Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
26.03.2024 16:43
A+
A-

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; Van Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtaç dar gelirli ailelere gıda, erzak ve para yardımının yanında bir çok sosyal yardım yapılmaktadır. Öğrencilere kırtasiye ve eğitim yardımı veren belediye yardımları Van il sınırları içerisinde yaşan dar gelirli muhtaç ailelere vermektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Van Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı, Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi, Van Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım detayları yazımızda.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemini sağlamak maksadıyla gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır. Bu tür yardımları sağlamak adına çağrı merkezi kurmuştur.

Kurulan çağrı merkezi aracılığıyla vatandaşlar istek ve başvurularını sağlamaktadır. Alınan başvurular toplanarak destek personelleri ve belediye aracılığıyla incelenmektedir. Bunun yanında toplu bir biçimde yardımlar sağlanmaktadır. Yardımlar dönemsel ve sürekli olarak süren yardımlar sağlanmaktadır. Bu tür yardımlarını bilgi edinme hakkınızı tercih ederek öğrenim sağlayabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Van Büyükşehir Belediyesi yardımları olarak sosyal hizmetler sağlanarak yardım sağlanmaktadır. Bu yardımlar olarak engelli yardımı, yaşlı bireylere bakım, eğitim destekleri, zor durumda kalan ailelere gıda yardımları gibi yardımlar sağlanmaktadır.

Bu tür yardımlar dönemsel olarak yardım olarak ve sürekli olarak yardım olarak değişiklik göstermektedir. Yardımların takibi ve bulunan başvurular ile ilgili bilgi almak için 444 44 65 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanarak bilgi edinebilirsiniz.

Gün içi açık olan iletişim hattı çekinmeden arama sağlayarak almak istediğiniz yardımı isteği çağrı merkezi elemanına altını çizerek sisteme kayıt edilmektedir. Bunun yanında sosyal belediyecilik kapsamı içinde yardımdan faydalanmış olacaksınız.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Van Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım isteklerini internet ortamına taşıdı.

Van Büyükşehir Belediyesi, ekonomik koşullar ile mücadele kapsamı içinde ihtiyaç sahibi vatandaşların Belediye hizmet binasına gitmeden yardım başvurusu yapmalarını sağlayan ‘Van Belediyesi Sosyal Yardım sistemine geçti.

E-Devlet kapısı ile entegre edilen modül ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar herhangi bir evrak getirmeden dilediği yerde yardım başvurusunda bulunabiliyor.

Van Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının ortak çalışmasıyla Ocak’da hizmete başlayan modül aracılığıyla vatandaşlar yaptıkları başvurunun her aşamasını takip edebiliyor. Sistem aracılığıyla yardım başvurusu için belediye binasına gelen vatandaş sayısında oldukça önemli düşüş yaşanırken, dileyen vatandaşlar sosyal hizmet uzman kişilerinden yardım alarak başvurusunu yapabiliyor.

TC. kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle sisteme giren vatandaşlar, e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama butonundan, ‘Sosyal Yardım Modülü’ yönlendiriliyor.

Burada yardım türü seçilerek başvuru onaylanabilir veya yapılan başvuru sonucu sorgulanabiliyor. Yapılan başvuru burada sosyal hizmet uzman kişilerince büyük bir titizlikle değerlendirilerek yerinde tespit için ailelere bilgi veriliyor.

Yeni modül aracılığıyla kağıt israfının önüne geçilirken, işlemlerin daha bir hayli hızlı ve güvenli bir biçimde yapılması da sağlanıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yardım başvurularında sizden bilgiler istenerek form doldurulmaktadır. Bu form çağrı merkezi aracılığıyla doldurularak sisteme iletilmektedir.

Yer alan formda istenen bilgiler olarak başvuran insana ait bilgiler ve yardım sağlanacak yerin adres bilgileri gibi alanlarda bilgiler istenmektedir. Ekstra olarak bilgiler olarak maddi durum bilgileri istenebilir.

Başvuru yapılırken bilgilerin doğru verildiği araştırılması yapılacağı için doğru verilmesi gerekmektedir. Başvuru sağlandığında sisteme iletilerek belli zaman ardından durum sonucu verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden iletişim sağlanarak ulaşacaktır.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu sorgulama işlemleri çağrı merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra belli bir zaman aşımı olduğunda iletişim kaynaklarından ulaşılmadıysa sorgulama işlemleri uygulayabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi iletişim merkezi olan 444 44 65 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanmasıyla birlikte isteğiniz olarak yardım başvurusu sorgulamak istediğinizi dile getirdiğinizde gerekli işlemler yapılacaktır.

Ayrıca E-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı’na bağlı e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bölümünden da işleminizi yapabilirsiniz.

İşlem olarak başvuran insana ait bilgiler istenerek sistemde başvuru durumu sorgulanmaktadır. Gerekli başvuru durumu sistem çalışanı aracılığıyla verilecektir.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım Kartı ; Van Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ailelerin gereksinimlerine göre alışverişlerini yaptıkları sosyal kart sevkiyatını bu senede sürdürdü. Belli bir limit üzerinden hane halkı sayısına göre yüklenen sosyal kartlar anlaşma yapılan marketlerde kullanılabiliyor.

Sosyal hizmet çalışanları aracılığıyla tespit edilen 2 bin 296 aileye sosyal kart verilirken, bir yıllık zamanda sosyal kart ile ihtiyaç sahiplerine hemen hemen olarak 2 milyon 700 bin TL nakdi yardım sağlandı. Ayrıca farklı kalemlerde acil gereksinimi olan ailelere de 8 bin TL para yardımı yapıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Van Büyükşehir Sosyal kart yardımından yararlanmak isteyen dar gelirli vatandaşlar e-Devlet üzerinden Van Sosyal Yardım Modülü ’ne başvuruda bulunmaları yeterli gelmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusunda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayarak başvuru ve sorgulama işlemlerinizi uygulayabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu telefon numarası olarak 444 44 65 numaralı hattan ulaşım sağlanmaktadır. Van halkına özel yapılan çağrı merkezinde vatandaşlar yardımlar ile ilgili temel bilgilendirme alabilir.

Bu tür yardımlardan yararlanmak adına başvurular sağlanmaktadır. Sosyal hizmetler her dönem değişikliğe giderek durumlar ile ilgili başvuru uygulayabilirsiniz. Eğer bir konu üzerinde isteğiniz yer alıyorsa buradaki bulunan başvuru hattı üzerinden ulaşım sağlayarak sisteme iletebilirsiniz. Yer alan sistemde kayıt altına alındığı ileri zamanlarda başvurunuz olumlu değerlenerek yardımlardan faydalanabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım üzerinden yararlanmak istiyorsanız 444 44 65 numaralı hat üzerinden başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Almak istediğiniz sosyal yardımı altını çizerek gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

Sosyal yardımlar bir çok alanda değişiklik göstermektedir. Sosyal yardımlar vatandaşların yaşamını değiştirecek boyutta yapılmaktadır. Bunun yanında tekrardan topluma kazandırmak adına yapılmaktadır.

Sosyal belediye anlayışıyla ilerleyen Van Büyükşehir Belediyesi olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için vatandaşın belediyeye ulaşmasını kolaylamıştır. Yer alan isteklere göre hareket ederek yardım paketleri çıkarmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurularını çağrı merkezi üzerinden yapmaktadır. Yer alan yardım kartları aracılığıyla aileler gıda alışverişlerini marketler üzerinden sağlamaktadır. Belli zamanlarda yatan para aracılığıyla aileler gıda gereksinimlerini karşılamasıyla birlikte bütçede katkı sağlanarak umut haline gelmektedir.

Yardım başvurusunu sağlamak maksadıyla 444 44 65 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayarak yardım kartı başvurusunu yapmak istediğinizi altını çizerek gerekli işlemler başlatılacaktır. Başvuru zamanı belli dönemler içinde değişebilir bu yüzden sisteme kayıt bırakmanız mühimdir.

Başvuru sağlandıktan sonra sosyal hizmetler aracılığıyla incelenerek uygunluk olması halinde verdiğiniz iletişim detaylarınızdan ulaşım sağlanmaktadır. Yardım kartı alınmasıyla alışveriş yapabileceğiniz kart olacaktır. Bunun yanında aileler adına mühim tür de yardım olarak görülmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere süt yardımı sağlamaktadır. Bu yardımdan faydalanmak isteyen aileler, Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

Süt yardımı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

 • T.C. kimlik belgesi fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Hane halkı gelir beyan formu
 • Aile nüfus kaydı
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi

Başvuru formu doldurularak, yukarıdaki belgelerle birlikte Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına teslim edilir. Başvurular, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından değerlendirilir ve uygun görülen ailelere süt yardımı sağlanır.

Süt yardımı, her ay düzenli olarak dağıtılmaktadır. Yardımdan faydalanan aileler, süt dağıtım noktalarından sütlerini alabilirler.

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı başvurusu, iki şekilde yapılabilir:

 • İnternetten başvuru: Başvurular, Van Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi üzerinden yapılabilir.
 • Başvuru formu doldurarak: Başvuru formu doldurularak, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına teslim edilir.

İnternetten Başvuru

Van Büyükşehir Belediyesinin internet sitesine girdikten sonra, “Sosyal Hizmetler” sekmesi altından “Süt Yardımı Başvurusu” sayfasına gidilir. Bu sayfadan başvuru formu doldurularak, başvuru tamamlanır.

Başvuru Formu Dolduruyarak Başvuru

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına başvuru formu doldurularak teslim edilir. Başvuru formunda, başvuru sahibinin ve aile bireylerinin kimlik bilgileri, ikametgah bilgileri, gelir bilgileri ve muhtaçlık durumu gibi bilgiler yer alır.

Van Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni doğum yapan annelere “Hoş Geldin Bebek” adı altında bir yardım programı yürütmektedir. Bu program kapsamında, yeni doğan bebeklerin ilk ve en temel ihtiyaçlarını karşılayan bir hediye paketi annelere teslim edilmektedir.

Hoş Geldin Bebek Yardımı Paketi İçeriği

 • Bebek bezi
 • Bebek şampuanı
 • Bebek sabunu
 • Ateş ölçer
 • Zıbın takımı
 • Bebek battaniyesi
 • Biberon
 • Islak mendil
 • Anne elbisesi

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvuru Şartları

 • Van ilinde ikamet ediyor olmak
 • Yeni doğum yapmış olmak
 • Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin altında olması

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Hoş Geldin Bebek Yardımı başvurusu, Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına yapılabilir. Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

 • T.C. kimlik belgesi fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Hane halkı gelir beyan formu
 • Aile nüfus kaydı
 • Doğum raporu

Başvuru formu doldurularak, yukarıdaki belgelerle birlikte Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına teslim edilir. Başvurular, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından değerlendirilir ve uygun görülen ailelere yardım paketi teslim edilir.

Van Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi tablet başvurusunu sağlayarak çocuğunuza daha rahat eğitim imkânı vermektedir.  Çocuklar eğitime uzaktan eğitime girmesiyle birlikte telefon ve tablet bulmakta zorluk çekmesiyle birlikte belediye bu hususta öncü biçimde ilerledi.

Tablet başvurusu alarak gerekli bireylere yardım sağlandı. Yer alan tablet başvuruları dönemsel olarak sağlanmıştır. Tablet başvuruları durumunu öğrenmek istiyorsanız Van Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi üzerinden veya okul müdürlüğünden öğrenim sağlayabilirsiniz.

Başvuru durumunu sorgulamak ve başvuru yapmak için 444 44 65 numaralı hattan ulaşım sağlanarak ilk kez Tablet başvurusu olup olmadığını öğrenim sağlayabilirsiniz. Başvuruların açık olması halinde başvurunuz alınacaktır.

Başvuru açık değilse sisteme istek ileterek bu istek veri tabanında kayıtta kalınacağından dolayı açıldığında işlem önceliği de kazanabilirsiniz. Belli zaman geçişinde başvuru durumunu kontrol etmeyi de unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.