Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para)

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para)
26.03.2024 11:27
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Yaptığı sosyal yardımlar ile adından sıkça söz ettiren Antalya Büyükşehir Belediyesi muhtaç ailelere gıda, erzak ve para yardımının yanında bazı ailelere ise sosyal ayrdım kartı vererek desteklemektedir.

Okuyan öğrencilere eğitim yardımı yapan belediye ayrıca kırtasiye yardımı ve çocukların süt içmesini desteklemek çin Halk süt yardımı yapmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Antalya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım detayları sitemizde.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Başvuru yapılarak sosyal yardımlar yapılmaktadır. Yapılan yardımlar aracılığıyla maddi durum zorluğu çektiği için aldığı yardımlarla temel ihtiyaç giderlerini gidermektedir.

Başvuru kanalları için gerekli siteye giriş yaparak bilgilerin girilmesiyle birlikte başvurunuz alınacaktır. Başvurunuzu ekipler aracılığıyla inceleme yapılmasıyla birlikte yardımları alabilirsiniz.

Yapılan yardımlar zamanla değişiklik gösterebilir. Yardım türleri olarak gıda yardım paketleri, süt yardımları gibi alanlarda yardımlar bulunmaktadır. Belediyeyi iletişim numarasını arama yaparak da yardım türleri ile ilgili bilgilendirme alabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardımları ailelere göre ayarlamaktadır. Bir çok aile geçim sıkıntısı çekmeye başladı. Tekrardan topluma kazandırmak ayakta tutma çalışmaları bulunmaktadır. Bu tür yardımlar olarak gıda yardım paketi ilk kez başa gelmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi üzerinden başvuru yaparak gıda yardım paketi başvurusu uygulayabilirsiniz. Diğer yardımlar olarak süt yardımları yapılmaktadır.

Çocukların gelişimine önem gösteren belediye süt yardımları yaparak çocuk gelişimine olanak sağlanmaktadır. Diğer yardımlar olarak belediye iletişim kanalına ulaşarak geniş bir şekilde bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuruyu yapabilmek için belediye sitesine giderek başvuruyu sağlayabilirsiniz. Siteye girdiğinizde Online işlemler menüsünden ulaşım sağlayarak yapılan yardımlar ile ilgili gerekli yere tıklama yaparak başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Yapılan başvurularda istenen bilgiler eksiksiz bir biçimde doldurma yapılarak başvuru formunu gönderebilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu belediyenin resmi sitesinden yapılabileceği gibi e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu linke tıklayarak yapabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu içinde bulunan bilgileri doğru bir biçimde doldurarak başvuruların yapılması gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapacak birinin bilgileri alınmaktadır. Alınan bilgiler olarak adres bilgileri, iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Verdiğiniz bilgilerin güncel olması gerekmektedir. Başvuru formunda hangi konu ile ilgili başvuru yaptığınıza dair alana dikkat etmeniz gerekmektedir. Gıda yardım almak istiyorsanız alakalı sayfaya gitmeniz gerekmektedir.  Başvurunun olumlu halinde dönüş yapılarak yardımlar getirilecektir. Alınan başvurularda yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri belediye sitesinden yapılmaktadır. Başvuru sorgulama sitesine gitmek için buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapılan başvurular titizlikle inceleme yapıldığından dolayı yoğunluktan dolayı uzun sürebilir. Başvuru esnasında doğru bilgilerin girildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken durum Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemi yapmak için Antalya Büyükşehir Belediyesi başvuru formunu doldurup başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak belediye üzerinden ulaşım sağlanabilir. Bu tür başvurularda vatandaşların belediye sitesi üzerinden başvuru yapması daha iyi olacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardımları ile ilgili geniş bir şekilde bilgilendirme alabilmek için 0242 249 50 00 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım sağlandığında bilgi edinmek istediğiniz konuyu altını çizerek hizmet alabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma telefon numarasını arayarak başvuru işlemlerini ve aklınıza takılan her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu ile birlikte Antalya il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapılmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için belediyenin internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor.

İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Gıda yardımı başvuru formu üzerinde bulunan bilgileri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formu üzerinde bulunan bilgileri yanlış doldurmanız neticesinde, gıda yardımı başvuru süreciniz uzayacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara gıda yardımı yapmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların aşağıdaki formu doldurması ve belirtilen belgeleri eklemesi gerekmektedir.

Formda istenen bilgiler şunlardır:

 • Ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum
 • Aile birey sayısı, çocuk sayısı, yaşlı sayısı, engelli sayısı
 • Adres, telefon numarası, e-posta adresi
 • Gelir durumu, gelir kaynağı, aylık gelir miktarı
 • Gider durumu, kira, fatura, kredi, borç vb.
 • Yardım talep nedeni, yardım talep miktarı

Formu doldurduktan sonra aşağıdaki belgeleri eklemeniz gerekmektedir:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi veya gelirsizlik belgesi
 • Gider belgeleri (kira kontratı, fatura vb.)
 • Yardım talep nedenini destekleyen belgeler (sağlık raporu, işsizlik belgesi vb.)

Formu ve belgeleri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne elden veya posta yoluyla teslim edebilirsiniz. Başvurunuz en kısa sürede değerlendirilecek ve size sonuç bildirilecektir. Lütfen formu doğru ve dürüst bir şekilde doldurunuz. Yanlış veya eksik bilgi verenlerin gıda yardımı talepleri kabul edilmeyecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu; Antalya il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi, maddi olanağı kısıtlı ve dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılan yardımdır. Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmanız için belediyenin resmi internet sitesine giriş yapabilir veya 0242 249 50 00 numaralı telefonu arayarak başvuruda buluna bilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaparak temel gıda ürünlerinden bir araya gelen erzak paketi yardım kolisi başvurusu yaparken dile getirdiğiniz adrese teslim edilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu yaparak, gereksinimleriniz ışığında alışveriş yaparak harcayabilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu yaptıktan sonra ön inceleme içerisine gireceksiniz. Ön incelemeden geçtikten sonra başvurunuz onaylanacaktır. Daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart kullanımınızı yapabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım Başvurusu Antalya Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu ile birlikte ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlara yönelik nakit yardım yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu ile birlikte dar gelirli vatandaşlarına her türlü maddi yardımı yaparak yanında yer alıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik halk süt yardımı projesini başlattı. Proje kapsamında, belirlenen kriterlere göre seçilen 10 bin aileye her ay 10 litre süt dağıtılacak. Sütler, belediyenin mobil araçlarıyla ailelerin evlerine ulaştırılacak.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden veya Alo 153 hattını arayarak başvuru yapabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebeklere yönelik “Hoş Geldin Bebek” yardımı kapsamında, bebek bezi, ıslak mendil, biberon, mama sandalyesi, mama, alt açma pedi, bebek bezi torbası, bebek şampuanı, bebek yağı, bebek pudrası, bebek tırnak makası, bebek diş fırçası ve diş macunu gibi malzemelerden oluşan bir paket sunuyor.

Hoş Geldin Bebek Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Hoş Geldin Bebek Yardımından, Antalya’da ikamet eden ve bebeğini Antalya’da dünyaya getiren anneler yararlanabiliyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Hoş Geldin Bebek Yardımı için başvuru yapacak annelerin aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor:

 • Antalya’da ikamet ediyor olmak
 • Bebeğini Antalya’da dünyaya getirmek
 • Bebeğin doğum tarihi 01.01.2024 tarihinden sonra olmak

Başvuru Nasıl Yapılır?

Hoş Geldin Bebek Yardımı başvuruları, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine giriş yapın.
 • “Hoş Geldin Bebek” yardım sayfasına gidin.
 • Başvuru formunu doldurun.
 • Başvuru formuna bebeğin önlü-arkalı kimlik fotoğrafını veya doğum belgesini yükleyin.
 • Başvuru formunu gönderin.

Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Başvurularınız, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendirildikten sonra en geç 15 gün içinde sonuçlandırılıyor. Başvuru sonucunuz, başvuru formunda belirttiğiniz e-posta adresine gönderiliyor.

Hoş Geldin Bebek Yardımı başvuru formunu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. Başvuru formu, anne ve babanın kimlik bilgilerini, bebeğin kimlik bilgilerini ve başvuruya ilişkin diğer bilgileri içeriyor.

Hoş Geldin Bebek Paketi İçeriği

Hoş Geldin Bebek Paketi’nde aşağıdaki malzemeler yer alıyor:

 • 50’li bebek bezi
 • 50’li ıslak mendil
 • 2’li biberon
 • 1’li mama sandalyesi
 • 1’li mama
 • 10’lu alt açma pedi
 • 1’li bebek bezi torbası
 • 1’li bebek şampuanı
 • 1’li bebek yağı
 • 1’li bebek pudrası
 • 1’li bebek tırnak makası
 • 1’li bebek diş fırçası
 • 1’li bebek diş macunu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru

Antalya Büyükşehir Belediyesine sosyal yardım başvuru hattına ulaşım sağlamak maksadıyla 0242 249 50 00 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz. Gelen çağrı merkezinde durumunuzu anlatarak ne tür yardımlar alabileceğiniz ile ilgili bilgilendirmeler alabilirsiniz. Çağrı merkezine bir araya gelen yoğunluğa göre sıralama olabilmektedir. Vatandaşların bu tür iletişim kanallarda sabırla bekleyerek hareket etmesi gerekmektedir.

Yorumlar

 1. Selma dedi ki:

  Ben Selma güzel maddi manevi desteğe ihtiyacımız var

 2. Zeki yılmaz dedi ki:

  Zor durumdayım şuan çok acil maddi konuda yardımcı olabilir misiniz lütfen

 3. Akın ulger dedi ki:

  GİDA yardım

 4. Dilek saglam dedi ki:

  Ben Isparta’da oturuyorum gıda yardımı istyrm

  1. Adile dedi ki:

   Antalya Manavgat da yaşıyorum yardıma ihtiyacım var

 5. Habip toğ dedi ki:

  Merhaba çocuğum ılik nakli oldu antalya da ve kirada oturuyorum maddi ve manevi olarak yardım istiyorum

 6. Ogün uzatmaz dedi ki:

  Deprem sonrası maalesef evimi eşyalarımı kısacası herşeyimi kaybettim. Şu anda mecburen Antalya ilinde ikamet ediyorum. Aldığım emekli maaşım kirama gitmektedir. Sizden talebim eğer mümkünse gıda ve kıyafet yardımıdir. İlginizi istirham eder saygılarımı arz ederim.

 7. Ülkü dedi ki:

  Ben kıradayım üc çocuğum bırı 10dıgerı 6 yasında dıgeri üç yasında büyük olan 3sınfa gıdıyo küçük olanı imkanlardan dolayı ana okuluna gınderemedım bn kendım için deıl çocuklarım için hem gıda hemde krtadıye yardımı ıstıyorum ama bunları yazarken utanarak istiyorum sızden şimdiden Allah razı olsun

 8. Hayatı yağcıoğlu dedi ki:

  Korkuteli mamatlar mah sinde oy kullanacam ama aracım yok iki kişiyiz imkanınız varsa yardım edin oyum kaybolmasın muhittin böceğe başarılar bu arada

 9. Sevcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum iki oğlum var bir oğlum engelli maddi ve manevi desteğe ihtiyacım var okul masrafları engelli ogulumu hastane ihtiyacı kalp hastası sedrum hastası devlet büyüklerinden yardım istiyorum

 10. Özlem dedi ki:

  3 tane çocuğum var evim kira eşim doğru düzgün çalışamıyor hastadır allah rızası için yardım istiyorum

 11. Merve yıldız dedi ki:

  Erzak yardımına ihtiyacım var

 12. Emine dedi ki:

  Merhaba ben emine maddi yardıma ihtiyacım var ev sahibim tarafından evden cıkartildik ve suanki kiramız cok yüksek zorlanıyoruz kira ya verdigimiz zaman ac kaliyoruz 5 kisiyiz

 13. Elif bora dedi ki:

  Madi olarak çok mağdurum.desteğe ihtiyacım var

 14. Münteha dedi ki:

  Madi desteğe ihtiyacım var

 15. Tuğrul gündüz dedi ki:

  Bel fitigim var çalışma şansım yok gelirimde yok lütfen dikkate alın

 16. Canan dedi ki:

  Gıda erzak yardımı istiyorum

 17. Şengül tapan dedi ki:

  Eşim çalışıyor serbest meslek ama uzun zamandır işimiz olmuyor gıda yardımı telap ediyorum.

 18. Zeynep dedi ki:

  Eşim calismiyor bir çocuğum var kirada oturuyorum yardıma ihtiyacım var

 19. Said dedi ki:

  Çalışmıyorum yardım lazım