Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Telefon Numarası

Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Telefon Numarası
06.04.2024 16:23
A+
A-

06Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Telefon Numarası 2024; Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile beraber Ankara il sınırları içerisinde yaşayan bir çok aileye para, gıda, eğitim yardımı başta olmak üzere bir çok yardım yapmaktadır. Sosyal yardım alanların en çok merak ettiği konuların başında ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama işlemidir.

Ankara Büyükşehir Belediye tarafından verilen tüm yardımlar başkent kart hesabına yatırılmaktadır. Başkent kart bakiye sorgulama ve yardım parasının yatıp yatmadığını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı sosyal yardımlar ile dar gelirli vatandaşlara destek olmaya sürdürmekte. Belediyecilik anlayışı ile Başkent Kart, gıda yardımı, doğalgaz yardımı, yakacak yardımı, giysi yardımı başta olmak üzere birden çok yardım paketi ile vatandaşlara hizmet vermektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi bireylere yaptığı yardımlar her geçen gün daha kapsamlı kitlelere ulaşmakta ve her geçen gün artarak sürdürmektedir. Başkent kart projesi ile dar gelirli bir çok vatandaş hem mahcup olmadan rahatça alışveriş yapabiliyor, hem de bu kart aracılığıyla faturalarını ödeyebiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar kömür, kırtasiye ve doğal gaz yardımı, nakit yardımı başvurusunda bulunabilmek için  Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması telefon numarasını merak etmekte ve araştırmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için ALO 153 numarası arayabilir yada internetten online olarak https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/BasvuruTakip linkine tıklayarak başvurunu sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından en gündemde olan yardımlar, doğalgaz yardımı ve kara kış destek paketi yardımlarıdır. Başkent Kart Yardımları, Ankara’da her dönem en fazla başvurunun yapıldığı sosyal yardım uygulamasıdır.

Yardım başvurusunu tamamlayan bireyler ardından yardım sorgulamasını nasıl yapıldığını merak etmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemlerinizi, internet üzerinden yahut alakalı birimin telefon numarasını arayarak geniş bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işleminizi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusunu yapmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemlerinin birden çok değişik yolu bulunmaktadır. Sizler size en kolay gelen yolu tercih edebilirsiniz.

Telefon ile ALO 153 Destek Hattını arayarak Mavi Masa aracılığı ile yardım başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.
Mavi Masa üzerinden yardım online olarak da sorgulama uygulayabilirsiniz. Mavi masa yardım sorgulama işlemleri için https://mavimasa.ankara.bel.tr/WebBasvuru linkine tıklayıp cep telefonu numaranızı girdikten sonra  giriş uygulayabilirsiniz.

Mavi Masa üzerinden sorgulama işlemlerinizde cep telefonu numaranıza onay kodu gönderilecektir. Telefonunuza gelen kodu sisteme girmeniz halinde başvuru sonucunuz karşınıza çıkacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama E-Devlet

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-Devlet yardım sorgulama yapmak için e-devlet uygulamasını kullanabilir, sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. E-devlet üzerinden yardım sorgulama yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru linkine tıklamanız yeterli gelmektedir.

E-devlet üzerinden yapacağınız işlemlerin sonuçlarını  telefon, sms yahut dilerseniz yazılı olarak size bildirilmesini talep edebilirsiniz.

E-devlet sistemi üzerinden yapılan başvuru sonuçları 1 hafta içinde size bildirilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Telefon Numarası

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemlerinizi ALO 153 Mavi Masa Yardım ve Destek Hattı üzerinden uygulayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemleri için Whatsapp Hattı ile de vatandaşa hizmet vermektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Whatsapp hattı numarası 0312 153 0000’dır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama İletişim

ADRES: Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 YENİMAHALLE/ANKARA

TELEFON: 0-312-507-10-00

POSTA KODU: 06430

Merkez İletişim:

ADRES: Osmanlı İş Merkezi Yeni Etlik Caddesi No:103 ETLİK-KEÇİÖREN/ANKARA

TELEFON: (0312) 322 11 33

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sonucu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan yardım başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günüdür. Ancak, başvuruların yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir.

Başvurunuz henüz sonuçlanmadıysa, başvuru takibinizi Başkent153 Vatandaş Başvuru Portalı üzerinden yapabilirsiniz. Portala giriş yaptıktan sonra, “Başvuru Bilgileri” sekmesine tıklayarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Başvurunuz sonuçlandıysa, başvurunuzun sonucunu size SMS veya e-posta yoluyla bildirilecektir. Ayrıca, başvurunuzun sonucunu Başkent153 Vatandaş Başvuru Portalı üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, size verilen yardım türüne göre yardımınız düzenli olarak veya tek seferlik olarak verilecektir.

Ankara Başkent Kart Yardım Sorgulama

Başkent Karta başvuru yapan ihtiyaç sahipleri başvuru sonuçlarını öğrenmek istiyorsanız ALO 153 Mavi Masa Hattını arayıp bilgi alabilirler. Başvuru sonuçları, başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 1 ay içinde başvurular sonuca ulaşmış olur.

Başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz iletişim adresine başvuru sonuçlarınız iletilecektir. Başvuru sonucunuzu görmek için https://mavimasa.ankara.bel.tr/ adresine giriş uygulayabilirsiniz

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Ne Zaman Dağıtılacak; Mavi Masa internet sitesi ve  sosyal yardım merkezlerinden yardım kartı başvurusu yapan bireylerin, başvuruları kabul edildikten sonra yardım kartları dağıtılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geliştirdiği temassız güvenli ödeme kolaylığı sağlayan proje aracılığıyla ihtiyaç sahipleri bir nebze olsun rahat nefes aldılar. Başkent kart bakiye sorgulama işlemlerinizi 2 türlü uygulayabilirsiniz.

  1. Market Kasa Görevlisinden Başkent Kart Bakiye Sorgulama (alışveriş noktalarındaki kasiyerlerden)
  2. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından Başkent Kart Bakiye Sorgulama(Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aile yaşam merkezleri ve kadın bölgeselleri)

Alışveriş esnasında bakiyenin üstüne çıkarsanız, kalan miktarı nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu sorgulama ve diğer sosyal yardımları sorgulama işlemi yapmak isteyen bireyler Mavi Masa sitesi üzerinden başvurularınızı sorgulayabilirler. Başvuru sorgulama ekranı olarak cep telefonu numarasını girmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

  1. Saniye dedi ki:

    Yardım alıyordum bugün iptal oldu mesajı geldi çok üzüldüm gerçekten oğlum üniversite okuyor kızım anaokuluna gidiyor büyük kızım afad mezunu kpss ye hazırlanıyo evim kira 13 500 arabam yok evim yok yardım talep ediyorum