Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
26.03.2024 03:33
A+
A-

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Ramazan ayının gelmesi ile beraber bir çok belediye gibi Aydın Belediyesi dar gelirli muhtaç ailelere Ramazan kolisi ce erzak yardımı yapmaya başladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı  Başvuru Formu ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama detayları yazımzıda.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Ramazan erzak yardım kolisi nereden ve nasıl alınır? Başvurular e-Devlet’ten mi yapılır? soruları Ramazan ayı boyunca araştırılan konular içindedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kızılay, belediyeler, dernek ve vakıflar ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan erzak kolisi yardımı yapmaktadır.

Yazımızın içinde Ramazan yardımı başvurusu ile alakalı araştırılan soruları yanıtlayarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Ramazan erzak kolisi, Ramazan kolisi yardımı, Ramazan gıda yardımı ile detaylar….

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal belediyecilik anlayışıyla muhtaç, dar gelirli ve yoksul kişi ve ailelere sosyal yardım kapsamı içinde Aydın Belediyesi yardımları ile destek olmaktadır.

Aydın Belediyesinden Ramazan yardımı başvurusu için vatandaşlar Çözüm Merkezi numarası  444 40 09 ile iletişime geçebilir yahut https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linke tıklayarak başvuru formu doldurabilirler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Aydın Belediyesinden ramazan yardımı almak istiyorum diyen vatandaşların başvuru formu doldurmaları istenecektir. İster belediyenin resmi internet sitesinden isteğe göre telefon ile çözüm merkezi üzerinden başvuru yapın her iki seçenekte de siz değerli okurlarımıza ile ilgili bazı belli başlı bilgiler edinmek için başvuru formu doldurmanız gerekecektir.

Aydın ramazan yardımı başvuru formu; bu formda kimlik, iletişim, ikametgah ve almak istediğiniz yardım türüne ilişkin sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu yetkili birimler aracılığıyla incelemeye alınmaktadır. Formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması başvurularınızın olumlu yanıtlanma şansını arttıracaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Aydın Ramazan yardımı başvurusu yahut sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçları ile ilgili bilgi sahibi olmak için  Aydın Belediyesi ramazan yardımı başvurusu sorgulama işlemi yapabilirler. Başvuru sonucu öğrenmek istiyorsanız telefon hattı, mail adresi ve https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linkini kullanabilirsiniz. Telefon, mail yada web sitesi üzerinden ile başvuru sorgulama yapacak olan ihtiyaç sahiplerinin arama yapmadan önce kimliklerini yanında bulundurması gerekir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Aydın Belediyesi Ramazan yardımı muhtaç, kimsesiz, yoksul, dar gelirli ve engelli vatandaşlara öncelikli olarak verilmektedir. Aydın yardım kolisi belediye, kaymakamlık, zabıta aracılığıyla muhtaçlığı tespit edilen vatandaşlara gıda kolisi doğrudan gönderilmektedir.

Ayrıca; düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin ramazan erzak yardımı almak için başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Sizlerde Aydın Belediyesi Ramazan Yardımı Almak İstiyorum diyorsanız bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçebilir, Çözüm Merkezi  444 40 09 numarasını arayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Aydın Belediyesi Ramazan Yardımı almak için bazı şartlara sahip olmanız gerekmektedir.

Aydın Ramazan kolisi yardımı için şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Aydın il sınırları içinde ikamet ediyor olmak
 • Muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesine sahip olmak
 • Sosyal güvencesi bulunmayan yahut hane geliri net asgari ücret miktarından fazla olmamak şartları aranmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Aydın Belediyesi Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerinin adreslerine erzak kolisi teslim etmektedir. Yardım kolisi belediye, zabıta ve muhtarlıkların belirlemiş olduğu ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı almak istiyorsanız  444 40 09’u  çağrı merkezini aradıktan sonra, çalışanların size sorduğu soruları yanıtlayarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Yapan Kurumlar

Yardımlaşmanın en fazla arttığı Ramazan ayının yaklaşmasıyla Aydın il sınırları içinde ikamet eden dar gelirli vatandaşlar Aydın’da ramazan yardımı yapan kurumlar başlığı adı altında araştırma yapmaktadır.

Aydın Belediyesi ramazan yardımı yapan yerler;

 • Belediye
 • Kaymakamlık
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı
 • Kızılay
 • Dernek ve vakıflar

Aydın Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Aydın Belediyesi temel gereksinimlerini karşılayamayan yahut karşılamakta kuvvetli çeken ailelerin mutfak gereksinimlerini gidermek adına gıda yardımı yapmaktadır. Aydın gıda yardımı tek seferlik yada düzenli olarak yapılmaktadır.

Belediyeden gıda yardımı almak isteyen vatandaşların Aydın büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvuru formu doldurması gerekmektedir.

Gıda yardımı başvuru; Aydın belediyesinin resmi internet sitesinden yada bizzat Belediye sosyal hizmetler biriminden  yapılmaktadır. Ayrıca Çözüm Merkezi 444 40 09 ile iletişime geçerek yardım talebinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Belediye gıda yardımı başvuru formu için https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linke tıklayarak form doldurabilir, başvuru uygulayabilirsiniz.. Ayrıca Aydın büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu 444 40 09 hizmet destek numarasını arayarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Gamze Şaşkan dedi ki:

  Esimçalışmıyor 3 çocuğum var ikisi okuyor küçüğü 2 yaşında bez ve erzak istiyorum