Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
26.03.2024 02:11
A+
A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; En Çok sosyal yardım yapan belediyelerden biri olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda, erzak ve para yardımının yanında öğrencilere burs imkanı ve kırtasiye yardımı yapmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli muhtaç ailelere belediyenin sosyaş yardımlarından yararlanabilir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Erzak Yardımı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Gıda Yardımı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Yardım Kolisi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Maddi Yardım detayları yazımzıda.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların derdini çözmek bir nevi destek olmak adına bazı yardımlarda yer alıyor. Yapılan yardımlar aile üzerine olup toplum yapısını korumaya çalışmaktadır.

Bu tür olanaklardan yararlanmak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesine yardım başvurusu yapılması gerekmektedir. Yardımların başvuru kanalları olarak Beyaz Masa iletişim hattı veya whatsapp iletişim numarası üzerinden ulaşım sağlayarak başvuru ve bilgi edinme haklarını kullanabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardımları olarak dönemsel olarak değişikliğe gidebilir. Güncel olaylardan sonra gelen taleplere göre hareket eden belediye bir çok ailenin sorunu gidermektedir. Bu sorunlardan en yardım ettiği gıda yardım paketleridir. Gıda yardım paketi aracılığıyla ailelerin aylık olarak geçinebileceği kadar gıda yardımı yapılmaktadır.

Diğer yardımlar ile ilgili bilgi almak ve kaldığınız zor durumla alakalı isteklerinizi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ALO 153 hattından ulaşım sağlayarak geniş bir şekilde bilgilendirmeleri de alabilirsiniz. Ayrıca bu tür bilgileri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Whatsapp İletişim Hattı 0342 153 00 00 üzerinden de isteklerinizi altını çizerek geri dönüş alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Başvuru yapmak için ALO 153 Beyaz Masa ekibine bağlanarak başvurularını sağlayabilirler. Çağrı merkezini aradıklarında yardım almak istediğiniz konuyu altını çizerek istekte bulunabilirsiniz.

Bu süre zarfından çağrı merkezi sizden bazı bilgileri vermenizi isteyecektir. Bu tür bilgileri vererek başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Yardım türleri belli dönemler içinde değişiklik gösterebilir. İlk olarak alabileceğiniz yardım türleri ile ilgili bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarını ulaşabilmek için güncel kanal yollarını seçmektedir. Bu tür kanallar olarak whatsapp üzerinden ulaşım olanağı sağlamaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi whatsapp iletişim hattı numarası olarak 0 342 153 00 00 numaralı hattı üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Rehberinize bu numarayı ekleyerek istek ve isteklerinizi de buradan iletebilirsiniz. Destek birimleri en kısa zaman zarfında siz değerli okurlarımıza geri dönüş sağlayacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu ile yapmak istediğiniz yardıma ait formun doldurulması gerekmektedir. Bu tür form bilgileri olarak başvuran birinin bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve maddi durumla alakalı bilgiler istenmektedir. Bu tür bilgiler yardım başvurusunda olduğunuz kanal olan Beyaz Masa aracılığıyla doldurulmaktadır.

İletişime geçildiğinden bu yana gerekli işlemler yapılacaktır. Yardım başvurusu sırasında verdiğiniz bilgiler oldukça önem taşımaktadır. Verdiğiniz bilgiler doğruluğu ekipler aracılığıyla araştırma altına alınmaktadır. Bundan dolayı ihtiyaç sahibi olup olmadığınız tespit edildiğinde gerekli destek birimlerine ulaşım sağlanarak hizmetiniz başlatılacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri olarak hangi kanaldan yaptıysanız oradan sorgulama işlemi uygulayabilirsiniz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Hattı olan ALO 153 aracılığıyla ulaşım sağlandıysa tekrardan iletişime geçip yardım başvurusu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 hat üzerinden mesaj yazarak durum ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gaziantep büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu; Gıda yardım başvurusu için belediyenin resmi sitesi üzerinden yahut ALO 153 yardım hattını aracılığı ile gıda yardımı başvurusu uygulayabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra ALO 153 yardım hattını arayarak yahut Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığını arayarak yetkili bireylerden gıda yardımı sorgulamanızı uygulayabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak Beyaz Masa üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz. Beyaz Masa iletişim hattı ALO 153 numaralı ulaşım sağlayarak istek ve isteklerinizi iletebilirsiniz. Alacağınız yardımlar ile ilgili geniş bir şekilde bilgilendirmeleri çağrı merkezinden alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi halkına daha yakın olabilmek adına güncel uygulamalardan yararlanmaktadır. Whatsapp İletişim Hattı kurarak burada vatandaşlara yardım sağlamaktadır.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten bu yana kısa zaman zarfında siz değerli okurlarımıza bilgilendirme yapacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvuru aracılığıyla ailelerin yüzünü güldürmeye sürdürmekte. İçerisinde ailenin gıda gereksinimini karşılayacak biçimde koli sağlanıyor. Bunun yanında aileleri ayı daha rahat geçirecek bir yardımı elde etmiş oluyor.

Bu tür yardımlar başvuru yoluyla elde edilmektedir. Başvurular inceleme altına alınarak ihtiyaç sahibi olanlara yapılmaktadır. Bunun yanında toplumun çekirdek birimi aileyi tekrardan topluma kazandırma amacı sağlanmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvuru formu doldurularak bu yardımdan faydalanabilirsiniz. Bu tür bilgilerin doldurulması Beyaz Masa üzerinden iletişime geçildiğinde çağrı merkezinden çalışanı aracılığıyla istenmektedir.

Bu tür bilgilerin doğru verilmesiyle birlikte başvuru süreciniz başlatılacaktır. Başvuru formunda istenen bilgiler olarak başvuran birinin bilgileri, adres bilgisi, maaş ve çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir. Bilgiler doldurulmasıyla birlikte başvurunuz tamamlanacaktır. Merkeze iletilerek araştırılma sonucuna göre yardım yapılacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvuru sorgulama işlemi için başvuru yaptığınızda sorgulama işlemleri yapmak isteyebilirsiniz. Bu tür sorgulama işlemleri için ALO 153 Beyaz Masa üzerinden iletişime geçerek yardım kolisi başvurusu yaptığınıza dair durumu sorgulamak istiyorum diyerek iletebilirsiniz. Gerekli işlem çağrı merkezi aracılığıyla yapılacak ve başvurunuz ile ilgili durumu söyleyecektir. Oluşan yoğunluğa göre başvurular değerlendirme altına girmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni doğum yapan annelere yönelik “Hoş Geldin Minik Hemşerim” projesi kapsamında bebek paketi desteği vermektedir. Bu paket içerisinde, bebeğin ihtiyaç duyacağı zıbın takımı, battaniye, çocuk bezi, çanta, termometre, ıslak mendil, mama önlüğü gibi malzemeler bulunmaktadır.

Başvuru için aranan şartlar şunlardır:

 • Annenin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olması
 • Bebeğin 2024 yılı içerisinde doğmuş olması
 • Annenin ve bebeğin herhangi bir sağlık sorununun olmaması

Başvuru, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi üzerinden veya şahsen yapılabilir. Web sitesi üzerinden başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesine giriş yapın.
 • Ana sayfanın sağ üst köşesindeki “Başvuru” sekmesine tıklayın.
 • “Hoş Geldin Minik Hemşerim” başlığına tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin.
 • Başvuru formunu gönderin.

Şahsen başvuru yapmak için ise, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru sonuçları, başvurunun yapıldığı tarihten itibaren en geç 10 iş günü içerisinde başvuru sahibine bildirilecektir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, eğitime verdiği destekler kapsamında öğrencilere çeşitli yardımlar sağlamaktadır. Bu yardımlar arasında çanta ve kırtasiye desteği, kıyafet desteği, maddi destek, burs ve eğitim kampı desteği yer almaktadır.

Çanta ve Kırtasiye Desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, her yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerine çanta ve kırtasiye desteği sağlamaktadır. Bu destek kapsamında öğrencilere okul çantası, defter, kitap, kalem, silgi, kalemtıraş, cetvel, renkli kalemler, boya kalemleri, pastel boyalar, suluboya, yapıştırıcı, makas gibi malzemeler verilmektedir.

Kıyafet Desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet desteği de sağlamaktadır. Bu destek kapsamında öğrencilere kışlık ve yazlık kıyafetler, ayakkabılar, çoraplar, montlar, kaban, bere, atkı, eldiven gibi malzemeler verilmektedir.

Maddi Destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi destek de sağlamaktadır. Bu destek kapsamında öğrencilere aylık veya yıllık olarak para yardımı yapılmaktadır.

Burs

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, başarılı öğrencilere burs da sağlamaktadır. Bu burslar, üniversitelerde okuyan öğrencilere verilmektedir.

Eğitim Kampı Desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere eğitim kampı desteği de sağlamaktadır. Bu destek kapsamında öğrencilere yaz aylarında çeşitli eğitim kamplarına katılma imkanı sunulmaktadır.

Başvuru Şartları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımlarından yararlanmak için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
 • Öğrenci olmak
 • İhtiyaç sahibi olmak

Başvuru

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımlarına başvurular, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi üzerinden veya şahsen yapılabilir. Web sitesi üzerinden başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesine giriş yapın.
 • Ana sayfanın sağ üst köşesindeki “Başvuru” sekmesine tıklayın.
 • “Öğrenci Yardımları” başlığına tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin.
 • Başvuru formunu gönderin.

Şahsen başvuru yapmak için ise, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvuru yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tablet Yardım Başvuru

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tablet yardım başvuru ile eğitim yaşamını takip ederek tablet başvurularını belli zamanlar içinde almaya sürdürmektedir. Durumu olmayan aileler tablet edinmemektedir.

Bundan dolayı çocukların eğitiminden geri kalmaması için tablet yardımı yapılmaktadır. Tablet yardımı devamlılığı bilgi edinmek için okul müdürlüğüne giderek durumu sorabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Başvurusu ; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, başlattığı “Anneye Süt Bebeğe Can” sloganıyla hamilelik zamanında bebeğin ve annenin sağlığının muhafaza edilmesinda mühim yer tutan süt tüketimi için ihtiyaç sahibi vatandaşlara Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personellerince devam eden proje ile her anne adayına günlük bir bardak süte denk gelecek biçimde 45 günde 12 litre süt götürülüyor.

Projeden yararlanabilmek için anne adaylarının başvuruları alınırken, bunun yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü’nün tespit ettiği anne adaylarına da sevkiyatlar yapılmaya sürdürmekte.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama konularında siz değerli okurlarımıza bilgi paylaşımında bulunduk. Sizleri akıllarında cevabını bulamadığınız sorular yer alıyorsa yorum kısmına yazmanız yeterli gelmektedir.

Yorumlar

 1. Perihan kaya dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kiraciyimlutfen yardımcı olun odun veya kırtasiye yardımında faydalanmak istiyorum

 2. Feride Erdal dedi ki:

  Merhaba benim 5 çocuk var 4 öğrenci sizden gıda yardımı istiyorum kırtasiye malzemeleri almıyoruz saygılar