Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
24.03.2024 18:13
A+
A-

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Ekonomik zorluk çeken ve maddi yokluk içerisinde olan kişiler belediyeler bir çok sosyal yardım yapmaktadır. Bu belediyelerden biride Kırıkkale Belediyesi’dir bir çok sosyal yardımın yanında gıda, erzak ve para yarıdmı yapan belediye ayrıca sosyal yardım kartları vererek ailelere destek olmaktadır.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu, Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Kırıkkale Belediyesi Sosyal Yardım, Kırıkkale Belediyesi Erzak Yardımı, Kırıkkale Belediyesi Gıda Yardımı, Kırıkkale Belediyesi Yardım Kolisi, Kırıkkale Belediyesi Maddi Yardım ve Kırıkkale Belediyesi Hoş Geldin Bebek hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu

Ekonomik kriz etkisi sebebiyle vatandaşlarına yardım elini uzatan Kırıkkale Belediyesi, vatandaşlarına gıda, giysi, ayakkabı ve benzeri yardımlarda yer alıyor.

Bu yardımlar düzenli olarak ve sürekli olarak olarak bireylere ulaştırılıyor. Bilhassa bu zor zamanlarda dükkanları kapalı olan ve iş yapamayan esnaflar için kira desteği yardımında bulunan Kırıkkale Belediyesi, her geçen gün çoğalan sosyal yardım başvuru isteklerini değerlendirerek bireylere ulaştırıyor.

Belediye yardımlarına başvuru yapan dar gelirli ve muhtaç aileler için birbirinden farklı yardım çeşitleri bireylere sunuluyor. Belediye aracılığıyla vatandaşlara sunulan gıda yardımları bir ailenin hemen hemen olarak bir aylık gıda gereksinimlerini karşılayabiliyor.

Gıda kolileri dışında hane içinde yaşayan çocuklar içinde kırtasiye malzemeleri, bot, mont, kaban gibi çeşitli malzemeler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Ücretsiz olarak dağıtılan bu yardımlara dilerseniz olduğunuz noktanın kaymakamlık binasında bulunan sosyal dayanışma vakıflarından da alabilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kırıkkale Belediyesi aracılığıyla yapılan yardımları özel şartları taşıyan herkes faydalanabilir. Sosyal yardım başvurusunda bulunan bireyler belediyeye belli başlı evrakları teslim etmesi gerekiyor. Bu evraklar zamanında teslim edildikten sonra belediye bu başvuruları inceliyor ve en geç 15 gün içinde olumlu ve olumsuz olarak başvuru yapan bireyleri bilgilendiriyor.

Genel şartlar  neticesinde aylık geliri asgari ücretin 1/3’üne veya daha azına tekabül eden dar gelirli ve yoksul vatandaşlar belediyelerin sunmuş olduğu bu yardımlardan faydalanabiliyor. Belediye bireylerin sunduğu beyanları doğrulamak adına engellilerden sağlık raporları, dar gelirli vatandaşlardan gelir belgesi talep ediyor.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırıkkale Belediyesi vatandaşlarına ayni ve nakdi yardımlar yapıyor. Bu ve birbirinden farklı diğer yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar doğrudan Kırıkkale Belediyesine müracaat ederek sosyal yardım almaya hak kazanabilir. Aynı zamanda gelişen teknoloji aracılığıyla hemen hemen tüm işlemler e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

Kırıkkale Belediyesi aracılığıyla yapılan bu yardımlardan yararlanmak için e-devlet üzerinden online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunan vatandaşlardan Kırıkkale Belediye belli başlı evraklar talep ediyor. Bu evraklar, eksiksiz bir biçimde ve zamanında mutlaka teslim edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde yapılan başvurular geçersiz kılınabilir.

Başvuru genel şartlarını tam anlamıyla taşıyan yoksul ve dar gelirli aileler belediyenin sunmuş olduğu sosyal yardım çeşitlerinden gereksinimi olanı seçerek doğrudan başvuruda bulunabiliyor. Başvuru esnasında talep edilen sosyal yardım başvuru formları belediyeye teslim ediliyor.

Kırıkkale Belediye yardım başvurusu için https://www.kirikkale.bel.tr/tr/?sayfa=iletisim linke tıklabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden başvuru yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuruda bulunabilrsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kırıkkale Belediyesi yardım yardım başvurusu ve sorgulama; Kırıkkale Belediyesi vatandaşların daha iyi bir yaşam sürdürebilmesi için bir çok yardım sunuyor. Bu yardımlar her ihtiyaca göre yapılarak genç, yaşlı, büyük ve ufak demeden düzenli olarak bireylere her ay yardımlar yapılıyor. Kırıkkale Belediyesi sosyal yardımları şu biçimdedir;

 • Kış aylarının başlarından sonuna kadar vatandaşlara kömür, odun, ve benzeri yakacak yardımları
 • Gıda kolisi ve erzak yardımları
 • Kira desteği
 • Nakdi yardımlar (para yardımı)
 • Muhtaç asker aileleri, şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Engelliler için yapılan yardımlar (akülü araba, medikal malzeme desteği)
 • 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik hastalar için yapılan evde sağlık hizmetleri
 • Öğrenciler için burs desteği ve kırtasiye malzemeleri
 • Covid-19 hastalığından dolayı eğitim ve öğretimler online olarak yapılmaya başlandı.
 • Belediyesi eğitim ve öğretim gören yoksul ailelerin çocukları için ücretsiz olarak tablet desteği ve interneti olmayan evler için internet hizmetleri veriliyor
 • İhtiyaca yönelik olarak mobilya desteği
 • Dar gelirli aileler için kıyafet yardımı
 • Yeni doğan bebekler için bebek bezi ve mama desteği düzenli aralıklar ile ailelere sıra sıra ulaştırılıyor.

İç Anadolu bölgesinin en mühim şehirlerinden bir tanesi olan Kırıkkale, vatandaşlarına en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor. Bu nedenle yoksul ve dar gelirli aileler, işsiz olan hanelere öncelik tanıyarak ayni ve nakdi yardımlar sunuyor. Aynı zamanda işsiz kalan vatandaşlara iş bulabilmelerine imkan tanıyan Kırıkkale Belediyesi, iş bulunana dek desteklerini bireylerden esirgemiyor.

Kırıkkale Belediyesi bünyesine ait olan Kırıkkale aşevi; günlük olarak dışarıda kalan vatandaşlara ve yoksul ailelere ücretsiz olarak sıcak yemek sevkiyatı yapıyor.

Kırıkkale Belediyesi ile birlikte çalışan Sosyal Market, yoksul ve dar gelirli ailelere hayırseverler aracılığıyla bağışlanan birinci ve ikinci el kıyafetleri alakalı bireylere ulaştırıyor.

Hayırseverler Sosyal Marketlere gıda desteğinde olduğu zaman dar gelirli bireyler bu marketlerden gereksinimi olan ne varsa marketlerden rahatlıkla alabiliyor.

Burs desteği, üniversiteyi kazanan bireyler için geçerlidir. Yoksul ailelerin çocukları için sunulan burs desteği için Kırıkkale Belediyesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Meydana gelen doğal afetlerden kaynaklı olarak evlerini, eşyalarını kaybeden vatandaşlar için ayni ve nakdi yardımlar yapılıyor.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırıkkale Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Kırıkkale Belediyesi vatandaşlarına her alanda hizmet sunmayı hedef edinerek bu hedefler ışığında çalışmalar yapıyor. Vatandaşlardan gelen her türlü istek ve önerilere açık olan Kırıkkale Belediyesi’ne ait 0318 224 27 71 numaralı telefonlar üzerinden belediyeye ulaşarak sosyal yardım başvurusu için gerekli olan belgeleri ve başvuru yapabilmek için şartların ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayni ve nakdi yardımların ayrıntılarını öğrenmek ve merak ettiğiniz tüm soruları sorabilmek için telefonlar üzerinden doğrudan ulaşarak sorularınızı Belediye çalışanlarına ileterek sorabilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kırıkkale Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; belediyeye giderek veya online başvuruda bulunarak ve telefon numaraları üzerinden doğrudan başvurabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak başvuru yaptıysanız başvurunuzu e devlet giriş yaparak buradan takip edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz başvurular ve başvuru formuna eklemiş olduğunuz veriler belediye aracılığıyla incelemeye alınır ve gerçekten gereksiniminiz olup olmadığı belediye aracılığıyla değerlendirilerek en geç 15 gün içinde olumlu veya olumsuz olarak siz değerli okurlarımıza dönüş yapılır. Başvurularınızı internet üzerinden değil belediyeye giderek veya telefonlar üzerinden arayarak yaptıysanız sonucunuzu Kırıkkale Belediyesini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işleminizi https://www.turkiye.gov.tr/kirikkale-belediyesi adresinden de yapabilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kırıkkale Belediyesi yardım başvuru formu vatandaşların mali durumlarını öğrenmek, hane içinde kaç birinin olduğu bilmek ve bireylerin ekonomik durumlarını karşı karşıya geldikleri kontrol etmek amacı ile başvuru formunun doldurulmasını talep ediyor. Başvuru formları içinde bulunan soruların mutlaka doğru olması gerekir.

Başvuru formu içerisine girmiş olduğunuz tüm bilgiler belediyeler aracılığıyla sıra sıra inceleniyor. Eksik veya yanlış beyanda bulunan vatandaşların başvuruları doğrudan reddediliyor. Eğer belediye, daha yanlış beyanda bulunan bireyleri fark etti ise yardım yapmayı durdurarak, nakdi yardımlar yaptı ise bu yardımları da faizi ile birlikte bireylerden geri alıyor.

Form içinde başvuru yapan birinin TC kimlik numarası, ikametgah adresi, meslek bilgileri, medeni hali ve aylık hane geliri soruları yer alıyor. Başvuran bireyler sosyal yardımlardan yararlanabilmeleri için ayrıntılı bilgi vermesi gerekiyor.

Kırıkkale Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi yoksul vatandaşlara gıda kolisi yardımında yer alıyor. Gıda kolisi yardımlarına dilerseniz e devlet üzerinden başvuruda bulunarak ulaşabilirsiniz. E devlet üzerinden yapılan başvurularda da başvuru formu mutlaka doldurulması gerekiyor.

Formun alt bölümünde bulunan sosyal yardım türü işaretleyerek yardım talebinde bulunabilirsiniz. E devlet üzerinden başvuru yapmayan vatandaşlarda belediyeye müracaat ederek başvuru formuna erzak ve gıda yardım seçeneğini işaretlemeleri gerekiyor. Gıda kolileri 4 kişilik bir ailenin tüm gereksinimlerini karşılıyor.

Kırıkkale Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapmak için e-devlet üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekiyor veya belediyeye giderek bizzat başvuru uygulayabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün telefon numarasını arayarak daha kapsamlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelere bütün şartları sağlaması gerekiyor. Hane içindeki toplam gelir asgari ücretin altındaysa büyük ihtimalle yardım kolisinden yararlanabileceksiniz. Başvuru yaptıktan sonra ön inceleme yaşanacaktır. Daha sonra başvurunuz onaylanırsa, belediyede görevli personel adresinize yardım kolisini teslim edecektir.

Kırıkkale Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi de ‘hoş geldin bebek’ projesini kapsamında doğum anneler goş geldin bebek paketi hediye etmektedir. Yeni doğan bebeklerin temel ihiyaçlarının bulunduğu hoş geldin bebek paketine başvuruda bulunmak için belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Hoşgeldin Bebek paketi Kırıkkale il sınırları içerisinde doğum yapmış tüm anne adayları başvuru yapabilir. Başvurular belediyenin resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Kırıkkale Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Kırıkkale Vefa Destek Grubu vatandaşları için çalışmalarını her geçen gün iyileştirmeye sürdürmekte. Kırıkkale Vefa Destek Grubuna 112, 155, veya 156 telefon numaraları üzerinden arayarak isteklerini iletebiliyor. Bilhassa 65 yaş ve temel gereksinimlerini karşılayamayan kronik hastalıkları olan bireyler market, ilaç gibi gereksinimlerini karşılatabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.