Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu, Başvuru Formu ve Şartları

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu, Başvuru Formu ve Şartları
17.04.2024 08:16
A+
A-

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu, Başvuru Formu ve Şartları 2024; Uzun zamandır iktidar olan ve ülkemizde maddi zorluk çeken ailelere yardım eden Ak Parti gıda, para, erzak ve bir çok sosyal yardımda bulunmaktadır. Maddi zorluk içerisinde olan ve geliri olmayan ailelere yardım eden Ak Parti yardım başvurusu detaylarını yazımızda sizinle paylaşmaya çalıştık.

Eğer sizde maddi zorluk çekiyor ve ekonomik olarak zorluk içerisinde yaşıyorsanız  Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu yaparak yardım alabilirsiniz.

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu 2024

İnsanların yaşamını sürdürebilmeleri için gıda, ulaşım, elektrik, ısınma alanında belirli yardımlarda bulunacağı bilgisi verildi. Yüksek fiyatlar sebebiyle bir çok aile geçim sıkıntısı yaşamaya başladı.

AKP hükümeti bu zorlu zamanda bireylerin geçimlerini sağlamasına yardımcı olmak adına çeşitli sosyal yardımlarda yer alıyor. Hükümet, zorlu şartlar altına yaşamını idame ettirmeye çalışan ailelere yardımcı olmak için kampanyalar başlattı.

Ak Parti Maddi Yardım Başvuru Şartları

Ak Parti, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar, gıda, giyim, barınma, eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaçlar için sağlanmaktadır.

Ak Parti maddi yardım başvuru şartları şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • İkametgahının Türkiye’de olması
 • Dar gelirli olmak
 • Muhtaçlık durumunu belgelemek

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu

Günümüzde iktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi, zorlu zamanlar geçiren insanlar için çeşitli sosyal yardım kampanyaları düzenliyor. İnsanlar zorlaşan ekonomik şartlar yüzünden geçim sıkıntısı yaşamaya başladılar.

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu Formu

Gıda hususunda, ısınma ve elektrik hususunda zorluk çeken aileler çeşitli sosyal yardım kampanyalarına başvuruyorlar ve alınan bu yardımlar aracılığıyla yaşam kalitelerini biraz daha artırabiliyorlar. Bu sosyal yardım kampanyaları içinde olan Ak Parti sosyal yardım başvurusu fazla ilgi görüyor.

Adalet ve Kalkınma partisi geçim hususunda sıkıntı ve zorluk yaşayan bireylerin geçim sıkıntılarını azaltmak için yardım kampanyası düzenliyor.

Vatandaşların geçim sıkıntısı azaltmak ve zorluk yaşadıkları alanlarda kolaylık sağlamak maksadıyla çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Hükümet de bu sosyal yardım kampanyalarına katılarak çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu alanda yardım almak isteyen vatandaşlar çeşitli kriterleri yerine getirerek başvurularda bulunabiliyor.

Ak Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu

Ak parti sosyal yardım kampanyasından yararlanmak isteyen bireylerin bir başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formunu doldurmak için https://akim.akparti.org.tr/ linki üzerinden başvuru formunu doldurarak işlemi tamamlanabiliyor. Maddi anlam zorluk çeken insanlar başvuru formunu doldurarak bu sosyal yardım kampanyasından yararlanmak istiyorlar.

Ak parti sosyal yardım kampanyası açıkladığı zaman ilgi bir hayli fazlaydı. Binlerce insan başvuru yaparak çeşitli yardımlardan yararlanmak istiyor.

Yukarıda verilen linkten başvuru formunu doldurabilir ve yardım kampanyasına katılabilirsiniz. Linke tıkladığınız zaman karşınıza çıkan forma T.C kimlik numaranız, adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, nüfusa kayıtlı iliniz ve cep telefonu detaylarınızı girmeniz gerekiyor.

Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurduğunuz zaman başvuru işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Yine aynı link üzerinden başvuru takibini de yapabilirsiniz. Sosyal yardım kampanyasından yararlanmak için sosyal yardım başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sosyal yardım kampanyası formu basit bir biçimde dolduruluyor. Formda istenen bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra işlem tamamlanıyor ve artık sonucun açıklanması bekleniyor. Maddi anlamda zorluk çeken insanlar için yararlı olan bu sosyal yardım kampanyaları bir çok anlamda fayda sağlıyor.

Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ak parti sosyal yardım kampanyasını açıkladığı zaman bir çok insan bu kampanyadan nasıl faydalanabileceğini merak etti. Sosyal yardım kampanyasından yararlanmak için yapmanız gereken işlemler oldukça basit.

Sizler de aşağıda sözü edilen metotları uygulayarak başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz. Ve sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır sualinin yanıtını bulacaksınızdır.

İlk olarak https://akim.akparti.org.tr/ linkine giriyorsunuz. Daha sonra bu link üzerinden karşınıza bir başvuru formu çıkacak. Başvuru formunu doldurup işlemi bitirdiğiniz zaman başvuru işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Daha sonraki süreçleri takip ederek çeşitli kampanyalardan yararlanma şansını elde edebilirsiniz. Başvuru sürecini takip etmek için de yukarıda verilen linke girip, başvuru sonucunu görüntüle kısmına girmeniz yeterli olacaktır.

Birçok insan Ak Parti‘nin düzenlemiş olduğu sosyal yardım kampanyası için başvurularda bulundu. Bu başvurular neticesinde çeşitli yardım kampanyalarından faydalan insanlar oldu.

Başvuru yapıp başvuru sonucunu merak edenler ise sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. Yaşam hususunda zorluk çeken ve yaşamını idame ettirmekte zorlanan insanlar için mühim olan bu sosyal yardım kampanyaları fazla rağbet görüyor.

Ak Parti Gıda Yardım Başvurusu

Ak Parti Gıda Yardım Başvurusu dar gelirli vatandaşların başvurusu yada daha önceden belirlenen hanelere belli aralılarla yapılmaktadır. Ak Parti Gıda Yardım Başvurusu gıda ve erzak yardım gıda kolisi olarak verilebileceği gibi market yardım kartı olarak verilmektedir. Mutfak ihtiyaçlarına destek olmak amacı ile verilen yardım akrtları bir çok markette geçerlidir.

Ak Parti Maddi Yardım Başvurusu

Ak Parti para yardımı ve maddi yardım zorluk içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere öncelikli olarak verilmektedir. Verilen para yardımı destek miktarı muhtaçlık durumunuza göre değişiklik göstermektedir.

Ak Parti Maddi Yardım Başvuru Sonucu Sorgulama

Ak Parti Maddi Yardım Başvuru Sonucu Sorgulama için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • https://akim.akparti.org.tr/ adresine linki tıklayarak girin
 • Açılan sayfada Başvuru sorgula linkine tıklayın
 • Karşınıza çıkan formu doldurduktan sonra başvuru sorgula butonuna tıklayın.
 • Başvuru sonucunuz karşınıza çıkacak

Sizlere bu yazımızda Ak Parti Yardım Başvurusu, Ak Parti Yardım Başvuru Formu ve Ak Parti Yardım Başvuru Şartları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Yorumlar

 1. Döne dedi ki:

  Çok ihtiyacım yardim

  1. Constanta Özdemir dedi ki:

   Elektrik ocak ayında 2200 TL geldi. Yardım edin.

 2. Ayten kavut dedi ki:

  Kiracıyim maddi sıkıntılarım var yardım elimizi uzatın rica ediyorum saygılar yılardır akparti ye üyeyim ama bir yardım eli görmedim

 3. Sayim dedi ki:

  Ben ramazan kolisi ve nakit kartı ihtiyaçim var benim börek hastasiyim onun için yardim istiyorum sizden çok acil cevabiniz luften bekliyorum.

 4. İbrahim ogul dedi ki:

  Merhaba hayırlı bayramlar diliyorum ben KARADENİZLİYİM orduluyum yaklaşık 7 yıldır bu ilde ikamet ediyorum Ramazan geldi geçti bayram geldi hüsranla geçti ben bir TC.vatandasiyim Elhamdülillah Müslümanım Her şeyden önce insanım insan Sayın Cumhur baskanima sesleniyorum bu ülkede birlik beraberli dayanışma bir ilin valisinin kapısına gidince kovulmakmi ben 70 yaşında kalbinde pille yaşayan bir Türk vatandaşıyım maddi dikintilarim var bu konuda cimer UZERİNDENDE yüzlerce muracaatim var Aksaray valiligine havale ediliyor ilgilenen yok sayın VALİME arz edilmediği sürece bu konuda yardımcı olunulmaz saygilarimla

 5. Yakup dedi ki:

  Yardım etin bana lütfen zor durumdayım yemek yemedim iki gündür

 6. Fatoş kesen dedi ki:

  Saygılarımla ben dört çocuk annesiyim bir akp li olarak Zor günler yaşıyoruz iki aydır eşim işsiz kaldı evim kira herşey üst üste geldi çocuklarım için destek istiyorum

 7. Aslı Bayındır dedi ki:

  4 çocugum var kiracıyım ihtiyacım var

 8. Yakup dedi ki:

  Yemek yiyemiyorum iki gündür ne olur yardım yapın

 9. Sevda kurt dedi ki:

  Yardım edin ben de insanım

 10. Seher dedi ki:

  Yardım kartından bide koliden faydalanmak istiyorum

 11. Bircan dedi ki:

  Ben sız büyüklerimden maddi ve manevi yardim istiyorum eşya ve gıda yardimi kızlarım içinkiyafet ve kirtasiye yardımı istiyorum kiraciyim zor durumdayım gelip evime bakabilirsiniz durumum yok yıllardır akp üyesiyim her hangi bir yardim almadım fakat şimdi sizden yardim istiyorum

 12. Kanaat dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kalp var eşimde bende. Astım var durumum yok kızım okula gidiyor

 13. Bircan dedi ki:

  Ben kendim iki kızımla birlikte yaşıyorum kirada oturuyorum zor geçiniyorum sosyal yardim alıyorum fakat yetmiyor ben dul bir bayanım sız büyüklerimden yardim bekliyorum

 14. Dilara hanalp dedi ki:

  8 aylık bebeğim var yetişemiyorum bez parası bulamıyorum cebimde kiradayız eşim işten çıkartılar yardım edin lütfen

 15. Enis dedi ki:

  Yevmiye çalışıyorum tek yaşıyor iş olursa gidiyorum olmazsa gitmiyorum askerlik görevimi yeni bitirdim Geldim 20 gün oluyor bilemedim Belki bir ay oluyor aile içi sıkıntılardan dolayı ailem Balıkesir’e taşınmaya karar verdi ben de burada kalmaya karar verdim tek başına kalıyorum ve Nakit paraya ihtiyacım var askerdeyken ailem para gönderemeyince bankadan Akbank’tan 2000 TL kredi çektim ev kredi ödeyemedim Hani zaten durumum iyi olsa insan hani 2000 TL ödeyemez mi Çok rahat ödeyebilir ama ödeyemiyorum işte kendime zor bakıyorum ve yılbaşı geldi Malum yardım edin Çok acil Nakit paraya ihtiyacım var bakıyorum Sizin elinize şu sıkıntılarımı atayım Size borcum bir şekilde geri ödemeye çalışacağım

 16. Gurbet dedi ki:

  Selam durumum yok yurta kalıyorum işim yok evim yok sizden yardım talep ediyorum lütfen yardımcı olun teşekkür ederim

 17. Adil dedi ki:

  Şuan iş bulamadım calışamiyorum yardımlarınızı bekliyorum gecekonduda oturuyorum ne odunum var ne kömürüm

 18. Muradiye dedi ki:

  Para yardımı istiyorum

 19. Aynur Kaya dedi ki:

  Hastayım çalışamıyorum kocam asgari ücret çalışıyor yetmiyor kirada oturuyorum çocuğum var

 20. Cansu durmazer dedi ki:

  Sayin baskanmi cok zor durmdayim 2 bebek var benim esim den ayriyim ve kirada otmaktayim bana bakan kimse yok gecinemiyorum evin sahibi beni evden cıkardi suan cok madurum Allah rızasi icin destek istiyorum

 21. Sengül aslan dedi ki:

  Maddi durumum yok hiç bir işte çalışmıyorum kimi kimsem yok yardım ederseniz sevinirim

 22. Zehra erkek dedi ki:

  Eşim cezaevinde 4 çocuğum var maddi durumum bayağı bir düşük çalışanım yok bir ek gelirim yok sosyal yardımdan yardım alıyorum ama buda benim ve çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyor evim kira elektriğim çocuklarımın okul ve genel temel ihtiyaçlarını karşılamakta bayağı bir zorlanıyorum bu yüzden yardım istiyorum

 23. Aygül akturk dedi ki:

  Kiracıyim 5tane çocuğum var hasta oğlum var eşim de çalışmıyorum yardım istiyorum

 24. Aydın Emen dedi ki:

  Ben Ramazan kolisi matı manafi destek istiyorum Allah rizasi için teşekkür ederim devletimizden

 25. Türkan dedi ki:

  Benim eşim iş yok çalışmıyorum Ramazan geliyor yardıma ihtiyacın var

 26. Filiz dedi ki:

  Benim eşim ceza evinde beş tane çocuğum var çocuklarıma bakamıyorum şiddetten dolayı ceza eveinde lutfe bana yardım edin

 27. Zehra sinkil dedi ki:

  Yardım başvurusu yapmak istiyorum kirada oturuyorum sağlık sorunları sebebiyle bir iste çalışamıyorum

 28. Neviş celik dedi ki:

  Merhaba bn kıracıyum esım doğru dürüst çalışıyor mıyor bir tane kızım var ramazan kolisi yardım başvuru yapmak istiyorum

 29. Serap dedi ki:

  Yardım sorgulama

 30. Serkan yüksel dedi ki:

  yardımınızı bekliyorum.

 31. Halime dedi ki:

  Maddi yardım

 32. Garip dedi ki:

  İsim yok ihtiyacım var

 33. Özgür dedi ki:

  Ramazan kolisi sosyal yardım almak istiyorum

 34. Mehmet aslan dedi ki:

  Berhaba ben Mehmet aslan evli 4 çocuk babasiyim iş arıyorum çocuklarım rahat bir şekilde okutmayi istiyorum evim kira ve maaşım da haciz var o yüzden iş bulamıyorum belfidigindan ameliyat oldum siz deyerli büyüklerimizden maddi manevi yardımlarınızı bekliyorum

 35. Tuba dedi ki:

  Benim 3 çocuğum okuyor eşim işçi düzenli bir işi yok okul masrafı ve evin ihtiyacı zar zor yetmiyor bile en azından oruç için erzak yardımı yaparsanız sevinirim

 36. Zehra Korkmaz dedi ki:

  Yüzde doksan altı engellim var kiraciyim yardıma ihtiyacım var

 37. Zehra dedi ki:

  2 cocugum var kayinbabam evden kovdu ev tutum ama h8cbrsym yok Bana beyaz esya lazim lutfen Bana yardimci olun ramazan ayi cok magdurum

 38. Hatice kol dedi ki:

  Maddi yardım talep ediyorum

 39. Arzu Özdemir dedi ki:

  Gıda yardımı istiyorum

 40. Pınar dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var Devletimizin canı sağ olsun

 41. Songül dedi ki:

  Nakti yardım istiyorum partimden

 42. Elvin bektaşlı dedi ki:

  Dar gelirliyiz yardım desteği istiyoruz

 43. Muzaffer bilgen dedi ki:

  Koa tansiyon ve seker hastasıyım çalışamıyorum sizden nakit ve erzak yardımı istiyorum saygilarimla

 44. Gürsel çolak dedi ki:

  Kiracıyım ne olur yardım edin lütfen destek almıyorum hiç bir yerden 1 çocuğum var mama yiyor mama alicak kadar gücümüz yok yine mecbur alıyoruz Kredi borçumuz var ödeyemiyoruz lütfen destek yardım istiyorum

 45. Şüheda arslan dedi ki:

  Kıracıyım iki cocugum var nadi destek koli yardımı istiuorum

 46. Halil Arslan dedi ki:

  Devlet tarafından yapılan yardımlar dan faydalanmak istiyorum

 47. Songül dedi ki:

  Partime üyeyim ama yardımlar dan faydalanamıyorum yardım istiyorum

 48. Ayşe Ünal dedi ki:

  Sizden yardım istiyorum oğlum cezaevinde 2 tanede kendinin var annesi koydu gitti 2 tanede kendinin var hepisi okula gidiyo evim kira zordurumdayim

 49. Ayka dedi ki:

  Erzak dagıtımı olmuş bizlere verilmemiş

 50. Dilek damarseckin dedi ki:

  Kiraciyim 4 çocuğum var eşim amele geçiniyoruz yardım edin lütfen

 51. KUTBETTİN dedi ki:

  Maddi durumumuz yok perişanız çok zor durumdayız iki tane engelli çocuğun var birnin maaşını kesmişler vermiyorlar evimiz ağır hasarlı bir engelli maaşla geçiniyoruz sizden nakit ve gıda yardımına ihtiyacımız var