Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para)

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para)
23.03.2024 18:33
A+
A-

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para) 2024; Halk ile iç içe olan belediyelerden biri olan Bartın Belediyesi yoksul ve dar gelirli muhtaç ailelere bir çok sosyal yardımda bulunmaktadır. Dar gelirli ailelere paara, erzak ve gıda yardımı yapan belediye ayrıca yeni doğan bebeklere hoş geldin bebek paketi vermektedir. Ayrıca okuyan öğrencilere para ve kırtasiye yapmaktadır.

Bartın il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç ailelere başvuru yapmaları halinde bu yardımlardan yararlanabilir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama, Bartın Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Bartın Belediyesi Sosyal Yardım, Bartın Belediyesi Erzak Yardımı, Bartın Belediyesi Gıda Yardımı, Bartın Belediyesi Yardım Kolisi, Bartın Belediyesi Maddi Yardım detaylarını yazımızda bulunabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu

Batı Karadeniz bölgemizde bulunan çok tatlı bir ildir. Bu il en ufak iller içinde bulunmaktadır. Lakin ufak olmasına rağmen halka yaptığı yardımlar ile adından çok fazla söz ettirmektedir. İhtiyaç sahibi aile ve bireylere yardımda bulunarak onlara destek olmuştur ve desteğine de sürdürmektedir.

Ekonomik şartlar yüzünden işlerini kaybeden veya dükkanlarını kapatmak zorunda kalan esnaflara Bartın Belediyesi ayni ve nakdi yardımlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda bu yardımlar yaşlılar, işsizler ve öksüzlere de verilmektedir. Bartın Belediyesi yardım başvurusu da bi hayli kolay süreçler içermektedir.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Yardım almak isteyen kişi ve ailelerin en fazla sordukları sorulardan birisi de Bartın Belediyesi sosyal yardımlar nelerdir sorusuyla gündeme gelmektedir. Bartın Belediyesinin ihtiyaç sahibi olan kişi ve ailelere sağladığı sosyal yardımlar şu biçimde özetlenebilmektedir;

 • Yakacak yardımı
 • Kira yardımı
 • Gıda yardımı
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Nakdi yardımlar
 • Muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar
 • Dul kadınlara ve çocuklarına yapılan yardımlar
 • Bebek bezi ve bebek maması yardımları
 • Çocuklar için önlük, kırtasiye ve ayakkabı yardımı
 • Gazi ve şehit yakınlarına yardımlar
 • Engelli vatandaşlara yardımlar
 • Kimsesiz yaşlılara yardımlar
 • Doğal afetlere veya ciddi kazalara denk gelerek ailesini geçindiremeyecek bireylere yapılan yardımlar

Sevecen Bartın Belediyesi de tıpkı diğer birden fazla belediye gibi yardım hususunda önceliğini gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu ispatlayan bireylere veriyor. Bir ailede kişi başı gelir asgari ücretin 1/3’ü değerindeyse o aile fertleri yoksul sayılmaktadır. Başvuru yapan bireylerin sigortalı bir işte çalışıp çalışmadıkları ve SGK kayıtlarının olup olmadığı da kontrol ediliyor.

İhtiyaç sahibi yaşlılara, herhangi bir yerden geliri olmayan kadınlara, dullara ve onların çocuklarına, eğitim gören ama durumları olmayan ailelere, engelli ve kimsesiz değerli okurlarımıza bu güzel belediye en uygun biçimde yardımcı olmaya çalışıyor.

Düzenli geliri olmadığından dolayı çocuklarının özellikle kırtasiye gereksinimlerini karşılamayan yoksulların çocuklarına belediye özel olarak önlük, kırtasiye ve okul çantası ve ayakkabı gibi şeyleri sağlamaktadır.

Aynı zamanda zor geçen kış şartlarında yakacak bir şeyleri olmayan yoksul ailelere de destek büyük. Belediye aracılığıyla bu bireylere yakacak yardımı sağlanmaktadır. Aynı zamanda gönüllülerin yaptığı bağış ve alışverişler de yoksul halka güzel bir biçimde iletilmektedir. Bartın’da yaşayan yoksul kimseler kaymakamlıklarda bulunan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına giderek burada üyelik yaparak ardından vakıfların yardımlarından sorunsuz bir biçimde yararlanabilmektedir.

Belediye bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi olan aile ve kimselere de düzenli olarak temel gıda gereksinimlerinin olduğu gıda kolileri dağıtmaktadır. Her Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bu güzel belediye asla muhtaç olan bireylere gıda kolisi dağıtmayı ihmal etmemektedir. Bilhassa yaptığı bir diğer güzellik de Kurban Bayramı’nda bu güzel belediye yoksul ailelere et de dağıtmaktadır.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Kişilerin en fazla merak içinde olup sürekli olarak sordukları sorulardan birisi de Bartın belediyesi sosyal yardımlara kimler başvurabilir sorusuyla gündeme gelmektedir. Üzerine kayıtlı gayrimenkul olmayan, düzenli bir geliri olmayan ve SGK’da kaydı bulunmayan yoksul bireyler bu yardımlara başvurabilir.

Eşinden veya bir başkasından şiddet gören kadınlara, doğal afetlerin gazabına uğramış insanlara, evini kaybeden insanlara, terkedilmiş kadınlara ve yeni bebeği olmasına rağmen üstesinden gelemeyen ailelere devlet aracılığıyla ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır.

Tablet yardımına başvuracak ailelerden öğrenci belgesinin istediği gibi, engelli vatandaşların başvuracağı yardımlar için de birinin çalışamayacak derecede olduğunu gösteren bir rapora, şehit ve gazilerin yakınlarının yakınlıklarını ispatlayacak belgelere ihtiyacı mevcuttur.

Muhtaç aileler başvuru yaptıktan sonra belediye onların evlerini kontrol etmesi için ekip göndermektedir. İnceleme komisyonu da bu doğrultuda bir karara gitmektedir. Belediyenin de incelemeleri sonucu bir karara verilmektedir. Bundan dolayı kesinlikle vereceğiniz bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bartın Belediyesi yardım almak isteyen bireylerin en fazla sordukları sorulardan birisi de Bartın belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu ile gündeme gelmektedir. Bunun için yardım almak isteyen bireylerin bizzat belediye binalarına giderek formlarını burada doldurmaları gerekmektedir..

Aynı zamanda site üzerinden de yardım başvurusu uygulayabilirsiniz. Sitede bulunan bize ulaşın bölümünden isim, soy isim, TC kimlik numarası ve içinde olduğunuz durumları yazarak sorununuzu dile getirip yardım talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda eğer isteğe göre belediyeye ait olan numarayı da arayarak yardımların neler olduğuna veya kimlerin başvurabileceğine dair temel bilgileri alabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bartın Belediyesi yardım almak isteyen bireyler Bartın Belediyesi yardım başvuru formu ile ilgili da merak içerisine düşmüşlerdir. Eğer sizin de belediye aracılığıyla sağlanan yardımlara gereksiniminiz var ise belediyeye bunun için gittiğinizde sizden başvuru formu rica edilecektir. Başvuru formunda siz, aileniz ve gelir düzeyiniz ile ilgili çeşitli sorular bulunmaktadır. Eğer gerçekten bu yardımlardan da yararlanmak isteğe göre bunun için kesinlikle sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bir biçimde yanıt vermelisiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bartın Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; Kişilerin en fazla merak içinde oldukları durumlardan birisi de Bartın Belediyesi yardım başvuru sorgulama hususu olmaktadır. Eğer siz de önceden yapmış olduğunuz yardım başvuruları ile ilgili merakta iseniz bu sonucu sorgulamak için belediye binalarına gidebilirsiniz, bunun yanı sıra gelebilecek yanıtlar için mail adresinizi de sürekli olarak kontrol etmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

Bartın Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi https://bartin.bel.tr/ internet sitesinden de yapabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Eğer başvurunuzu yapmanızın üzerinden birkaç hafta geçmiş ise ve hala ortada herhangi bir yanıt yoksa başvurunuzla alakalı bilgi alabilmeniz için Bartın belediyesine ait olan telefon numarasını da arayabilirsiniz.

Eğer belediyenin ne gibi yardımları hangi şartlar altında vereceğini öğrenmek isteğe göre bunun için 0378 227 10 25 numarasını arayarak gereken bilgileri alabileceğiniz gibi, 0378 227 56 14 numarasını da arayarak Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri ile konuşabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Erzak Yardımına Nasıl Başvurulur?

Kişiler aracılığıyla en fazla sorulan sorulardan birisi de Bartın Belediyesi erzak yardımına nasıl başvurulur sorusuyla gündeme gelmektedir. Siz de bu başvuruya bizzat belediyeye giderek veya belediyenin sitesinden formu doldurarak başvurabilirsiniz. Erzak yardımı alımında şansınızı arttırmak için de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına üyelik uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda erzak yardımına başvurmanız için muhtarlıklardan alacağınız yoksulluk belgesi de başvuru sürecinde size çok yol gösterecektir.

Bartın Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaparak ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere desteklerini sürdürmeye sürdürmekte. Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen dar gelirli aileler Bartın Belediyesi’ne bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek sizden istenen belgeleri teslim ettikten sonra değerlendirmeye alınacaksınız.

Gıda yardımı başvurusu yaptıktan sonra sizi geniş bir şekilde bir biçimde araştıracaklar ve şartlara uygunsanız başvurunuzu onaylayıp gıda yardımından yararlanabileceksiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bartın Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaparak dar gelirli ailelerin temel gıda gereksinimlerini karşılamaktadır. Yardım kolisi içinde bulunan temel gıda ürünleri aracılığıyla marketlerden almaya maddi olanakları olmayan aileler için bi hayli güzel bir yardımdır.

Bartın Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için belediyenin internet sitesi üzerinden veya iletişim numarasını arayarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardım Destekleri

Bartın belediyesi sosyal yardım destekleri çok fazla olan bir il olarak tanınmaktadır. Bartın Vefa Sosyal Destek grubu adı altında bulunan insanlar 7/24 65 yaş üstü yaşlı bireylere ve kronik rahatsızlığı olan halsiz hastalara yardımcı olmaktadır. Eğer sizin de kronik bir rahatsızlığınız yer alıyorsa veya 65 yaş ve üstü kategorisinde iseniz siz de 112, 155 veya 156 Vefa Destek numaralarını arayarak gerekli desteği isteyebilirsiniz.

Bu bireylerin ihtiyaçları gönüllüler, zabıtalar, belediye elemanları veya polisler aracılığıyla desteklenmektedir. Vefa Destek hatlarını arayan vatandaşlar bireylerden temek ihtiyaçları için alışveriş yapmasını rica edebilmekte. Aynı zamanda gönüllüler bireylerin banka veya bunun benzeri diğer işlerini de halledebilmekte. Yapılan alışveriş ve istekler de bireylerin evlerine kadar götürülmektedir. Alışveriş fiyatları de mutlaka kapıda bireylere ödenmelidir.

Aynı zamanda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan insanlar ücretsiz gıda kolisi talebinde de bulunabilmekte. Dahası Bartın belediyesi asla dışarı çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan bireylerin sağlık kontrollerini de ihmal etmemektedir. Tamamen steril bir ortamda muayene olmalarını evlerine gelerek sağlıyor ve bu bireylerin hastalık kapmaması için elinden geleni yapıyor.

Bartın Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvurusu

Bartın Belediyesi hoşgeldin Bebek projesi ile doğum yapan anne adaylarına hoş geldin bebek paketi göndermektedir. Doğum yapan anne adayları Bartın Belediyesi hoşgeldin Bebek başvuru yapmak için belediyenin resmi sitesine giriş yaparak başvuru formunu doldurabilir.

Bartın Belediyesi hoşgeldin Bebek paketi doğum yaptıktan 3 ay içerisinde başvuru yapılması gereklidir.

Bartın Belediyesi Ücretsiz Tablet Desteği

Kişiler aracılığıyla en fazla araştırılan şeylerden birisi de Bartın belediyesi ücretsiz tablet desteği olmaktadır. Eğitim çağında çocuğu olup uzaktan ders alması gerekmesine rağmen ekonomik imkansızlıklar ışığında çocuklarına bu zevki yaşatamayan aileler bu yardım desteğine başvurmaktadır.

Ücretsiz tabletlerin gerçekten yalnızca muhtaç sahibi olan insanlara verilmesi hedeflendiğinden başvuruya gidilirken çocuğun öğrenci belgesinin yanında ailenin muhtarlıktan alacağı yoksulluk belgesi de bulunmalıdır.

Bartın Belediyesi Hilal Kart Yardımı

Kişilerin yardım almak maksadıyla en fazla merak ettikleri şeylerden birisi de Hilal kart yardımı olmaktadır. Bu kısa süre önce başlanan yardım ile belediye muhtaç insanlara Hilal kart sevkiyatı yapmaktadır. İhtiyaç sahibi olan halk bu kartı tercih ederek temel ihtiyaçları ışığında marketlerden alışveriş yapabilmektedir.

Bu kartın kullanılması ile Bartın belediyesi kendi temel gereksinimlerini halkın kendisinin oluşturmasını hedeflemektedir. Bu Hilal kart sevkiyatları şu an ekonomik zorluk zamanında de sürdürmektedir. Siz de Hilal kart başvurusu yapmak için belediye binasına gidebilir burada başvuru formunu doldurup talepte bulunabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Gulay aysan dedi ki:

  Gıda yardımı