Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
24.03.2024 15:24
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; En çok yardım yapan belediyelerden biri olan Konya Büyükşehir Belediyesi gıda, erzaqk para yardımından yanında marker yardımı ve Ramazan ayında Ramazan kolisi yardımı yapmaktadır.

Her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan dar gelirli ailelere sosyal yardım kartı veren belediye bu kart ile diledikleri marketten alış veriş yapmasına olanak tanımaktadır.

Sizlere bu yazımzıda Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Erzak Yardımı,  Konya Büyükşehir Belediyesi YardımGıda Yardımı, Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Yardım Kolisi, Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Maddi Yardım hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Konya Büyükşehir Belediyesi halk için yardımlarını yapmaktadır. Bu tür yardımlar olarak temel gıda gereksinimlerini karşılayabildikleri alanlarda yapmaktadır. Diğer yandan öğrenciler için sosyal destekler bulunarak bireyleri eğitim yaşamına katılması sağlanmaktadır.

Engelli destek merkezi aracılığıyla engelli vatandaşları daha çok hayata kazandırmak adına projeleri bulunmaktadır. Bu tür bilgileri alabileceğiniz ALO 153 Konya Beyaz Masa hattından durumu ileterek yardımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi her döneme göre belli yardım kampanyaları düzenlemektedir. Bunları takip ederek buna göre başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Maddi zorluklarlar tüm Türkiye de etkisi göstermesinden sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurularında genelde artış göstermeye başladı. Kişilerin işleri kaybetmesinden dolayı sosyal hayatları yerine temel gıda gereksinimlerini gidermeye çalışmaktadırlar.

Konya Büyükşehir Belediyesi de aileleri tekrardan hayata kazandırmak için belli çalışmalara sürdürmektedir. Kişilerin temel gıdalarını gereksinimlerini karşılayacakları bir biçimde yardımlarını yapmaktadır. Yeni projeleriyle birlikte bireyleri daha çok topluma kazandırma amacı sağlayarak bi hayli hızlı bir biçimde çalışmalarını tamamlamaya çalışmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılı? Başvuru yapmak için Konya Beyaz Masa ALO 153 aracılığıyla yapılmaktadır. Yardım başvuruları internet üzerinden arada bir kontrol ederek uygulayabilirsiniz. Beyaz Masa hattından almak istediğiniz yardım ile ilgili bilgilendirme isteyebilirsiniz.

Bunun yanında kısa süreli başvuru için bilgiler neticesinde başvuru sürecinizi başlatacaktır. Çağrı merkezinde yoğun saatler olması halinde bu tür bekleme süreleri ulaşabilmektedir. Sabırla hareket ederek yapmak istediğiniz işlem ile ilgili geniş bir şekilde bilgilendirme alabileceksiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formun için istenen bilgilere göre bilgileri vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz bilgiler başvuru sonucunu etkileyen etmenler olarak etki yapmaktadır.

Bilgiler neticesinde en ihtiyaçlı aile tespit edildiği için bu durum sırasıyla hareket edilmektedir. Eğer verdiğiniz bilgilerin yanlış çıkmasıyla birlikte başvuru sonucunuz iptal olacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Konya büyükşehir belediyesi sosyal yardım talep formu ; Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlardan desteğini kesmiyor, sizde ihtiyaç sahibi iseniz ve bu destekten yararlanmak istiyorsanız  https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ link’e tıklayarak Başvuru yardım formunda istenen bilgiler olarak başvuru yapacak birinin genel bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri, maddi durum ve çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru biçimde doldurarak Konya sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak sosyal destekleri ALO 153 Beyaz Masa üzerinden sağlamaktadır. Vatandaşlara daha iyi hizmet vermek ve onların derdini çözmek adına Konya Beyaz Masa kurulmuştur.

Çağrı merkezi Konya halkının derdini dinleyerek hareket eder ve burada karşılaşan durumlara karşı sosyal birimlere iletmektedir. Bu tür aramalarda çekinmeden karşı karşıya geldiğiniz sorun ile ilgili iletmeler sağlandığında en iyi hizmeti vermek adına yardımlar sağlanacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu ile yardım yaparak ailelerin gıda gereksinimlerini karşılamaktadır. Gıda yardım türleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Başvuru yapabilmek Konya Büyükşehir Belediyesinin halkın ihtiyaç ve problemlerini iletmek amaçlı kurulan ALO 153 Beyaz Masa üzerinden başvuru almaktadır. Çağrı merkezine arayarak durumu belirtmeniz halinde gerekli işlemler başlatılacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri ile birlikte; işini kaybeden, iş yerini kapatmak zorunda kalan ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak maksadıyla Sosyal yardımların bunun yanında Sosyal Yardım Kartlarının sevkiyatına başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli incelemeler ışığında verilmektedir. Başvuru kanalı olarak ALO 153 Konya Beyaz Masa üzerinden iletişime geçerek başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Başvuru olumlu olması halinde yardım kartı verilecektir. Yardım kartı ailedeki çocuk sayısına göre para yatmaktadır

Yatan para aracılığıyla anlaşmalı marketler üzerinden alışveriş sağlayarak aylık gıda gereksiniminizi karşılamaktadır. Bu tür yardımlar aracılığıyla aileler karşılaşmış olduğu zor durumu bir nebze daha da azaltmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi ailelerin bu durumu gözlemleyerek hareket etmektedir. Başvuru yapıldığında incelemeler en ihtiyaçlı aileler olarak tespit edildiğinden durumun sonuçlanma süreci değişiklik gösterebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi dar gelirli muhtaç ailelerin çocuklarına her sene Kırtasiye yardımı yapmaktadır. Konya il sınırları içerisind eyaşayan dar gelirli muhtaç ailelere okulların başlaması ile beraber kırtasiye yardımı yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu için ALO 153 hattını arayabilir yada https://www.konya.bel.tr/s/adres-ve-iletisim link üzerinden iletişime geçebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımı kapsamında 2024 Eğitim-Öğretim yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün eğitim veren ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilere yardım verecektir. Eğitim destek yardımı başvurusu www.konya.bel.tr linki üzerinden online olarak yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

 • 2024 Eğitim-Öğretim yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün eğitim veren ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime devam eden öğrenci olmak,
 • Konya il sınırları içinde ikamet etmek,
 • İl dışında okuyan öğrenciler için; Aileleri Konya il sınırları içinde ikamet eden ve LGS sınavına göre Türkiye genelinde %0,1 dilimde olmak
 • Eğitim Destek Kategorileri içinde olmak.

EĞİTİM DESTEK KATEGORİLERİ

 • Öksüz (annesi vefat etmiş) veya Yetim (babası vefat etmiş) olan öğrenciler,   
 • Şehit veya Gazi çocuğu olan öğrenciler, 
 • Hafif düzeyde ÖGV raporu ( %40 ve üzeri engel durumu ) olan öğrenciler,
 • Anne babası mahkeme kararıyla ayrılmış (boşanmış) ihtiyaç sahibi olan öğrenciler,
 • Liseye Geçiş Sınavı’nda Türkiye geneli %0,1 dilimde olan öğrenciler.

SİSTEME BELGE YÜKLEME

 1.     Belgeler www.konya.bel.tr web sitesinden müracaat yaparken sisteme yüklenecektir.
 2.     Başvuru için istenen belgeler (PDF, JPG, PNG veya GİF) 2 MB’den büyük olmayacaktır.
 3.     Belgelerin eksik ya da yanlış olması durumunda kayıtlar geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU YAPAMAYACAK ÖĞRENCİLER

 • Konya il sınırı dışında eğitim alan öğrenciler,(Ailesi Konya il sınırları içinde ikamet edip LGS sınavına göre Türkiye genelinde %0,1 dilimde olan öğrenciler hariç)
 • Mezun olan veya herhangi bir nedenle okulla ilişiği kesilen öğrenciler
 • Yabancı uyruklu öğrenciler,
 • Kayıt donduran öğrenciler
 • Disiplin cezası almış öğrenciler,
 • Eğitim Desteği başvuru şartlarından en az birisini taşımayan öğrenciler,
 • Açık öğretim, Çıraklık Eğitim Merkezi, Ana Sınıfı, İş Eğitim Merkezi, Özel Rehabilitasyon, Kuran Kursu vb. kurslarda eğitim gören ve örgün eğitim öğrencisi olmayan öğrenciler, Başvuru yapamazlar.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Başvuru, İlan ve Duyurular  : www.konya.bel.tr adresinden online olarak yapılacaktır. 

İletişim Adresi     : Sosyal Destek Merkezi (SODEM) Konevi Mahallesi, Millet Caddesi, No:14/5 Meram /KONYA

Tel : 444 55 42 – 3

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı düzenli olarak sosyal yardıma ihtiyaç duyan ailelere verilen sosyal yardım kartı ile diledikleri market ve alış veriş mağazalarından alış veriş yapabilirler. Hem ailelerin mahçup olmaması hemde yardım alırken kimsenin görmemesini sağlayan bu sistem ile aileler diledikleri gibi mutfak ihtiyaçlarını giderebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı sadece her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan dar gelirli muhtaç ailelere verilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvuru formu sosyal yardım kartı alacak kişilerin mutlaka doldurması gereken formlardan biridir. Hande yaşayan kişi sayısı, okuyan çocuk ve adres bilgilerinin yanında gelir durumunuz ve çalışıp çalışmadığınız bilgilerini eksiksiz ve tam olarak doldurmanız gereklidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru işlemi yapan bireyler belli bir zaman sonra başvuru durumunuzu sorgulamak isteyebilmektedir. Bu tür hizmeti https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ internet sitesi üzerinden veremediği için genel bilgilendirmeyi Konya Beyaz Masa üzerinden arama yaparak bilgilendirme alabilmektedir.

ALO 153 aradığınızda kendinizi tanıtarak yardım başvurusu ile ilgili bilgi almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Yardım başvurusunu başvuran birinin araması gerekmektedir. Başvuru sorgulamak için sizden vermiş olduğunuz bilgiler sorulacaktır. Bu soruların sorulmasıyla birlikte başvurunuz sorgulama durumunu öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hoş geldin Bebek Başvuru

Konya Büyükşehir Belediyesi 30.260 bebeğin Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamı içinde ziyaret edilerek sağlık kontrollerinin yapıldığını ve armağanları takdim edildiğini dile getirdi. Karatay Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Doktor ve Hemşireleri bebeklerin ve annelerin sağlık kontrollerini de gerçekleştiriyor. Karatay Belediye Başkanı adına anı plaketlerini de ailelere takdim eden Karatay Belediyesi Sağlık Müdürlüğü personelleri, her doğan bebeğe hoş bir anı bırakmış oluyor.

Karatay’da ikamet eden ailelerin yeni doğan bebeklerinin havlu, bebek şampuanı ve sabunu, pudra, ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım çantası gibi gereksinimlerini karşılanıyor. Bu yardımdan sizde yararlanmak istiyorsanız, Karatay Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden başvuruda buluna bilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere süt yardımı yapmaktadır. Bu yardım, 0-6 yaş arası çocukları olan ailelere ve belirli sağlık sorunları olan kişilere yöneliktir. Her ay çocuklu ailelere 10 Litre süt yardımı yapılmaktadır. Süt yardımı başvurusu beledienin sosyal yardımlaşma birimine yapılmaktadır.

Yorumlar

 1. Zeki gurel dedi ki:

  Bayram öncesi nakdi yardima ihtiyacımız var evimiz kira olur durumum zayıftır ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

 2. Yurdagül elmas dedi ki:

  Sizden ricam ediyorum banada yardım verin