Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para Yardımı)

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda, Erzak ve Para Yardımı)
25.03.2024 06:19
A+
A-

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Ağrı il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli muhtaç ailelere belediyede tarafında gıda, erzak ve para yardımının yanında bir çok sosyal yardım yapılmaktadır. Öğrencilere eğitim yardımı ve kırtasiye yardımı yapan Ağrı Beldiyesi başvuru halinde bu yardımları vermektedir.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu, Ağrı Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Ağrı Belediyesi Sosyal Yardım, Ağrı Belediyesi Erzak Yardımı, Ağrı Belediyesi Gıda Yardımı, Ağrı Belediyesi Yardım Kolisi, Ağrı Belediyesi Maddi Yardım detayları yazımzıda.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu 2024

Doğu Anadolu bölgesinin kalbi olan Ağrı, bunun yanı sıra tarihi şehir olarak da bilinmekte. Ağrı bölgesinde yaşayan vatandaşlara belediyeler aracılığıyla çeşitli yardımlar yapılarak bu yardımlar ile evsiz, dul, yetim, engelli ve bakıma muhtaç olan bireylerin her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.

Ağrı bölgesinde yaşayan bireyleri de derinden etkiledi. Ağrı Belediyesi yaşanan bu olumsuz şartları en az düzeylere indirerek muhtaç sahibi bireylerin gereksinimlerinin kısa zaman zarfında karşılanmasına destek oldu.

Nakdi ve sosyal yardımlar şuanda da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediliyor. Bu zamanlarda Ağrı belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşların market ve benzeri temel gereksinimlerinin karşılanması adına alışveriş yardım desteği sunuyor. Online olarak da yapılabilen Ağrı Belediyesi sosyal yardım başvuruları için Ağrı Belediyesi web sitesi üzerinden başvuru uygulayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Ağrı Belediyesi sosyal yardımları bi hayli çeşitli yardımları kapsar. Herkesin ihtiyacına yanıt verecek nitelikte olan bu yardımlardan gerekli nitelikleri taşıyan herkes faydalanabilir. Ağrı Belediyesi sosyal yardımları şu biçimdedir;

 • Muhtaç sahiplerine gıda yardımları
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Kış ayında ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımları
 • Nakdi ve evsiz olan bireylere kira yardımı
 • Eşini kaybeden ve dul kalan bireyler için ayni ve nakdi yardımlar
 • Şartlı eğitim ve şartlı sağlık yardımı
 • Yeni doğan bebekler için bebek bezi ve mama desteği
 • Kıyafet yardımları gibi bir çok alanda Ağrı belediyesi ihtiyaç sahiplerine destek veriyor.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi yardım başvurusu için dilerseniz doğrudan belediyeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.  Online başvurular Ağrı Belediyesi resmi web sitesi https://agri.bel.tr/kategori/basvuru-rehberi/ aracılığı ile yapılabiliyor. Burada bulunan sosyal yardım başvurularında karşınıza başvuru formu çıkıyor. Bu başvuru formunuzu eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekiyor.

Forma yazdığınız bilgiler bunun yanı sıra gerçeği yansıtmakla birlikte formun ekinde de çeşitli belgeleri eklemeniz gerekiyor. Dilerseniz web sitesinde bulunan iletişim farklılerinden doğrudan arama gerçekleştirerek gereksinimlerinizı belediyeye iletebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye aracılığı ile yapmış olduğunuz yardım başvuruları ile alakalı olumlu veya olumsuz olarak bilgi edinebilirsiniz. Belediyelerde hangi başvurulardan yararlanabileceğinizi doğrudan öğrenebilirsiniz. Sizler, internet üzerinden başvuru yaptıysanız başvurunuz onaylandığında siz değerli okurlarımıza onay mesajı gelecektir.

Yardım başvurunuzun son durumunu öğrenmek adına dilerseniz 0472 215 11 90 numaralı telefon üzerinden arama gerçekleştirerek bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Ağrı Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerinizi https://agri.bel.tr/kategori/basvuru-rehberi/ internet sitesinden de uygulayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye aracılığıyla siz değerli okurlarımıza sunulan sosyal yardım başvurularından yararlanmak ve başvurduğunuz sosyal yardımınızın onaylanıp onaylanmadığını ve son durum ile ilgili alakalı bireylerden bilgi almak isteğe göre 0472 215 11 90 numaralı telefonlar ile merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Acil yardım durumlarında ve özellikle covid-19 hastalığından etkilenen 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik hastalar market alışverişleri için 155, 156 veya 112 Vefa Sosyal Destek Hatlarını arayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Ağrı Belediyesi yardım başvuru formu, sosyal yardımlarınızın aktifleştirilmesi için siz değerli okurlarımıza sunulan bir formdur. Bu formlar neticesinde sosyal yardımlara gereksiniminizin olup olmadığı belirlenerek siz değerli okurlarımıza olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılır.

Form içinde hane halkında yaşayan kişi sayısına, hanede kaç birinin çalıştığına, hane içinde kaç öğrenci olduğuna, sigortalı olarak herhangi bir yerde çalışıp çalışmadığınıza dair siz değerli okurlarımıza sorular yöneltilir. Form içinde bulunan tüm soruların eksiksiz bir biçimde yanıtlanması gerekir.

Formu istediğimiz biçimde doldurduktan sonra Ağrı belediyesi siz değerli okurlarımıza kısa zaman zarfında dönüş yapar. İhtiyaç sahiplerine her anlamda destek olan Ağrı belediyesi sosyal yardım paketleri içinden gereksiniminiz olanı seçebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Ağrı Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaparak ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır. Gıda yardımı başvurusu olumlu olarak neticelendikten sonra geniş bir şekilde olarak incelenme süresinde kendinizi bulacaksınız.

Detaylı araştırma ardından uygun görülen ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılacaktır. Gıda yardımı belediye personeli aracılığıyla adrese teslim edilmektedir.

Ağrı Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Ağrı Belediyesi erzak yardımı başvurusu yaptıktan sonra, ihtiyaç sahibi olup olmadığınız hususunda araştırma içine gireceksiniz. Gıda yardımı başvurusu aşamalarının aynı biçimde gerçekleştirildiği erzak yardımından, yoksul ve ihtiyaç sahibi aileler yararlanabilecektir.

Ağrı Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Ağrı Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaptıktan sonra erzak yardımı ve gıda yardımı başvuru şartlarının aynısı geçerli olacaktır. Başvuru yapmak için, belediyeye bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Hizmet Binalarına giderek yapabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Ağrı Belediyesi sosyal yardımları için öncelik sıralamaları farklıdır. Aynı zamanda sosyal yardım başvurusunda bulunmak ve başvuru sonucunuzun onaylanması için mutlaka Belediye aracılığıyla tespit edilen kriterleri yerine getirmeniz gerekir.

Ağrı Belediyesi sosyal yardımları kimleri kapsar ve kimler sosyal yardım başvurusunda bulunabilir? Sorusu en fazla sorulan sorulardan biridir. Sosyal yardım başvurusunda bulunan bireylerin başvuru formları alakalı birimler aracılığıyla sıra sıra incelenir ve onaylanır. Öncelikli olarak kimsesiz, yoksul ve yaşlı bireylere öncelik tanınıyor.

Bunlar dışında bulunan engelli, şehit aileleri ve gazi yakınları, sigortası olmayan ve herhangi bir düzenli gelire sahip olmayan bireyler, yaşanan doğal afetlerden kaynaklı sosyal yaşamı ciddi miktarda etkilenen insanlar ve kronik rahatsızlığı olan bireylere sosyal yardım yapılıyor.

Sosyal yardım alabilmesi için bireylerin Ağrı belediyesi aracılığıyla tespit edilen kriterleri karşılaması gerekir. Aksi takdirde yapılan başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Ağrı Belediyesi sosyal yardımlarına başvurabilecek bireyler şu biçimdedir;

Yardım yapılacak aile veya bireysel bireylerin gelir düzeyi asgari ücretin 1/3’ünün altında olması gerekir. Asgari ücretin 1/3’ünü karşılamayan bireylerin yardım başvuruları kurum aracılığıyla reddedilir.

Yoksul vatandaşlar için Ağrı belediyesi kira yardımı ve sürekli olarak veya tek seferli olmak üzere nakdi yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlardan faydalanabilmek içinde muhtarlıktan aldığınız yoksulluk belgesini teslim etmeniz gerekir.

Son zamanlarda gıda, kıyafet, temizlik yardımı dışında Afyon belediyesi kırtasiye yardımları da yapıyor. Bu yardımlardan faydalanabilmek öğrenci belgesinin belediyeye verilmesi şarttır.

Ağrı Belediyesi Yeni Doğan Bebek Yardımı

Ağrı Belediyesi, yeni doğan bebekler için “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında çeşitli yardımlar sunmaktadır. Bu yardımlar şunlardır:

Bebek Seti:

 • Ateş ölçer
 • 5’li zıbın
 • Battaniye
 • Havlu
 • Bebek bezi
 • Diğer bebek ihtiyaçları

Ağrı il sınırları içinde doğum yapan anne adayları belediyeye başvuru yapmaları halinde hoş geldin bebek paketi evlerine gönderilecektir.

Ağrı Belediyesi Tablet Yardımı Başvurusu

Ağrı Belediyesi tablet yardımı başvurusu, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına tablet sevkiyatı yapıyor. Bilhassa ekonomik zorluk  süreçlerinde kapalı olan okullarda eğitim ve öğretim sürecinde geri kalmadan eğitimlerine devam edebilmeleri adına tablet sevkiyatları düzenli olarak yapılıyor.

Dağıtılan tabletler neticesinde EBA sistemine ulaşım sağlayarak ders videolarını rahatlıkla izleyebiliyor. Yoksullukla mücadele kapsamı içinde tablet sevkiyatı yapılabilmesi için ailenin sigortasının olmaması ve ciddi derecede yoksul bir aile olması gerekir. Muhtarlıktan temin edilen yoksulluk belgesi ile doğrudan tablet başvurusunda bulunabilirsiniz. Dilerseniz direkt belediyeye giderek veya internet sitesi üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.