Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
15.03.2024 11:54
A+
A-

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Kırşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara destek olmak adına bir çok sosyal yardımda bulunmaktadır. Guda, erzak ve para yardımı yapan belediye ayrıca askıda fatura ile faturasını ödemekte zorlanan hanelere destek olmaktadır.

Kırşehir belediyesi sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara destek olan belediye ayrıca okuyan öğrencilere eğitim yardımı ve kırtasiye yardımı vermektedir.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Kırşehir Belediyesi Başvuru Formu, Kırşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Kırşehir Belediyesi Gıda Yardımı, Kırşehir Belediyesi Yardım Kolisi, Kırşehir Belediyesi Maddi Yardım detaylarını sizinle paylaşacağım.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İç Anadolu Bölgesi’nin eşsiz şehirlerinden Kırşehir ilimizde vatandaşına düzgün ve doğru bir biçimde hizmet vermeye çalışan Kırşehir Belediyesi; mağdur olanlara, muhtaçlara, geçim sıkıntısı çeken dar gelirli ve düşkün kimselere gereken gizlilik içinde nakdi ve ayni yardımlar vermeyi 2024 senesinde da sürdürüyor.

Faturasını ödeyemeyenlere yönelik askıda fatura sistemini aktif hale getiren Kırşehir Belediyesi; ihtiyaç sahibi ve geçim sıkıntısı çeken kimselerin faturalarını askıya bırakabilmelerine, hayırsever vatandaşlarca ödeyemedikleri faturalarının ödenebilmesine imkan hazırlıyor.

Böylelikle yoksul ve ihtiyaç sahibi bireyler; doğal gaz, su ve elektrik gibi fatura giderlerini ödeme mecburiyetinden kurtuluyorlar. Bu yazı içinde, Kırşehir Belediyesi’nin sağlamış olduğu nakdi ve ayni sosyal yardımlara ilişkin kapsamlı bilgilendirmeyi bulacaksınız.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırşehir Belediyesi, belediyeye bizzat gidip başvuru formunu dolduran yahut e-devlet kapısı üzerinden Kırşehir nakdi yahut ayni yardımlarına başvuran Kırşehir belediye sınırları içinde ikamet etmekte olan bireylerin, yardım isteklerini yanıtlamaya çalışıyor.

Belirli bir hak gözeterek vatandaşlarına destek olmayı amacında olan belediyenin, yardımlarını isteyenlerin; nüfus cüzdanlarıyla birlikte bizzat belediyeye başvuruda bulunmaları gerekir.

kırşehir belediye sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler https://askidafatura.kirsehir.bel.tr/Home/Basvuru linke tıklayarak hemen online olarak başvuruda bulunabilirler. Tüm başvurular değerlendirmeye alınarak dönüş yapılmaktadır.

Kırşehir Belediyesi sosyal yardımları için  e-devlet kapısı üzerinden kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle giriş sağlanıp başvuruda bulunulabilir.

Kırşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu nakdi veya ayni yardımlara e-devlet kapısı üzerinden başvurmak ve yapmış oldukları başvuruyu sorgulamak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkinden söz konusu işlemleri yapabilirler.

Kırşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Belediyenin tüm nakdi ve ayni yardımlarını şu maddeler halinde sıralayabiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Mobilya ve eşya yardımları
 • Kıyafet yardımları
 • Yakacak yardımları
 • Kira destekleri
 • Öğrencilere ilişkin burs destekleri
 • Çocuklara yönelik eğitim destekleri
 • İhtiyaç sahibi şehit yakını ve gazilere sunulan yardımlar
 • Dul kadınlara ilişkin yapılan yardımlar
 • Engelli kimselere ve kronik hastalara yönelik yapılan yardımlar
 • Afetzedelere yönelik yardımlar
 • Yaşlılara yönelik yardımlar
 • Yeni doğan bebeklere ilişkin yardımlardır.

Kırşehir Belediyesi, belediyenin bütçesi elverdiği ölçüde kimsesiz, düşkün, yetim, geçim sıkıntısı çeken ve ihtiyaç sahibi bireylere birkaç kez yahut sürekli olarak yardım yapabiliyor.

Yardıma muhtaç bireylere yönelik sürekli olarak gerçekleştirilen destekler, bu bireylerin muhtaçlıkları ortadan kalktığı anda sonlanmaktadır.

Mesela bir süreliğine iş bulamayan ve geliri olmayan bireyler, iş buldukları anda onlara ilişkin yardımlar kesilerek daha ihtiyaç sahibi olan bireylere yardım edilmesi tercih edilmektedir.Kırşehir Belediyesi aracılığıyla yapılan yardımlara başvuran bireylerde, muhtaçlık yahut yoksulluk kriterlerinin bulunup bulunmadığı araştırılır.

Yanlız yaşayan yahut yoksul olan kimsesiz değerli okurlarımıza hemen hemen 4 kişi şeklinde hesaplanan 1 ailenin aylık gıda gereksinimlerini karşılayacak düzeyde erzak yardım paketleri gönderen belediye, yine bu ailelere kış aylarında kullanılmak üzere yakacak odun ve kömür gibi malzemeler de dağıtıyor. Hayırseverlerce bağışlanan, az kullanılmış veya hiç kullanılmamış atıl kıyafetleri, ev eşyalarını ve mobilyaları da yoksullara veriyor.

Yoksul aile çocuklarından eğitim desteğini esirgemeyen Kırşehir Belediyesi; bu ailelerin çocuklarına eğitim yaşamına ilişkin giysi ve kırtasiye yardımında bulunarak onlara bedenlerine uyacak biçimde mont, kaban, ayakkabı ve okul forması; okulda kullanılması için çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan ediyor.

Doğal afetlere yani deprem, sel ve yangın gibi istenmeyen hadiselere maruz kalan ve bu durumu belgeyle ispatlayan başvuruculara; gıda yardımı, kira desteği, para ve yakacak yardımı gibi birden fazla yardım yapılabiliyor.

Yaşlılara yönelik yakın günlerde başlattığı evde bakım hizmeti bağlamında, kendi gereksinimlerini karşılama hususunda zorlanan ve yanında kimsesi bulunmayan vatandaşlara sahip çıkmak maksadıyla; bu bireylerin evlerine periyodik bir biçimde sağlık muayenelerini ve kontrollerini yapacak sağlık personelleri gönderilmektedir.

Eşi cezaevinde bulunan, kendisine yardım edecek kimsesi ve düzenli geliri olmayan kadınlara, eşinden boşanmış yahut eşini yitirmiş dul kadınlara ve onların çocuklarına para yardımı dahil olmak üzere bir çok sosyal yardım yapılabiliyor.

Kırşehir Belediyesi; arada bir de yoksul yahut ihtiyaç sahibi olmasına rağmen belediye yardımlarına başvurmamış olan fakat yoksul olduğu müdürlük, zabıta aracılığıyla tespit edilenlere de kendiliğinden yardım yapmaktadır.

Kırşehir Belediyesi engelli vatandaşlara gıda ve giysi yardımı gibi destek sağlamasının yanında onların baston, akülü ve tekerlekli sandalye gereksinimlerini da karşılıksız gidermektedir. Kronik hastalığı bulunanlara ise havalı yatak ve buna benzer medikal cihazlar elde etmektedir.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; Kırşehir Belediyesi yardım talebiyle başvurmuş olan engelliler, muhtaçlar ve kimsesizler; kısaca belediyeye yardım başvuru şartlarına haiz ve il sınırlarında yaşamakta olan herkes, sorgulama işlemlerine yönelik belediye binasına gidebilmektedir.

E-devlet kapısı üzerinden de yardım başvurusu yapılabilmekte ve başvuru sonrası sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kırşehir Belediyesi yardım başvuruları sonuçlanana kadar rahatlıkla takip edilebiliyor; olumlu yahut olumsuz her türlü sonuç, rahatlıkla öğrenilebiliyor.

E-devlet kapısı aracılığıyla başvuru sorgulamasında bulunmakisteyenler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkinden söz konusu işlemi yapabilirler.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Kırşehir’de yaşamakta olan ve maddi yardım gereksinimi olan herkes; belediyeyi arayarak sosyal yardımlardan yararlanmaya yönelik şartları taşıyıp taşımadıklarını, yardımlara nasıl başvurulabileceğini, başvuru sırasında kendilerinden istenilecek belgeleri öğrenebilirler.

Sosyal yardımlara ilişkin geniş bir şekilde bilgilendirme talebinde bulunanlar, 0 (386) 213 10 23 no’lu Kırşehir Belediyesi’ne ait telefondan yetkililerle irtibata geçebilirler.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kırşehir Belediyesi yardım başvuru formu; Dar gelire sahip, geçim sıkıntısı çeken yahut ihtiyaç sahibi bireylere yardım yapılması kararını daha kolay bir biçimde verebilmek, il sınırlarında olup da en fazla yardıma muhtaç olanları tespit edebilmek maksatlarıyla Kırşehir Belediyesi ve ülkemizdeki bütün belediyeler, başvurucudan başvuru formu doldurmasını talep etmektedir.

Bu form; başvurucunun mesleğini, kirada oturup oturmadığını, ailedeki kişi ve çalışan sayısını, aylık fatura giderlerini kısaca maddi durumuna yönelik bir çok soruyu barındırır.

Başvurucuların bu sorulara doğru yanıt vermeleri, yardımlardan yararlanabilmeleri ve diğer başvuruculardan daha muhtaç olduklarını ispatlamaları yönünden son derece mühimdir.

Zira Kırşehir Belediyesi yardım için kendi bütçesi ışığında verdiğinden yardımlarda en yoksul bireyler öncelikli olarak belirlenmektedir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

İhtiyaç sahibi olduğunu kendisinden istenen belgelerle ispatlayan; başvuru genel ve özel şartlarını taşıyan bireyler, Kırşehir Belediyesi sosyal yardımlarına başvurabilirler.

Kimsesiz ve herhangi bir geliri olmayan yaşlılar, engelliler, kronik hastalar, dul kadınlar, yetimler, geçim sıkıntısı çekenler ve yoksullar; tüm yardımlardan öncelikli surette yararlanabilirler.

İhtiyaç sahibi olunduğunun ispatı için muhtarlıktan alınacak yoksulluk belgesi istenebilmektedir.

Bunun yanında, engellilerin tam teşekküllü hastaneden almış oldukları engelli sağlık kurulu raporunu, afetzedelerin maruz kaldıkları felaketi gösterir bilirkişi raporunu, dul kadınların ise yitirdikleri eşlerine dair ölüm belgesini belediyeye sunmaları gerekmektedir.

Kırşehir Belediyesi yardım başvuruları kendi içinde değerlendirip ilk kez kimlerin yardıma ihtiyacı olduğuna karar vermektedir. Ardından başvurulara ilişkin bilgi ve belgeler istenir.

Belgelerin doğruluğu da alakalı kurumlardan araştırıldıktan sonra başvurucuların evine yardım öncesinde belediye aracılığıyla bir inceleme komisyonu yollanır.

İnceleme komisyonunun çoğunluğu zabıta personelinden bulunmaktedir. Başvurucunun ve ailesinin maddi durumuna yönelik yerinde inceleme ardından hazırlanan rapor, belediyeye teslim edilir.

Belediye değerlendirme kurulu üyelerinin salt çoğunluğunun görüşü ışığında kimlere yardım sağlanabileceğine ilişkin son karar verilir.

Belediye; sahte belge sunan yahut başvuru formunda yanlış bilgiler beyan eden bireyleri ardından tespit ederse bu bireylere yaptığı nakdi yahut ayni yardımları kesmenin yanında bu bireylere yaptığı nakdi ve ayni yardımların nakit karşılığını faiziyle birlikte geri istemektedir.

Aynı biçimde muhtaçlıkları bir biçimde sonlanmış olmasına rağmen bu hususta belediyeye bildirimde bulunmayan ve yardım almaya devam eden bireylerden de faiziyle birlikte yapılan yardımlar geri alınır. Bu durumda olup borcunu ödemeyen bireyler, mahkemeye verilmektedir.

Ülkemizdeki bütün belediyelerde geçerli cezai müeyyideler aracılığıyla, belediye yardımlarının ihtiyaç sahibi olmayan bireylerce alınmasının önüne geçilmiş olur; böylece belediye yardımlarının suistimal edilmesi önlenir.

Kırşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Kırşehir Belediyesi askıda fatura uygulaması ile ihtiyaç sahibi kimselere yardım ediliyor. Askıda Fatura uygulamasıyla birlikte yoksul kimselerce ödenemeyen faturaların, hayırseverlerce karşılanma olanağı doğmaktadır.

İhtiyaç sahibi kimseler, https://askidafatura.kirsehir.bel.tr/Home/Odeme linkini tıklayıp kayıtlarını tamamlayarak ödeyemedikleri faturayı askıya bırakabilir.

Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin kişi başı aylık hemen hemen hane halkı geliri, asgari ücretin 1/3’ünün aşağısında olmalıdır. Kabaca hesaplandığında; aylık geliri kişi başı 940 TL ve altındaki kimseler, askıya faturalarını bırakabilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Kırşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusunda bulunan muhtaç ailelere, erzak kolisi vermektedir. Ramazan ayı içinde ve Kurban Bayramı’nda gıda kolisi sevkiyatı gerçekleştiren belediye, bunun bunun yanında maddi durumu kötü ailelere düzenli bir biçimde yardım yapmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Kırşehir Belediyesi yardım arasın erzak yardımı da bulunmaktadır. Erzak yardımından yararlanmak için ihtiyaç sahibi olmanız gerekiyor. Daha sonra başvuru yapmanız gerekir. Başvuru yaptıktan sonra hane içinde yaşayanlar geniş bir şekilde inceleme içinde olacaktır. Daha sonra erzak yardımından yararlanıp yararlanamayacağınız belirlenecektir.

Kırşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Yardımı

Kırşehir belediyesi hoş geldin bebek projesi ile doğum yapan tüm anne adaylarına çeşitli hediyeler vermektedir. Kısşehir il sınırları içerisinde yaşayan ve doğumdan sonraki 3 ay içerisinde Aile Yaşam Merkezimize başvurdan kişilere hoş geldin bebek paketi verilmektedir. Hoş geldin bebek çantası içerisinde yeni doğum yapmış kişilere bebeklerin ihtiyaçları teslim edilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvuru Formu

Kırşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek başvuru Formu için doğum sonrası 3 ay içerisinde Aile Yaşam Merkezimize başvuruda bulunup başvuru formu dolduran ailelere gönderilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Kırşehir Belediyesi yardım kolisi aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere yönelik temel gıda yardımı yapılmaktadır. Bu yardımlardan yararlanmak için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunuzdan sonra onaylanma sürecine tabi tutulacaksınız ve yardım kolisinden yararlanıp yararlanamayacağınızın bilgisi size iletilecektir.

Kırşehir Vefa Hattı Telefon Numarası

Kırşehir’de kendileri için alışveriş yapacak kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü yaşlıların ve kronik hastalığı bulunanların alışveriş gereksinimlerini gören Vefa Sosyal Destek grubu gönüllülerine; 112, 155 yahut 156 telefon numaraları aranarak ulaşılabilmektedir.

Gıda ihtiyaçları dışında kalan ilaç, şampuan ve diğer zaruri ihtiyaçlar için de yardım talep edilebilmektedir. Bankadan maaş çekilmesi bile istenebilmektedir.

Sizler de Kırşehir il sınırları içinde ikamet ediyorsanız Kırşehir belediye yardımlarına yönelik her türlü soru ve görüşlerinizi, yazımızın yorum bölümünden iletebilir; önerilerinizi kıymetli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.