlar sağlanmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri başvuru yaptıktan sonra azami süre geçtikten sonra kontrol sağlayabilirsiniz. Başvurular genelde 15-30 gün içinde başvuru sonuçları görülmektedir.

Başvuru sorgulama işlemleri yaptığınız başvuru kanalları üzerinden sorgulama uygulayabilirsiniz. Eğer çağrı merkezi üzerinden başvuru yaptıysanız 0462 224 10 50 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanarak yardım başvurusu sorgulama işlemleri hakkına geniş bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden başvuru sağladıysanız buradan 0561 616 11 00 numaralı hattan Whatsapp yoluyla mesaj yollanarak yardım alabilirsiniz. Gerekli sorgulama işlemleri yapıldıktan sonra siz değerli okurlarımıza sonuç aktarılması yapılacaktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak 0462 224 10 50 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayarak yardım başvurusu ve bilgileri sağlayabilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi vatandaşların kendilerine daha kolay ulaşım sağlaması adına Trabzon Büyükşehir Whatsapp hattını kurmuştur.

Whatsapp hattı numarası olarak 0561 616 11 00 numaralı hat üzerinden mesaj olarak yollama uygulayabilirsiniz. Destek personelleri en kısa zaman zarfında geri dönüş sağlayacaktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi ihtiyaçlı ailelerin mutfağına destek sağlıyor. Bazı zamanlarda verilen yardım kolisi içinde barındırdığı temel gıda paketi aracılığıyla ailelerin yemek gereksinimini karşılamaktadır. Bu tür yardım kolisi başvurularını çağrı merkezi üzerinden veya Whatsapp iletişim merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz.

Çağrı merkezi numarası olarak 0462 224 10 50 numaralı hattan ulaşım sağlarken Whatsapp iletişim hattı numarası 0561 616 11 00 numaralı hattan varabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi belli zamanlarda erzak yardımı aracılığıyla ailelerin refahını biraz da olsa artırma amacı sağlamıştır. Erzak yardımıyla birlikte geçim zorluğu çeken vatandaşların tenceresini kaynatmak amaçlı yardım sağlanmıştır.

İçerisinde bulunan erzak yardımında ailelerin temel gereksinimlerini gidereceği erzaklar bulunmaktadır. Bu tür erzak yardımı başvurularında dönemsel olarak açık olmaktadır.

Çağrı merkezi numarası 0462 224 10 50 numaralı hattan öğrenim sağlarken diğer yöntem olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi Whatsapp iletişim hattı numarası olarak 0561 616 11 00 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarını Kart 61 aracılığıyla yapmaktadır. İhtiyaçları aileler başvuru yapmasıyla birlikte sosyal hizmetler aracılığıyla incelenmeye alınmaktadır. Başvurunun olumlu olması halinde belli zamanlarda yatan para yatırılan kartta aileler gıda gereksinimlerini karşılamaktadır.

Yatan para miktarı olarak aile içindeki birey sayısına göre değişiklik göstermektedir. Başvuru bilgileri için ilk kez çağrı merkezi ve iletişim hattı üzerinden öğrenim sağlayarak hareket edebilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çağrı merkezi numarası 0462 224 10 50 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlarken Trabzon Büyükşehir Belediyesi Whatsapp iletişim hattı numarası 0561 616 11 00 hat üzerinden ulaşım sağlayarak başvuru ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Kart 61 yatan para olarak dönemsel olarak değişikliğe uğrayabilir. Yatan para listesi olarak şu biçimde paylaşılmaktadır. Yatan parayla birlikte anlaşmalı marketler üzerinden alışverişinizi uygulayabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocuklarına süt yardımı yapmaktadır. Bu yardımdan faydalanmak için başvurular, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden veya Alo 153 çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir.

Başvuru Şartları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için aşağıdaki şartlar aranır:

 • Ailenin Trabzon’da ikamet ediyor olması
 • Ailenin gelir düzeyinin düşük olması
 • Ailenin 3-6 yaş arasında çocuğu olması

Başvuru Belgeleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Aile nüfus kayıt örneği
 • Gelir belgesi
 • Çocuğun doğum belgesi

Başvuru İşlemleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu, aşağıdaki şekilde yapılabilir:

İnternetten Başvuru

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden süt yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine girin.
 2. Ana sayfada yer alan “Hizmetler” bölümünden “Sosyal Yardım Başvurusu” seçeneğini seçin.
 3. Açılan sayfada gerekli bilgileri doldurarak başvuru formunu doldurun.
 4. Başvuru formunu doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayın.

Alo 153 Çağrı Merkezinden Başvuru

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Alo 153 çağrı merkezini arayarak süt yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında, gerekli belgelerin fotokopilerini çağrı merkezine göndermeniz gerekmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Yardımı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocuklarına süt yardımı yapmaktadır. Bu yardımdan faydalanmak için başvurular, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden veya Alo 153 çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir.

Başvuru Şartları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için aşağıdaki şartlar aranır:

 • Ailenin Trabzon’da ikamet ediyor olması
 • Ailenin gelir düzeyinin düşük olması
 • Ailenin 3-6 yaş arasında çocuğu olması

Başvurular belediyenin resmi sitesi üzerinden yapılamkatadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart 61 Başvurusu

KART 61 Yardım Parası Miktarları: Yer alan para miktarı aile içindeki birey sayısına göre belirlenmiştir.

 • 1 ve 2 Birey: 500 TL
 • 3 ve 4 Birey: 1000 TL
 • 5 ve 6 Birey: 1250 TL
 • 7 ve üzeri birey: 3000 TL olarak yatırım sağlanmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Tablet ihtiyacından dolayı ihtiyaçlı ailelere eğitim hususunda ilerlemelerini sağlamaktadır. Yer alan eğitim uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte öğrenciler tablet sahibi olmadığından dolayı eğitimde geri kalmaktadır. Bu durumdan dolayı da aile içinde sıkıntılara neden olmaktadır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi alınan başvurularda en ihtiyaçlı aileleri tespit ederek belli zamanlarda tablet sevkiyatı yapmaktadır.

Bunun yanında eğitimi güçlendirerek ailelerin daha umutlu biçimde hareket etmesini sağlamaktadır. Tablet başvurusu isteği yapmak için ilk kez iletişim merkezi üzerinden sisteme kayıt bırakabilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi olarak 0462 224 10 50 numaralı hat üzerinden sağlarken diğer bilgi yolu olarak Whatsapp iletişim hattı numarası olan 0561 616 11 00 hattan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.