MEB Ücretsiz Tablet Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

MEB Ücretsiz Tablet Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu
17.04.2024 16:22
A+
A-

MEB Ücretsiz Tablet Yardımı Başvurusu 2024; Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlama amacıyla tablet ve bilgisayar yardımı vermektedir. Tablet yardımının dağıtılmasının amacı uzaktan eğitime geçilmesiyle derslere giremeyen ve bir çok dersi internette gören öğrencilere destek olması adına verilmektedir.

Tablet ve bilgisayar yardımından nasıl faydalanabileceği uzaktan eğitime geçilmesi ile araştırılmaktadır. Yardımdan faydalanmak isteyen öğrenciler bu yazımızdan detaylara erişebilir.

MEB Tablet Yardımı Veriyor Mu?

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin eğitimine destek sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıllardan beri tablet yardımı vermektedir. Tablet ve bilgisayar yardımından ihtiyaç sahibi öğrenciler ve depremden etkilenen öğrenciler faydalanabilir.

MEB Tablet Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı zor durumda olan ailelerin çocuklarına tablet yardımı vermektedir. Bu yardım ile çocukların eğitimine katkı sağlanması amaçlanır. Tablet yardımının verilmesiyle birçok kişi başvurularının nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Tablet yardımına başvuru yapacak olan öğrenciler, okul müdürlüğü tarafından belirlenir. Okul Müdürlüğü tablet ve bilgisayar yardımından faydalanabilecek öğrencileri ihtiyaç durumuna göre belirler.

İnternet üzerinden veya herhangi bir platformdan tablet yardımı başvurusu yapılmasına gerek yoktur.

Depremzedeler Tablet ve Bilgisayar Yardımına Nasıl Başvuru Yapabilir?

6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle birçok öğrencinin tablet bilgisayar ve diğer teknolojik aletleri kullanılamaz duruma geldi. MEB depremden etkilenen öğrencilerin eğitim hayatına devam edebilmesi ve destek sağlamak amacıyla bedava tablet ve bilgisayar yardımı yapmaya başladı.

Tablet ve bilgisayar yardımı ile depremden etkilenen öğrencilerin eğitim hayatında mahrum kalmaması engellenmeye çalışılmaktadır.

Tablet Yardımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Tablet yardımına kimlerin başvuru yapabileceği ihtiyaç sahibi aileler tarafından araştırılmaktadır. Yardımdan okul müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenciler faydalanabilecektir. Okul müdürlüğü tarafından tablet yardımından faydalanabilecek öğrenciler belirlenirken, öğrencinin ailesinin ihtiyaç durumuna bakılır.

Tablet yardımına örgün eğitime devam eden ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri başvuru yapabilir.

Tablet Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

MEB’in öğrencilere vermiş olduğu tablet yardımından faydalanmak isteyen öğrencilerin bazı kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu kriterlerin neler oldu aşağıda yer almaktadır.

 • Muhtaçlık sınırının altında yaşamak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • İlköğretim, lise ve orta öğretim öğrencisi olmak

Depremzedeler Bilgisayar ve Tablet Yardımı Başvurusu

Depremzede öğrenciler, tablet ve bilgisayar yardımına nasıl başvuru yapacağını araştırmaktadır. Tablet yardımına başvuru yapmak isteyen depremzede öğrencilerin, deprem bölgesinde yaşaması, deprem bölgesinde okuması, ailesi veya kendisinin depremden olumsuz etkilenmesi gerekmektedir.

Belirtilen kriterleri karşılayan depremzede öğrenciler, e-Devlet sisteminden ve Kızılay gibi kurumlara tablet yardımı talebini iletebilir.

Depremzedeler İçin Tablet ve Bilgisayar Yardımı Başvuru Şartları

Depremzede olan öğrencilerin tablet yardımından faydalanabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar;

 • Eğitiminde bilgisayara veya tablete ihtiyacı bunun olması
 • Deprem bölgesinde ikamet ediyor olması
 • Deprem bölgesinde yer alan bir il de okuyor olması

Yukarıdaki belirtilen kriterleri taşıyan öğrenciler tablet yardımından faydalanabilir. Ancak deprem bölgesinde yaşamayan, deprem bölgesinde okumayan ve eğitiminde tablete ihtiyacı olmayan öğrenciler bu yardımdan faydalanamaz.

MEB Bedava Tablet Yardımı Başvuru Formu

MEB tarafından verilen tablet yardımına başvuru yapacak olan öğrencilerin doldurması gereken formdur. Başvuru formunda öğrenciye yönelik bazı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu incelenmektedir. Yalan beyanda bulunan öğrenciler ihtiyaç sahibi olsa dahi yardımdan faydalanamaz. Bu nedenle bilgilerin doğru ve güncel olarak doldurulması önemlidir.

MEB Hangi Marka Tablet Veriyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağıtımı yaparken öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kaliteli bir cihaz olmasına dikkat eder.

MEB tarafından verilen tabletin markası general mobile E-Tab 20’dir. Bu tablet sayesinde öğrenciler uzaktan eğitim derslerine katılabilir ve ödevlerini kolayca yapabilir.

MEB Tablet Yardımı Hangi Sınıflara Verilecek?

Tablet yardım başvurusu yapmadan önce en çok araştırılan konulardan biri de hangi sınıflara verileceğidir. Tablet yardımından birinci sınıftan on ikinci sınıfa kadar örgün eğitim gören bütün öğrenciler faydalanabilir.

MEB Bedava Tablet Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Bedava tablet yardımına başvuru yapan öğrencilerin ne zaman dağıtılacağını merak etmektedir 2024 yılında bedava tablet yardımına ne zaman verileceği ile ilgili detaylı bir bilgi bulunmamaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda verilen tablet yardımı, 12-18 Nisan tarihleri arasında 62 ilde yaşayan 42873 öğrenciye verildi.

Tablet yardımının yanında öğrencilere 25 GB internet paketi de vermektedir. Verilen tablet yardımının önümüzdeki aylarda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağı düşünülmektedir.

MEB Tablet Yardımı Başvurusu İletişim Hattı

Ücretsiz tablet yardımı başvurusu yapacak öğrenciler, tablet yardımı başvurusu veya MEB ücretsiz tablet yardımı başvurusu yapmak için hangi hattı araması gerektiğini araştırmaktadır. Tablet yardımı başvurusu için herhangi bir uygulama bulunmamaktadır.

Tablet yardımı ve bilgisayar yardımı başvurusu yapmak isteyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’na  ait  444 06 32 numaralı iletişim hattını arayabilir.

MEB Tablet Yanında Verilen İnternet Ne Kadar?

Milli Eğiti Bakanlığı öğrencilere yalnızca tablet yardımı vermemektedir. Tablet yardımı ile birlikte aylık 25 GB internet vermektedir. Bu sayede öğrenciler canlı derslere katılabilir ve EBA platformundan faydalanabilir.

E-Devlet Tablet Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet sisteminden tablet yardımı başvurusu yapılamamaktadır.

Tablet yardımından faydalanmak isteyen depremzedeler e-Devlet sisteminden sosyal yardım başvurusu yapabilir. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır. Ardından başvuru formunu doldurarak tablet yardımı başvurusu yapabilir.

Belediyeler Tablet Yardımı Veriyor Mu?

Belediyelerde öğrencilere tablet yardımı vermektedir. Tablet yardımı başvurusu yapmak isteyen öğrenciler ikamet ettiği ilin belediyesine bizzat giderek başvuru yapabilir. Belediyeye gitme imkanı olmayan öğrenciler, ikamet ettiği ildeki belediyenin web sitesinden de tablet yardımından faydalanmak istediğini iletebilir.

Belediyelerin verdiği tablet yardımından faydalanmak isteyen öğrencilerin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlar;

 • C. vatandaşı olmak
 • Başvuru yaptığı belediyenin sınırlarında ikamet ediyor olmak
 • Başvuru yapan öğrencinin ihtiyaç sahibi olması
 • Herhangi bir kurumdan %100 burs almıyor olmak
 • Örgün bir eğitim kurumunda okuyor olmak

Microfon Tablet ve Bilgisayar Yardımı Başvurusu

Microfon Eğitim Seferberliği kapsamında depremden etkilenen 10 ilde ikamet eden öğrencilere destek sağlamak amacıyla tablet ve bilgisayar yardımı vermektedir. Bu sayede depremden etkilenen öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlanmaktadır.

Tablet Yardımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Microfon tablet ve bilgisayar yardımına başvuru yapmak için herhangi bir okul veya sınıf ayrımı yoktur. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen kriterlerden birini taşıyor olması yardımdan faydalanması için yeterlidir.

 • Deprem bölgesinde yaşıyor olmak
 • Deprem bölgesinde okuyor olmak
 • Ailesi veya kendisi depremden etkilenmiş olmak

Tablet Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Microfon depremden etkilenen öğrencilere eğitim hayatlarını devam ettirebilmesi için tablet yardımı vermektedir. Tablet ve bilgisayar yardımına başvuru yapmak isteyen öğrenciler, https://microfon.co/ilan-temel-bilgiler?sc=VkeI2Cr_VNQ=&su=YC3ZUISdesM= linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra “Başvur” butonuna tıklamalıdır. Ardından sisteme üye olarak yardım başvurusu yapabilir.

MEB Ücretsiz Tablet Yardımı Dağıtımı Devam Ediyor Mu?

MEB en son 12-18 Nisan tarihleri arasında tablet yardımı dağıtımı yapmıştı. Şu an aktif olarak tablet yardımı dağıtımı yapılmamaktadır. İlerleyen günlerde bu konuya ilişkin detaylı açıklamanın MEB tarafından yapılması beklenmektedir.

MEB Dışından Nereden Tablet Desteği Alabilirim?

MEB dışında bazı kurumlarda ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği vermektedir. Tablet desteği veren kurumların hangileri olduğu da öğrenciler tarafından araştırılan konulardan biridir. Tablet yardımı veren kurumlar;

 • Belediyeler
 • Yardım dernekleri
 • Kızılay

MEB Tablet Yardımından Aynı Hanede Yaşayan Öğrenciler Faydalanabilir Mi?

Tablet yardımından aynı hanede yaşayan kardeşler de faydalanabilir. MEB ihtiyaç sahibi her öğrenciye kullanabilmesi için tablet vermektedir.

MEB Tablet Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

MEB’in verdiği tablet yardımına başvuru yapan öğrenciler başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Başvuru sorgulaması yapmak için herhangi bir platform yoktur. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan öğrenciler okul müdürlüğü tarafından bilgilendirilecektir.

Tablet Yardımı Yapan Kurumlar

Türkiye’de tablet yardımı yapan birçok kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar, ihtiyaç sahibi öğrencilere, öğretmenlere ve diğer bireylere tablet dağıtmaktadır.

Devlet Kurumları

 • Milli Eğitim Bakanlığı (MEB): MEB, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar kapsamında, öğrencilere ücretsiz tablet verilmekte veya tabletlerin indirimli olarak satın alınması sağlanmaktadır.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı): Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dezavantajlı gruplara, özellikle de ihtiyaç sahibi çocuklara tablet yardımı yapmaktadır.
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı (Gençlik ve Spor Bakanlığı): Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlere yönelik çeşitli projeler kapsamında tablet yardımı yapmaktadır.
 • Kızılay: Kızılay, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar kapsamında, öğrencilere ücretsiz tablet verilmekte veya tabletlerin indirimli olarak satın alınması sağlanmaktadır.

Özel Kurumlar

 • Türkiye Bilişim Derneği (TBD): TBD, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar kapsamında, öğrencilere ücretsiz tablet verilmekte veya tabletlerin indirimli olarak satın alınması sağlanmaktadır.
 • Türk Telekom: Türk Telekom, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar kapsamında, öğrencilere ücretsiz tablet verilmekte veya tabletlerin indirimli olarak satın alınması sağlanmaktadır.
 • Vodafone: Vodafone, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar kapsamında, öğrencilere ücretsiz tablet verilmekte veya tabletlerin indirimli olarak satın alınması sağlanmaktadır.
 • AHBAP Derneği: AHBAP Derneği, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar kapsamında, öğrencilere ücretsiz tablet verilmekte veya tabletlerin indirimli olarak satın alınması sağlanmaktadır.

htiyaç sahibi öğrenciler, tablet yardımı almak için ilgili kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunabilirler. Başvurular genellikle online olarak veya ilgili kurumlara şahsen yapılmaktadır. Başvurular kapsamında, öğrencilerin ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler talep edilmektedir.

Yorumlar

 1. Serhat dedi ki:

  Mrb tablete cok ihtiyacım var

 2. Melek dedi ki:

  Kızım için istiyorum tablet Allah için kızım icin

 3. Diyar kaltan dedi ki:

  Tablet telefon istiyorum