Bizİzmir Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bizİzmir Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
07.03.2024 01:54
A+
A-

Bizİzmir Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Her belediye, belediye sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ve yoksul vatandaşlara birçok ayni ve nakdi yardımlar yaparak destek olmaktadır. Bu belediyelerin başında ise farklı yönlerde birçok sosyal yardım veren İzmir Büyükşehir Belediyesi gelmektedir.

Bizİzmir yardım başvurusu yapan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar, gerekli şartları karşıladığı takdirde İzmir belediyesinden yardımlar alabilmektedir. Bizİzmir sosyal yardımları arasında nakit yardımlara ek olarak gıda ve erzak yardımı, askıda kitap yardımı, askıda fatura yardımı ve tablet yardımı gibi farklı ayni yardımlar da bulunmaktadır.

Bizizmir yardım başvurusu nasıl yapılır, Bizizmir yardım başvurusu sorgulama ve Bizizmir yardım başvuru formu gibi merak ettiğiniz detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bizİzmir Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ayni ve nakdi yardımlarından faydalanabilmeniz için öncelikle başvuru yapmanız gereklidir. Bizizmir yardım başvurusu işlemlerinizi belediyenin resmi web sitesi olan https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit linki üzerinden yapabilirsiniz. Linke tıklayarak www.bizizmir.com tr yardım sayfasına gittiğinizde karşınıza bir yardım başvuru formu ekranı gelecektir. Bu ekrandan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu sosyal yardımlara başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Biz İzmir yardımları oldukça kapsamlıdır. Dolayısıyla da belediye, yapacağınız sosyal yardımın türüne göre sizden bazı el belgeler talep edebilmektedir. Bu sebeple başvuru öncesinde doğrudan belediyeyi de arayarak başvurular hakkında güncel ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bizİzmir erzak yardımı başta olmak üzere bir çok ihtiyaç sahibi vatandaş, İzmir Belediyesi ayni ve maddi yardımlarından faydalanabilirler. İzmir Belediyesi para yardımı da belediyenin en fazla başvuru aldığı yardımlar içindedir.

Bizizmir Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu belediyeden yardım almak isteyenlerin en fazla merak ettiği sorudur. İzmir il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen yardımlardan birisi de nakdi yani para yardımlarıdır. Geçim sıkıntısı çeken şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları, engelli ve kronik hastalar, afetzedeler, kimsesiz ve yaşlı olan muhtaç kişiler bu yardımlardan faydalanabilmektedir.

Gerekli şartları taşıyan İzmir vatandaşlarına Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde nakdi yardımlar ödenmektedir. Belediyeden nakdi yardım almak isteyenler sosyal yardımlar şube müdürlüğüne başvuru yapmalıdır.

Bizizmir nakdi yardım başvurusu yapmak istiyorsanız aynı zamanda Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altında bulunan danışma bürolarına giderek gerekli belgeleri ibraz edip yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bizizmir Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Biz İzmir öğrenci yardım başvurusu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin www.izmir.bel.tr adresinden wb sitesi üzerinden yapılmaktadır. Web sitesi üzerinden başvuru yapamayacak olan öğrenciler ise aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşeri İletişim Merkezi’nden ya da üniversitelerden başvuru formu talep ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bizizmir burs başvurusu, İzmir’de eğitim gören öğrenciler tarafından yapılabilmekle birlikte aynı zamanda başka şehirde ikamet eden ancak ailesi İzmir’de yaşayan öğrenciler tarafından da yapılabilmektedir. Burs başvurusu yapan ve başvuruları kabul eden öğrencilerin bursları Vakıfbank hesaplarına yatırılmaktadır.

Bizİzmir Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bizizmir gıda yardımı başvurusu https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 link üzerinden belediyenin web sitesinin başvuru ekranından gerçekleştirilebilmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemiyorsanız kimlik kartınız, kimlik kartınızın fotokopisi, bizizmir gıda yardımı dilekçesi ile birlikte İzmir’de bulunan sosyal yardım danışma bürolarına giderek de yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Yardımlar hakkında bilgi almak, yardım başvuru sürecini başlatmak, soru ve görüşlerinizi bildirmek için 444 40 35 numaralı çağrı merkezini 7/24 arayabilirsiniz.

Biz İzmir Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bizizmir erzak yardımı başvurularınızı doğrudan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne giderek ya da belediyenin resmi web sitesi üzerinden form doldurarak yapabilirsiniz. Eğer internete ve belediyeye erişiminiz mümkün değilse ikamet ettiğiniz bölgede bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek de erzak kolisi yardım başvurusu yapmanız mümkündür.

Biz İzmir Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bizizmir askıda fatura başvurusu her vatandaşın sadece bir kez yapabileceği bir yardım başvurusudur. Başvuru yaptığınızda fatura yardımı başvurunuz askıya çıkar ve bu sırada cep telefonunuza bilgilendirme amaçlı bir SMS gönderilir. Bu nedenle de başvuru formundaki diğer bilgiler gibi iletişim bilgilerinizi de doğru yazmanız önemle arz etmektedir. Ayrıca askıda fatura yardımı başvurusu sadece fatura sahibi olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bizizmir askıda fatura başvuru formu doldurmak ve başvurunuzu tamamlamak için https://www.bizizmir.com/tr/AskidaFatura/AskidaFaturalar linkine tıklayarak doğrudan başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Eğer ihtiyaç sahibi değilseniz aynı zamanda bu link üzerinden İzmir’de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödeme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Biz İzmir Askıda Kitap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi İzmir vatandaşlarına verdiği yardımlardan birisi de kitap yardımıdır. Askıda kitap yardımı; belediyeden yardım alan öğrencilere ve geliri 2500 TL altında kalan ve kitap desteğine ihtiyaç duyan bireylere verilmektedir.

Her vatandaşlar askıda kitap yardımına her ay bir kez başvuru yapma hakkına sahip olmakla birlikte her ay tek seferde de maksimum üç kitap alabilmektedirler. Askıda kitap başvurusu yapabilmeniz için mutlaka başvuru sırasında gelir belgenizi yetkililere ibraz etmeniz gereklidir. Gelir beyannamesi olmayan vatandaşların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Bizizmir askıda kitap başvurusu yapabilmek için https://www.bizizmir.com/tr/AskidaKitap/Basvuru linki üzerinden başvuru formuna ulaşarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Biz İzmir Askıda İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir’in online platformu olan Askıda İzmirim Kart, ulaşım ihtiyaçlarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi öğrencilerin ve ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermek isteyen gönüllülerin bulunduğu bir platformdur.

İzmir’de eğitim gören ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken öğrenciler Biz İzmir web sitesi üzerinden Askıda İzmirim Kart başvurularını kısa sürede yapabilirken aynı platform üzerinden maddi durumu iyi olan gönüllüler de ihtiyaç sahibi öğrencilere destek verebilmektedir.

Biz İzmir Askıda İzmirim Kart başvurusu yapmak isteyen öğrenciler başvurularını https://www.bizizmir.com/AskidaIzmirimKart/Basvur linki üzerinden ulaşacakları Biz İzmir Askıda İzmirim Kart talep formunu doldurarak başvuru yapabilmektedir. Başvuru sırasında forma TC kimlik numarası, telefon numarası gibi bilgilerin yanı sıra mutlaka İzmirim kart numarası da yazılmalıdır.

Bizizmir Yardım Başvuru Formu

İzmir Belediyesi Bizİzmir yardım başvurusu yapmak isteyen her İzmir vatandaşı öncelikle başvuru formunu doldurmalıdır. him.izmir.büyükşehir belediyesi yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların belirli bir muhtaçlık seviyesinde ve yardıma muhtaç olması gereklidir. Dolaysıyla da söz konusu formda başvuru yapacak olan kişilerin gelir ve giderlerine, hanedeki diğer üyelerine ve iletişim bilgilerine yönelik sorular yer almaktadır.

Başvuruların değerlendirmeye alınması ve olumlu sonuçlanma şansının arttırılması için formdaki soruları doğru bilgilerle cevaplamalısınız. Aksi halde yanlış bilgi verdiğiniz tespit edildiğinde başvurunuz reddedilecektir.

Başvuru sahiplerinin muhtaçlık durumunu tespit etmek için biz.İzmir başvuru formu doldurmaları istenecektir. İzmir Belediyesi yardım başvurusu için https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit linke tıklayarak biz.İzmir başvuru formu doldurabilirsiniz.

Bizİzmir Yardım Başvurusu Sorgulama

Bizizmir yardım sorgulama işlemleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Belediyeden yardım alabilmek için yapmış olduğunuz başvurularınızı ya da him başvurularınızı https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruSorgula linkine tıklayıp belediyenin resmi web sayfasının sorgulama ekranına giderek sorgulayabilirsiniz.

Bizİzmir Yardım Telefon Numarası

Bizizmir yardım başvurularınızı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda aşağıdaki iletişim numaralarını arayarak da başvuru talebinizi iletebilir ve sosyal yardımlar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Biz İzmir Yardım Telefon Numarası: 4444035 Çağrı Merkezi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım: 293 17 02
 • Pansuman Yardımı İçin İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi: 0 232 293 80 00
 • Su Faturası İndirim Yardımı: 0232 293 22 06
Yorumlar

 1. Melek dedi ki:

  Esim epleks hastası çalışamıyor aile destek ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor sizden birtane tablet alamıyorum ihtiyacımız var yardım etmenizi istiyorum. Küçük kız çocuğu babek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Birde erzak gıda eve yardım edin. Yardim ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 2. Ugur ucmaz dedi ki:

  Kiramı ödümüyorum olur yardım edin

 3. EMEL dedi ki:

  İyi günler benim 2 tane evladim var kızım 12 yasinda oğlumda 3 yasinda bende kolon kanseriyim eşimde benimle hastanede gelmek zorunda kalıyor halmalllik yspiyor is verilince gidiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler kiramizda 4 .500 ödüyoruz şimdiden teşekkür ediyorum

 4. Erhan dedi ki:

  Yardım istiyorum bende

 5. Melek dedi ki:

  Ben ev hanımıyım 2 tane kiz çocuğum var. Sizden ramazan erzak gıda ve temizlik evede ihtiyacımız var yardım etmenizi istiyorum.

 6. Melek dedi ki:

  Benim 2 tane kız çocuğu var. Birisi 10 yaşında ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız 3 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım edin. Sizden erzak gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum.