Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
15.03.2024 13:22
A+
A-

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para); Bir çok belediyede olduğu gibi Erzincan Belediyesi Erzincan il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara düzenli olarak gıda, erzak ve para yardımı yapmaktadır. Hane halkı geliri asgari ücretin 3/1 oranında aşağıda olan ve geçikmekte zorlanan hanelere bu yardımlar düzenli olarak verilmektedir.

Geçinmekte zorlanan ailenin yanında okuyan öğrencilere kırtasiye yardımı yapan belediye ayrıca yeni doğan bebeklere hoş geldin bebek paketi vermektedir. Sizlere bu yazımızda Erzincan Belediyesi yardım başvurusu ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Erzincan Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Erzincan belediyesi Erzincan’da zor şartlar altında yaşayan vatandaşlar için çok çeşitli yardımlarda bulunurlar. Peki ama Erzincan Belediyesi yardımları nelerdir?  Erzincan belediyesi aracılığıyla yapılan yardımların başında maddi yardımlar ve gıda yardımları gelir. Bilhassa de çalışamayan yahut düzenli bir geliri bulunmayan bireyler için belediye aracılığıyla maddi yardımlar sağlanırken bunun yanı sıra da temel gereksinimlerini karşılayamayacak düzeydeki aileler içinde gıda yardımlarında bulunulur.

Tüm bunların bunun yanında temizlik malzemesi, kıyafet, yakacak yardımları, süt yardımları, bebek yardımları da belediye aracılığıyla belirlenmiş olan belirli şartlara uygun bireylere yapılır. Ayrıca maddi yetersizliklerden dolayı okul yaşamına ara vermiş olan öğrenciler için kırtasiye yardımı ve yol yardımı da gerçekleştirilir.

Eğitim sağlık gibi temel alanlarda da yine vatandaşlara yardım sağlamaya devam eden belediye kadınlar ve çocuklar için de çeşitli yardımlar gerçekleştirirler. Eşini kaybetmiş yahut eşinden boşanmış olan kadınlar ve çocuklar için maddi destekler de bulunur. Gazi ve şehit yakınlarına, asker ailelerine de aynı biçimde maddi manevi destek sağlanır.

Tüm bu yardımlardan yararlanabilmek için belirli şartlara uygun olmak ve başvuru gerçekleştirmek çok mühimdir. Bu nedenle de başvurunuzu yaparken başvuru formunda gösterilen yerleri mutlaka eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurarak yardıma gereksiniminiz olduğunu belirtmelisiniz.

Erzincan Belediyesi Tarafından yapılan sosyal yardımlar ise;

 • Erzak yardımı
 • Para yardımı
 • Eşya yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Giysi yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Engelli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik yardımlar
 • Süt yardımı
 • Bebek maması, bezi yardımı
 • Kış ayları için bot, mont yardımı

Erzincan Belediyesi Yardımlarına Kimler Başvurabilir

Erzincan Belediyesi tarafındna tüm sosyal yardımları başvuruda bulunmak isteyen kişiler aşağıdaki şartları taşımaları gereklidir.

 • Yoksul aileler
 • Bazı sebeplerden ötürü çalışamayacak olanlar
 • Yaşlı ve kimsesizler
 • Maddi sıkıntıdan dolayı eğitim hayatını sürdüremeyen öğrenciler
 • Yetim ve öksüzler
 • Öz bakımını yapamayan hastalar
 • Engelli bireyler
 • Doğal afetler sonucunda zarar görmüş zor durumda olanlar
 • Şehit aileleri ile gazi ve gazi aileleri Erzincan Belediyesi yardım başvurusu için öncelikli olanlardır.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Erzincan belediyesi yardıma muhtaç olan ve maddi anlamda zor zamanlar yaşayan vatandaşlarının daha iyi koşullar altında yaşayabilmeleri için bazı yardımlarda ve desteklerde yer alıyor. Erzincan Belediyesi de diğer belediyeler gibi bu konu ile ilgili vatandaşlara olabildiğince faydalı olmak için sürekli olarak olarak çalışmaya sürdürmekte.

Erzincan Belediyesi’nde yaşayan vatandaşlar için yapılan yardımlar son haftalarda çok daha yüksek ilgi v e talep görmeye başladı. Bunun en mühim nedenlerinden bir tanesi ülkemizin ekonomik anlamda zor zamanlar yaşamasıdır. Bilhassa de korona virüs dönemi ardından birden fazla vatandaş işsiz kalmıştır ve bu durumda da yardıma muhtaç bireylerde artış yaşanmaya başlandı.

Bu duruma kayıtsız kalamayan ve yardıma gereksinimi olan bireylere el uzatan Erzincan belediyesi vatandaşları için çok daha kapsamlı kapsamlı yardım çalışmalarında bulunmaya başladı. Sizlerde Erzincan Belediyesi’nin sağlamış olduğu yardımlardan yararlanmak istiyorsanız mutlaka Erzincan belediyesi yardım başvurusu aşamalarını dikkatli bir biçimde tamamlamanız gerekir. Daha sonra belediye aracılığıyla yapılan incelemelerde uygun olarak görünen bireylere yardımlar sağlanmaya ekranlara gelecektir.

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yapmak için https://www.erzincan.bel.tr/istekveoneri linke tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Erzincan Belediyesi’nde yaşayan ve yaşamış oldukları zor durumlar bundan dolayı yardım isteyen vatandaşlar başvurularını bitirdikten bir süre sonra Erzincan belediyesi yardım başvurusu sorgulama ile başvuruların onaylanıp onaylanmadığını ve belediye aracılığıyla sağlanacak olan yardımlardan faydalanıp faydalanamayacaklarını kolay bir biçimde öğrenebilirler.

Yardım başvurunuzu sorgulamak istiyorsanız birden fazla biçimde sorgulama yapabileceğiniz seçenek mevcuttur. İlk olarak belediyeye giderek belediyedeki çalışanlardan konu ile ilgili geniş bir şekilde ve doğru olarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yardım başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını merak eden fakat belediyeye gidemeyen bireyler için de kolay yöntemler mevcuttur. Belediye çalışanları ile iletişime geçmek için belediyenin telefon numarası üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz ve bu sayede yalnızca telefondan başvuru sorgulamanızı uygulayabilirsiniz.

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işleminizi https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresinden de yapabilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Erzincan belediyesi aracılığıyla sağlanan yardım başvurularından faydalanabilmeniz için mutlaka başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız çok mühimdir. Bu durumun en mühim nedeni ise başvuru yapan bireylerin muhtaçlık durumlarının doğru bir biçimde değerlendirilmesi ve gerçekten yardıma muhtaç olan bireylere destek verilecek olmasıdır. Bundan dolayı de formda vermiş olduğunuz bilgilerin güncel ve doğru olması başvurunuzun onaylanıp onaylanmaması için çok mühimdir.

Erzincan belediyesi yardıma muhtaç insanlar için birden fazla farklı biçimde yardımlarda bulunur. Bu yardımlardan yararlanmak isteyen bireyler belediyeye başvuruda bulunurlar. Lakin belediye aracılığıyla belirlenmiş olan bazı standartlara uygun olman bireyler yardımlardan faydalanabilirler.

Bu standartlara uygun olup olmadıklarını belediyeye bildirmek için ise Erzincan belediyesi yardım başvuru formu doldurulmalıdır. Doldurmuş olduğunuz formdaki bilgiler belediye aracılığıyla görevliler yardımıyla incelenir ve yardım almaya uygun olup olmadığınız belirlenir. Başvuru formunu doldururken kişisel detaylarınız çalışma durumunuz geliriniz ve ailenize ki diğer bireylerin kimlik bilgileri gibi birden fazla bilgi istenir.

Form doldururken en fazla önemle üstünde durulması gereken nokta bilgilerin kesinlikle doğru ve eksiksiz olmasıdır. Bilgiler belediye aracılığıyla incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir yanlış yahut eksiz bir bilgi verilmesi durumunda başvurunuz iptal edilir ve yardımdan yararlanmanız imkansız bir hale gelir. Bu nedenle mutlaka formu doldururken ve bilgileri verirken doğru biçimde olmasına özen gösterin. Aynı zamanda da detaylarınız güncel olduğundan emin olun.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Erzincan Belediyesi’nin sağlamış olduğu yardımlardan yararlanmak isteyen bireyler başvurularını yapmak yahut bilgi almak için çoğu zaman Erzincan belediyesi ile iletişime geçmek için telefon numaralarını ararlar. Erzincan belediyesi yardım başvurusu telefon numarası  0553 999 90 24 dür. Aynı zamanda da beyaz masa yoluyla da Erzincan Belediyesine ulaşmak olabilecektir.

Erzincan Belediyesine ulaşabileceğiniz diğer hat ise 444 9 024 numaralı hattır. Bu hatlar ile iletişime geçerek Erzincan belediyesi çalışanlarından geniş bir şekilde ve doğru bir biçimde bilgilendirme alabilirsiniz.  Başvurularınızı bu numara üzerinden yapabilir yahut başvurularınızı bu numara üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca beyaz masa üzerinden belediye ile iletişime geçmek isteğe göre 7 gün 24 saat rahatlıkla varabilirsiniz.

 • Telefon: 444 9 024
 • Whatsapp: 0553 999 9 024
 • Adres: Bahçelievler, Erzincan Bld., 24050 Merkez/Erzincan Merkez/Erzincan
 • E-Posta: bilgi@erzincan.bel.tr

Erzincan Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Erzincan Belediyesi son haftalarda ekonomik anlamda zorluk yaşayan bireylerdeki artış sebebiyle vatandaşların daha sorunsuz bir yaşam sürmeleri için çalışmalar yapmaya başlamıştır. Bilhassa de temel ihtiyaçların karşılanmasında destek sağlayan Erzincan Belediyesi gıda yardımı başvurusu da başlatmıştır.

Bu imkandan yararlanmak isteyen bireyler belediye ile iletişime geçmeli ve gerekli bilgileri belediyeye iletmelidir. Gerekirse belediyeye bireysel olarak gidilmelidir gerekirse de telefon numarası aracılığı ile belediye çalışanlarından bilgi alınmalıdır. Daha sonra ise başvurular gerçekleştirilebilir. Bunun yanında sizlerde Erzincan belediyesi aracılığıyla sağlanan gıda yardımlarından kolay bir biçimde faydalanabilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Erzincan Belediyesi erzak yardımı başvurusu; Erzincan belediyesi aracılığıyla sağlanan yardımların en fazla bilinenlerinin başında erzak yardımı gelir. Son zamanlarda korona virüs salgını sebebiyle birden fazla kişi çalışma yaşamına ara vermek zorunda kaldı. Korona virüs dönemi ardından birden fazla kişi işlerine geri dönmeye çalışsa da ekonomik anlamda ülkemizde sorunlar yaşanmaya sürdü.

Bu durumda birden fazla vatandaşın maddi anlamda zor günler yaşamasına ve çoğu zaman yiyecek yemek bulmak da bile sorunlar yaşanmasına yol açtı. Erzincan belediyesi de böyle bir durumla baş başa kalan vatandaşlarını erzak yardımı yaparak zor günlerinde yalnız başına bırakmamaya karar verdi. Son dönemlere bakıldığında işsizliğin de artması ile birlikte erzak yardımı başvurusu da çok daha yüksek kişi aracılığıyla istenmeye ve talep görmeye başladı.

Erzincan belediyesi erzak yardımı başvurusu ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmayan ve nasıl başvuru yapacağını düşünen bireyler için başvurular bi hayli basittir. Erzincan Belediyesi’ne giderek erzak yardımı talep ettiğinizi belirtebilirsiniz. Bunun yanında belediye aracılığıyla isteğiniz kayıt altına alınır ve belediye aracılığıyla istediğimiz şartlara uygun görünmeniz durumunda yardımlarınız düzenli aralıklarla yapılır. Ayrıca Erzincan Belediyesi’nin web sitesi üzerinden de rahatlıkla erzak yardımı başvurusu talep edebilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Erzincan Belediyesi yardıma muhtaç olan vatandaşlar için yardım kolisi sevkiyatları yapıyor. Belirli zamanlarda toplu bir biçimde sevkiyatı yapılan yardım kolileri içlerinde temel gereksinimlerinin tamamını bulunduruyorlar. Bu nedenle de birden fazla kişi aracılığıyla Erzincan belediyesi yardım kolisi başvurusu gerçekleştiriliyor.

Erzincan Belediyesi’ne giderek yüz yüze başvuru yapabileceğiniz gibi bunun yanı sıra Erzincan Belediyesi’ne web sitesi üzerinden de başvurularınızı kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Son zamanlarda yardım kolisi başvurularında da diğer başvurularda olduğu gibi oldukça önemli artış başlamıştır. Bilhassa de temel gıdaların ve ihtiyaçların içinde olduğu yardım kolileri ekonomik anlamda sorunlar yaşayan bireylerin yardımlarına koşuyor.

Günümüzde her geçen gün git gide artan ürün fiyat aralıkları sebebiyle birden fazla kişi yardım kolisi başvurularında bulunmaya sürdürmekte. Lakin yardım kolisi başvurusu yaparken belediyenin talep ettiği koşulları mutlaka dikkatli bir biçimde incelemeli ve uygun olmanız durumunda başvuru yapmanız çok mühimdir.

Erzincan Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Erzincan Belediyesi Para Yardımı Başvurusu yapmak isteyen dar gelirli vatandaşlar ilk olarak belediyenin sosyal yardımlaşma birimine giderek başvuruda bulunmaları gereklidir. Her hangi bir sosyal güvencesi ve geliri bulunmayan aileler gerekli şartları taşımaları halinde aylık düzenli olarak para yardımı alabilirler.

Erzincan Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Bilhassa de son haftalarda yoğun olarak ilgi gören başvurulardan bir tanesi de yardım kartı başvurularıdır. Pek çok ilde başvuru olanağı sağlanan yardım kartları muhtaç olan ve yardıma ihtiyaç duyan bireylere belediye aracılığıyla verilir. Lakin belediye aracılığıyla verilen yardım kartından yararlanmak için ilk kez belediyeye bazı başvurularda bulunulması gereklidir.

Her yılın belirli dönemlerinde düzenli olarak gerçekleştirilen başvurular yalnızca belirli sayıda insana sağlanır. Bu nedenle de yardım kartı verilecek olan bireyler yetkililer aracılığıyla denetlenir ve gerçekten yardıma gereksinimi olan bireyler bu imkandan yararlanabilir.

Erzincan belediyesi yardım kartı başvurusu iki farklı biçimde rahatlıkla gerçekleştirilebilir. İlk olarak telefon ile belediyeyle iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanında belediye çalışanları siz değerli okurlarımız için gerekli başvuruları gerçekleştirirler. Ayrıca bireysel olarak belediyeye giderek de başvurularınızı bi hayli kolay bir biçimde yapabilirsiniz.

Belediye aracılığıyla sağlanan bu yardımdan faydalanabilecek olan bireyler eşi ölmüş olan ve çalışmadığı için herhangi bir geliri bulunmayan kadınlar, maaşı olmayan fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bireyler, çalışıyor olmasına rağmen aile bireylerinin sayısına yeterli olacak kadar maaşı olmayan bireyler, sağlık problemleri sebebiyle çalışamayan bireylerdir.

Erzincan Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Erzincan belediyesi halen süt yardımı yapmıyor. Bu nedenle de Erzincan belediyesi süt yardımı başvurusu yapmak olabilecek değildir. Lakin bir çok ilde bulunan süt yardımları sebebiyle Erzincan da yaşayan vatandaşlar da süt yardımını talep edebilirler. Diğer illerde olduğu gibi yakın günlerde Erzincan belediyesinde de süt yardım sevkiyatları gerçekleştirilebilir.

Erzincan Belediyesi Hoşgeldin Bebek Yardımı Başvurusu

Erzincan belediyesi birden fazla farklı alanda mağdur olan ve yardıma gereksinimi olan vatandaşlarına yardımda bulunmaya sürdürmekte. Bu yardımlar içinde en fazla araştırılanlardan bir tanesi de bebek yardımı başvurularıdır. Bebek sahibi olan fakat maddi durumu yetersiz olan bireyler için birden fazla ilde belediyeler bebek yardımı başvurusu gerçekleştiriyorlar.

Lakin halen Erzincan belediyesi bebek yardım başvurusu hususunda vatandaşlar için bir çalışma gerçekleştirmemiştir. Bu nedenle de Erzincan’da yaşayan bireyler belediyeye bebek yardımında bulunması hususunda taleplerde bulunabilir ve isteklerini dile getirebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.