Konya Sosyal Yardım Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama

Konya Sosyal Yardım Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama
11.03.2024 12:41
A+
A-

Konya Sosyal Yardım Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama; Türkiye genelinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara farklı sosyal yardımlar yapan öncü belediyelerden birisi de Konya Büyükşehir Belediyesi’dir. İşi olmayan, dar gelirli ve muhtaç insanlara Konya Büyükşehir Belediyesi hem nakdi hem ayni yardımlar yapmaktadır. Dolayısıyla da Konya sosyal yardımlar konusunda birçok vatandaşın merak ettiği konular vardır.

Bizler de bu yazımızda Konya sosyal yardımlar nelerdir? Konya sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır ve sorgulama gibi merak edilen tüm konuları detaylarıyla birlikte sizler için bir araya getirdik.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda Konya Belediyesi yardımları öncelikle zabıta ya da muhtarlık tarafından tespit edilen muhtaç ve engelli, muhtaçlık sınırının altında olan vatandaşlara verilmektedir. Belediyenin koyduğu şartları karşılayan vatandaşlar ise Konya Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilmektedirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği almak isteyen vatandaşlar ise ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi alan çocuklarının tümü için başvuru yapabilmektedir. Konya Belediyesi, özellikle yetim, öksüz ya da engelli olarak öğrencilere öncelik vermektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya sosyal yardım başvurusu işlemlerinin nasıl yapılacağı özellikle Konya’ya ikamet eden vatandaşlar için oldukça merak konusudur. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yapacağınız sosyal yardımın türüne göre başvuru yolu da farklı olabilmektedir. Eğer Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu yapacaksanız o halde belediyenin resmi web sitesine https://sosyalyardim.konya.bel.tr linkinden ulaşıp detayları öğrenebilirsiniz.

Konya Belediyesi aynı zamanda muhtaç ailelerin öğrencilerine de eğitim desteği vermektedir. Söz konusu eğitim desteği başvuruları ise https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/ başvuruları üzerinden alınmaktadır.

Online başvuruların yanı sıra Konya Belediyesi’nin tüm sosyal yardımları için Konya Belediyesi sosyal yardım merkezleri de başvuruları almaktadır. Eğer online başvuru yapma imkanınız yoksa o halde belediye binasına giderek sosyal yardım başvurularınızı bizzat yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Konya Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapacak olan kişilerden sosyal yardım başvuru formu doldurmaları talep edilmektedir. Forma başvuru yapacak olan kişiye ve hanedeki diğer üyelere yönelik bilgiler vardır. Ayrıca başvuru sahibinin ve hanenin gelir düzeyine ait bilgiler de formda yer alan diğer sorular arasındadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Talep Formu

Konya büyükşehir belediyesi sosyal yardım talep formu ; Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya sürdürmekte, sizde ihtiyaç sahibi iseniz ve bu destekten yararlanmak istiyorsanız  https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ link’e tıklayarak formu doldurup, Konya sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sorgulama

Konya Belediyesi başvuru sorgulama işlemleri de tıpkı başvuru işlemlerinin yapıldığı linkler üzerinden yapılmaktadır. Eğer Konya Belediyesi kart başvurusu yaptıysanız aynı zamanda e-devlet sisteminden sorgulama yapmak için sosyal yardım başvuru sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Okuma-yazma bilmiyorsanız ya da herhangi bir nedenden dolayı başvurularınızı bizzat belediyeyi arayarak ya da belediyeye giderek de sorgulamanız mümkündür.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Konya Belediyesi sosyal yardımlar konusunda son derece cömert belediyeler arasında yer alır. Belediyenin en çok bilinen yardımlarının başında sosyal yardım kartı gelir. Sosyal yardım kartları ile birçok muhtaç vatandaşlara nakdi yardımlar veren Konya Belediyesi, ayni yardımlarla da dar gelirli ailelere yardım eli uzatmaktadır.

Engellilere elkart yardımı gibi yardımlar yapan Konya Büyükşehir Belediyesi ayrıca evde bakım hizmetleri, gıda ve erzak yardımı, eğitim yardımı, kömür yardımı, kira ve ramazan yardımı gibi farklı ayni ve nakdi yardımlar da yaparak muhtaç ailelerin yüzünde tebessüm olmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Konya Belediyesi gıda yardımı her yıl Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde muhtaç ailelere verilmektedir. Ramazan ve Kurban haricisinde hiçbir sosyal güvencesi olmayan ailelere de sosyal yardım kartı vasıtasıyla birlikte düzenli olarak gıda yardımı verilmektedir.

Konya Belediyesi’nin Ramazan ve Kurban öncesinde dağıttığı gıda yardımı kolilerinde sıvı yağ, nohut, makarna, un, çay, şeker, bulgur, pirinç, mercimek, salça ve fasulye gibi temel gıdalar bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Konya Belediyesi’nin sosyal yardım birimiyle iletişim kurarak başvuru yapabilecekleri gibi aynı zamanda https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linki üzerinden online ön başvuru yapabilmektedirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelli Elkart Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar arasında engelli bireyleri de unutmamakla birlikte onlara da gerekli durumlarda yardım eli uzatmaktadır. En az %40 engelli raporu olan, maddi zorluk çeken ve bazı şartlara uygun olan kişilere Konya Belediyesi tarafından gıda, kömür, evde bakım hizmetleri gibi yardımların yanı sıra aynı zamanda elkart yardım da yapılmaktadır.

Konya Belediyesi elkart yardımı sayesinde engelli bireyler Konya sınırları içerisinde toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi engelli elkart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvuru sürecini https://endem.konya.bel.tr/ link üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri

Konya Belediyesi’nin ekonomik düzeyi düşük, muhtaç hasta ya da yaşlı olan vatandaşlara sunduğu hizmetlerden birisi de evde bakım hizmetleridir. Konya Belediyesi evde bakım hizmetleri, belediye aracılığı ile T.C Sağlık Bakanlığı tarafından sunulmaktadır. Hasta ya da yaşlı olan, bakıma muhtaç kişiler 444 38 33 numaralı hattı arayarak Konya Belediyesi’nin sunduğu evde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

Konya Belediyesi eğitim desteği, dar gelirli ailelerin eğitimi devam eden çocuklarına verilen sosyal yardımdır. Ancak çocukları için Konya Belediyesi eğitim yardımı almak isteyen ailelerin bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Söz konusu eğitim desteği hakkında detayları öğrenmek ve eğitim desteği başvurusu yapabilmek için https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/ linkinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı, hiç geliri olmayan ya da dar gelirli ailelere onların gururlarını incitmeden yaptıkları bir sosyal yardımdır. Doğrudan nakit vermek yerine belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kartı vererek gıda ve temizlik gibi temel ihtiyaçlarını diledikleri şekilde karşılamalarını sağlamaktadır. Belediyenin vermiş olduğu sosyal yardım kartı BİM, ŞOK ve A101 gibi zincir marketlerde geçerli olmaktadır.

Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu belediye tarafından yıl içerisinde birkaç kez açılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar belediyenin resmi başvuru sayfasına https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linkinden ulaşabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

Konya Belediyesi Ramazan yardımı, belediye tarafından her yıl Ramazan ayı öncesinde muhtaç ailelere gıda ve erzak kolisi olarak verilmektedir. Dar gelirli ve muhtaç olup Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar ALO 153 sosyal yardım hattını arayarak ya da belediyenin resmi web sitesi olan www.konya.bel.tr üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi kömür yardımı dağıtımlarını genellikle kış ayları başlamadan sonbaharda yapmaktadır. Belediyeden kömür yardımı almak isteyen vatandaşların sosyal güvencesinin olmaması, muhtaçlık belgesine sahip olması aranan en temel şartlardır. Konya Belediyesi kömür yardımı almak isteyen vatandaşlar, başvurularını doğrudan belediye binasına ya da sosyal hizmet birimine giderek başvuru formu doldurup başvurularını yapabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin muhtaç ailelere hane yardımı kapsamında verdiği sosyal yardımlardan birisi de kira yardımıdır. Ancak kira yardımı verilecek olan vatandaşların sosyal güvencesinin olmaması ve muhtaçlık seviyesinin altında kalması gereklidir. Bu şartları karşılayan vatandaşlar Konya Belediyesi’nden kira yardımı alabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal destek programını hayata geçiren Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri ile birlikte; işini kaybeden, iş yerini kapatmak zorunda kalan ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak maksadıyla Sosyal yardımların bunun yanında Sosyal Yardım Kartlarının sevkiyatına başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay, “Konya’mızda aç ve açıkta kimsenin kalmaması için ilçe belediyelerimizle birlikte gecemizi gündüzüme katarak çalışıyoruz” dedi. Bu yardımlardan yararlanmak için web sitesi üzerinden yahut belediyenin sosyal hizmetler müdürlüklerinden Konya büyükşehir belediyesi sosyal yardım talep formu’nu doldurmanız yeterli.

Konya Sosyal Yardım Paketi

Konya sosyal yardım paketi başvuruları dönemsel olarak açılıp, başvurularınızı sistem açık olduğu zamanlarda yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra, başvuru formuna dile getirdiğiniz telefon numarasına sonuçlar otomatik olarak mesaj yoluyla iletilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi yardımlarında bir tanesinde sosyal yardım kartlarına yüklenen para yardımlarıdır. Konya para yardımı ayın belirli günlerinden hak sahibi vatandaşların Sosyal yardım kartlarına bakiye olarak yüklenmektedir.

Ailede yaşayan kişi sayısına göre 1.000 TL ile 2.500 TL içinde bakiyeler kartlara düzenli olarak yüklenir. Market kasa personellerinden harcama yaparken kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım A101

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ile A101 alışveriş mağazalarından, kart limitiniz kadar alışveriş uygulayabilirsiniz. A101 dışında BİM, ŞOK, Carrefoursa gibi mağazalardan da gereksinimlerinizi  karşılayabilirsiniz.

Sosyal yardım kartının geçtiği bütün alışveriş mağazalarından her türlü gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. Lakin sigara, alkol ve elektronik cihazların alışverişlerini yapamazsınız.

Konya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Başvurusu

Konya Kaymakamlığı sosyal yardımlaşma başvurusu yapmak için bağlı olduğunuz ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek başvuru formunu teslim edebilirsiniz. Ayrıca belediyenin internet sitende bulunan sosyal yardım talep formunu doldurarak da başvuru uygulayabilirsiniz.

Konya Sosyal Destek Paketi Başvurusu

Konya sosyal destek paketi başvurusu yapmak için en kolay yöntem; belediyenin internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvurular dönemsel olarak açılmaktadır. Başvuruların açık olduğu zamanlarda başvurularınız bi hayli hızlı bir biçimde yapabilirsiniz.

Bunun dışında bağlı olduğunuz ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek, sizden istenen belgeleri teslim ettikten sonra başvuru onay sürecine dahil edileceksiniz. Başvuru sonuçlarınız cep telefonunuza mesaj olarak gelecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hoş geldin Bebek Başvuru

Hoş Geldin bebek projesi 2009 senesinden bu yana ikamet adresi Karatay olan yeni doğan tüm bebekleri kapsayarak sürdürmekte. Karatay’da ikamet eden ailelerin yeni doğan bebeklerinin havlu, bebek şampuanı ve sabunu, pudra, ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım çantası gibi gereksinimlerini karşılanıyor. Bu yardımdan sizde yararlanmak istiyorsanız, Karatay Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden başvuruda buluna bilirsiniz.

Konya Sosyal Yardım Telefon Numarası

Konya il sınırları içerisinde yaşayan, sosyal yardımlar hakkında bilgi alıp başvuru sürecini başlatmak isteyenler Konya Büyükşehir Belediyesi’ne telefon ile iletişim kurabilmektedir. Konya Belediyesi’ne 0312 403 65 00 ya da 444 55 42 numaralı hattı arayı 6’yı tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

Konya sosyal yardımlaşma telefon numarası ve iletişim hususunda her ilçenin ayrı ayrı numarası bulunmaktadır.

Konya Ereğli Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Ereğli Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 710 40 42 olarak belirlenmiştir.

Konya Karatay Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Karatay Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 352 60 38 olarak belirlenmiştir.

Konya Beyşehir Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Beyşehir Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 512 18 18 olarak belirlenmiştir.

Konya Selçuklu Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Selçuklu Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 236 81 07 olarak belirlenmiştir.

Konya Ahırlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Ahırlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 481 43 82 olarak belirlenmiştir.

Konya Doğanhisar Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Doğanhisar Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 556 14 99 olarak belirlenmiştir.

Konya Meram Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası

Konya Meram Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası 0 332 353 33 97 olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

  1. MERYEM ANA ÖZTÜRK dedi ki:

    Ben asgari ücret geçinmeye çalıyor maş yetmiyor 3 çocukgum var borcu var zorlanıyorum