Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu
20.03.2024 05:13
A+
A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç vatandaşlarına yardım eli uzatmaktadır. Farklı sosyal yardımların altına imzasını atan Kayseri Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2024 eğitim-öğretim yılı başlamadan önce yine dar gelirli ailelerin okuyan çocuklarına kırtasiye yardımı vereceğini açıkladı.

Her yıl yeni eğitim dönemi başlamadan önce öğrencilere destek veren Kayseri Belediyesi, 2024 yılında 11 bin öğrenciye destek oldu. Bu yıl ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi, tekrar ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım yapmaya hazırlanıyor.

Kayseri Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kayseri Belediyesi kırtasiye yardımı ne kadar? ve benzeri gibi konu ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Nedir?

Kayseri Belediyesi kırtasiye yardımı, belediyenin Kayseri sınırları içerisinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarına verdiği sosyal yardımlardan birisidir. Kayseri sınırları içinde olan tüm ilçelerdeki ilkokul, ortaokul ve lise fark etmeksizin tüm kademelerde eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımı yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı ile eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelerin ev ekonomilerine destek olmak amacıyla verilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu yapmak için birçok farklı yola başvurabilirsiniz. Öncelikle diğer sosyal yardım başvuruları gibi kırtasiye yardımı talebinizi de doğrudan belediyeye giderek yetililere iletebilir, başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kırtasiye yardım başvuruları Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından telefonla da alınmaktadır. ALO 183 ya da 0352 222 89 60 numaralı hatları arayarak başvurunuzu telefon üzerinden de yapabilirsiniz. Ayrıca birçok belediye gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvuruları e-devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir.

E-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ana ekrandaki arama kutucuğuna “Eğitim Öğretim yardım talebi” yazarak başvuru formunun olduğu sayfaya gidebilirsiniz.

Yenilikleri yakından takip eden yenilikçi belediyeler arasında olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı başvurularını online olarak kendi resmi web sitesi üzerinden de almaktadır. Kayseri Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden kırtasiye yardımı talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar, https://www.kayseri.bel.tr/kirtasiye-yardim-formu linkine tıklayarak direk başvuru sayfasına ulaşabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımı kapsamında üniversite okuyan gençlere aylık 5.000 TL para yardımı yapmaktadır. Her yıl okulların açılması ile başvurular kabul edilmektedir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımı başvurusu belediyenin resmi internet sitesi www.kayseri.bel.tr adresinde online hizmetler bölümden yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu sadece internetten yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu yapacak kişiler www.kayseri.bel.tr adresine giriş yaparak başvuru formunu doldurmaları gereklidir. Başvuru formu her yıl Eylül ayında açılmaktadır. Başvuru formunu doldurak kişiler mutlaka kişisel bilgiler, gelir durumu ve okul bilgilerini detaylı olarak yazmaları gereklidir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Sorgulama

Kayseri Belediyesi kırtasiye yardımı sorgulama işlemleri e-devlet sistemi üzerinden ya da belediyeye giderek, belediyeyi arayarak ya da belediyenin resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kayseri Belediyesi yetkililerine ALO 183 numaralı sosyal destek hattı üzerinden ulaşarak başvuru sorgulaması yapmak mümkündür.

E-devlet sistemi üzerinden kırtasiye yardımı başvuru sorgulaması yapmak istiyorsanız e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “Sosyal Yardım Talebi” sayfasına giderek kırtasiye yardımı da dahil olmak üzere yapmış olduğunuz tüm başvurularınızın sonuçlarını görebilmeniz mümkündür.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvuru Şartları

Kayseri Belediyesi kırtasiye yardımı başvuru şartları, başvuru yapacak olan kişilerin mutlaka sahip olması gereken şartlardır. Bu şartlardan herhangi birini karşılamayan vatandaşlar, belediyeye başvuru yapmış olsa da başvuruları değerlendirmeye alınmadan reddedilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvuruları;

 • TC vatandaşı olan,
 • Sürekli olarak Kayseri il sınırları içinde yaşayan,
 • Hane içinde ilkokul, ortaokul ya da lise fark etmeksizin örgün eğitime devam eden çocuğu olan,
 • Hanesinde aylık kişi başı gelirin net asgari ücretin üçte birinden az olan yani muhtaçlık seviyesinin altında olan kişiler tarafından yapılabilmektedir. Zira bu şartlara uygun olmayan ancak buna rağmen başvuru yapan olan vatandaşların başvuruları değerlendirilmeye alınmadan iptal edilmektedir.

Kayseri Kırtasiye Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kayseri belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlardan belediye tarafından bazı belgeler talep edilmektedir. Söz konusu belgeler, ailenin muhtaçlık seviyesini ölçmek yani ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını tespit etmek için istenmektedir. Dolayısıyla da başvuru sahipleri, başvuru öncesinde mutlaka aşağıdaki belgeleri de belediyeye ibraz etmek durumundadır;

 • Öğrencinin ve başvuru yapacak olan velinin kimlik kartı ile fotokopisi
 • Öğrencinin okuldan alması gereken öğrenci belgesi
 • Velinin gelir belgesi
 • Eğer veli işsiz ise İŞKUR’dan alınması gereken işsizlik belgesi
 • Haneye ait ikametgah belgesi
 • Hanedeki bireylere ait vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Velinin mal beyannamesi

Yukarıda saymış olduğumuz belgeler, Kayseri Belediyesi’nin başvuru sırasında talep ettiği belgelerdir. Ancak başvuru yapmadan önce ALO 183 nolu sosyal destek hattını arayarak gerekli olan güncel belgeleri detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı miktarlarını öğrencilerin eğitim gördüğü kademeye göre her yıl yeniden belirlemektedir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklamaya göre 2024 eğitim-öğretim yılı için ilkokul öğrencilerine 1250 TL, ortaokul öğrencilerine 1.500 TL, lise öğrencilerine ise 12000 TL verilecektir.

Kayseri Belediyesi Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı 2024 yılında 7 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında alınmaya başlandı. 8 Eylül’de başvuru sürecinin sona ermesiyle birlikte başvuruların değerlendirilme süreci başlayacaktır. Değerlendirme süreci sonrasında belediyeden kırtasiye yardımı almaya hak kazanan hak sahiplerine Kayseri Belediyesi tarafından yardımlar ulaştırılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.