Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
26.03.2024 07:52
A+
A-

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Sakarya Büyükşehir Belediyesi, muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar sağlamaktadır. Bu yardımlar arasında erzak yardımı, sıcak yemek yardımı, eşya yardımı, eğitim yardımı ve nakdi yardım bulunmaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuru yapabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Sakarya ilinde ikamet ediyor olmak,
 • Muhtaçlık durumu tespit edilmiş olmak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi para, erzak ve gıda yardımı başvuru sonrası detaylı inceleme yapılarak verilmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım detayları yazımzıda.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Son haftalarda ülkemizde bi hayli fazla görülen vakalarından dolayı işlerini kaybettiğinden dolayı yardım ihtiyacı artmıştır. Bu durumdan dolayı belediye yardımlarını da geliştirerek dönemsel ve sürekli olarak olarak yardımları bulunmaktadır.

Yapılan yardımla birlikte bireyleri tekrardan hayata kazandırmak ve düzenli bir biçimde yaşamanı sürdürme hedefi bulunmaktadır. Bu tür yardım başvurularından yararlanmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesinin kurmuş olduğu Çözüm Masası üzerinden ulaşım sağlanarak yardım başvurularınızı uygulayabilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmek için belediyenin kurmuş olduğu Çözüm Masası üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Çözüm masası vatandaşın başvuru, istek ve şikayetlerini dile getirerek onların sesi olmak ve iletmek için yapılan destek birimidir.

Çözüm Masasına ulaşım sağlamak maksadıyla ALO 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezi eriştiğinizde belediyenin güncel olarak yardım türlerini öğrenebilirsiniz. Yardım türleri dönemsel ve sürekli olarak olarak gerçekleştirilen yardımlar ayrılmaktadır.

Maruz kaldığınız durum ile ilgili başvuru yaparak gerekli işlemlerin girişi oluşturulacaktır.  Kayıt oluşturulurken başvuran insana ait bilgiler istenerek sisteme iletilmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparken başvuru formu içinde sisteme iletilmektedir. Bu başvuru formu arama yaptığınız için çağrı merkezi aracılığıyla sisteme iletilmektedir.

Çağrı merkezi aracılığıyla sorulan soruları doğru bir biçimde yanıtlandırmanız gerekmektedir. Yer alan bilgiler içinde başvuran insana ait Ad Soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgisi ve başvuru türüne göre maddi gelir gibi bilgiler istenmektedir.

Bütün bilgilerin verilmesi halinde destek personelleri tarafına iletecektir. İncelemeler neticesinde verdiğiniz bilgilerden geri dönüş sağlanacaktır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptığınızda uzun süre geçmesine rağmen geri dönüş olmadıysa Çözüm Masasına arama yaparak sorgulama işlemlerini uygulayabilirsiniz. Çözüm masası numarası olarak ALO 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çağrı merkezine ulaşım sağlandığında yardım başvurunuzu yaptığınızı altını çizerek durumunu sorabilirsiniz. Başvuran insana ait genel bilgilerin alınmasıyla sistemde olan durum çağrı merkezi aracılığıyla söylenecektir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu telefon numarası olarak 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yardım durumunu belirtmesi ve başvuru yapabilmek için Çözüm Masası kurmuştur.

Çözüm Masası bir araya gelen problemleri gidermek adına kurulan yardım merkezidir. Burada bulunan başvuru, istekler gerekli birimlere ulaştırılarak çözüm yolu sunulmaktadır. Yer alan başvurunuz ekipler aracılığıyla onaylandığında yardımlar sağlanacaktır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardımları olarak engelli bireylerle yardımcı olmak ve engelsiz yaşam yaşatmak adına girişimler bulunmaktadır. Ayrıca yaşlı bireylere sağlık bakımı yardımlar sağlanarak koruma altına alınmaktadır.

Aileler için gıda yardımı, öğrenciler için burs ve tablet sevkiyatı gibi alanlarda yardımlar bulunmaktadır. Bu tür yardımlar değişiklik gösterebilir. Yardımların genel bilgisini ALO 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanarak genel bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım kolisi yardımı dönemsel olarak yardım çeşitlerinden biri olma özelliğini taşır. İçerisinde bulunan temel gıda paketi aracılığıyla ailenin aylık olarak karşılayabileceği yiyecek karşılanmaktadır.

Bunun yanında mutfak masrafından biraz da olsa kurtulma yaşanacaktır. Yardım kolisi başvuruları Çözüm Masası numarası olan 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanıp başvurunun açık olması halinde başvurunuzu uygulayabilirsiniz. Alınan bilgilerle sisteme kaydedilerek ihtiyaç ailelerin tespit edilmesiyle birlikte yardım kolisi yollanacaktır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Erzak yardımı belli zamanlarda yapılan destek paketidir. Erzak yardımı aracılığıyla bireyler yaşadığı olumsuz durumlardan bir nevi destek olma amaçlı verilen temel gıda türüdür.

İçerisinde olduğu gıda ürünleriyle birlikte ailenin mutfağına destek çıkılmaktadır. Erzak yardımı başvurusu için 153 numaralı hat olan Çözüm Masası üzerinden başvuru durumunu sorgulayarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Erzak yardımı istiyorum diyorsanız https://www.sakarya.bel.tr/tr/HizmetRehberi/Detail/67 adresinden başvuru formunu indirip başvurunuzu uygulayabilirsiniz.

Erzak Yardımından Yararlanmak İçin Gerekli Belgeler

 • Erzak yardımı dilekçesi
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Muhtaçlık belgesi (bağlı olduğu muhtarlık aracılığıyla verilmektedir)
 • İstenilmesi halinde diğer kurum ve kuruluşlara ait belgeler (engelli raporu, borç dokümanı)

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı yapmaktadır. Yapılan gıda yardımında ailelerin ihtiyaçlı olduğu tespit edilip temel gıdaların olduğu yardım yapılmaktadır. Bunun yanında ailelerin zorlandığı masraflardan birini gidermiş olmaktadır.

Gıda yardımı başvurusu için ALO 153 üzerinden başvuru yapılmasıyla birlikte destek personellerine iletilmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde olumlu olması halinde gıda yardımı sağlanacaktır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı aracılığıyla ailelerin yüzünü güldürme sürdürmektedir. Sosyal yardım kartı belli zamanlarda içinde bakiye yüklenerek gıda alışverişi yapabildiği yardım kartıdır.

Yardım kartı anlaşmalı marketler üzerinden alışveriş yaparak ailenin erzak durumuna katkı sağlamaktadır. Bu yönden serbest bırakılan gıda alışverişinde bir hayli yararı olmaktadır. Sosyal yardım kartı başvurusu yazımızda belirtiğimiz biçimde yapılarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için Çözüm Masasına ulaşım sağlayarak uygulayabilirsiniz. Çözüm Masası numarası 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Çözüm Masasına çağrı merkezine eriştiğinizde Sosyal Yardım Kartı başvurusu yapmak istediğinizi altını çizerek sizden bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin verilmesiyle birlikte sosyal yardım destek personelleri aracılığıyla inceleme altına alınarak başvuru durumu iletilecektir.

Başvurunun onaylanması halinde verdiğiniz iletişim bilgilerinden ulaşım sağlanarak kartı teslim alabilirsiniz. Kart belli zamanlarda bakiye yüklenmesiyle birlikte anlaşmalı marketler üzerinden alışverişinizi sağlayabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı başvurusu yapıldıktan sonra Sosyal Yardımlar Değerlendir Komisyonu aracılığıyla oy birliği ile  sosyal yardım kartından yararlanıp yararlanamayacağınız belirlenecektir.

Sakarya Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvurusu

Sakarya Belediyesi, yeni doğan bebekleri ve ailelerini tebrik etmek amacıyla “Hoş Geldin Bebek” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, yeni doğan bebeklere çeşitli hediyeler ve yardımlar sağlanmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Paketi İçeriği

 • Bebek bezi
 • Islak mendil
 • Şampuan
 • Vücut losyonu
 • Tırnak makası
 • Ateş ölçer
 • Fotoğraf albümü
 • Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yeni doğan bebeğe ve ailesine hitap eden mektubu

Başvurular, bebeğin doğumundan itibaren 6 ay içinde yapılabilir. Sakarya Belediyesi hoş geldin bebek paketi başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Burs başvurusu belli dönemler içinde yapılmaktadır. Yapılan burslar aracılığıyla öğrencinin bütçesine katkı sağlamaktadır. Burs seçimleri belli kriterler aranabilmektedir. Bu tür geniş bir şekilde bilgilendirmeyi Çözüm Masası numarası ALO 153 üzerinden ulaşım sağlayarak uygulayabilirsiniz.

Çağrı merkezine eriştiğinizde ilk kez burs başvurusu ile ilgili bilgi almak istediğinizi altını çizerek başvuru durumunu öğrenebilirsiniz. Başvuru durumu açık değilse istek talebinde bulunarak sisteme kaydınızı gerçekleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Başvuru durumu açık olduğunda gerekli incelemeler yapılarak olumlu olması halinde verdiğiniz iletişim bilgisinden ulaşılarak gerekli işlemler anlatılacaktır. Bunun yanında aylık olarak yatacak burs imkânı aracılığıyla eğitiminiz biraz daha kolay yola girecektir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.