Telegram Fake (Sahte) Bedava Hesap Açma

Telegram Fake (Sahte) Bedava Hesap Açma
22.04.2024 16:10
A+
A-

Telegram Fake (Sahte) Bedava Hesap Açma 2024; Telegram fake numara alma ya da Telegram fake hesap açma konuları özellikle Telegram kanalının popüler hale gelmesiyle merak konusu halline geldi. Kısa sürede hızlı bir şekilde geniş kullanıcı kitlesine ulaşan Telegram, aynı zamanda telefon numarasını kullanmadan hesap açmak isteyen kişilerin de hedef noktası haline geldi. Bizler de bu yazımızda sizlere Telegram fake (sahte) bedava hesap açma yollarını sizler için bir araya getirdik.

Telegram Fake Hesap Açma 2024

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024 yılında da Telegram sahte hesap açma konusunda birçok kullanıcı araştırma yapmaya devam etmektedir. Bu konuda yazılımı yapılmış olan birçok uygulama vardır. Hatta öyle ki; bu uygulamaların birçoğu ile Kanada ve ABD numaraları ile farklı telegram hesapları açmak ve daha da önemlisi bu hesaplardan sınırsız mesaj ve görsel paylaşımı yapmak da mümkün hale gelebilmektedir.

Sadece Türkiye genelinde değil aynı zamanda dünya genelinde aramaların yapılabildiği Telegram uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamada ortak grup kurmak, sesli arama yapmak ya da fotoğraf ve resim gibi görseller paylaşmak mümkündür. Dolayısıyla da günümüzde birden fazla Telegram hesabı açmak isteyenlerin sayısı da sürekli artmaktadır.

İkinci Telegram Hesabı Nasıl Açılır?

İkinci telegram hesabı açmak istiyorsanız öncelikle daha önceden telegram hesabı açılmamış olan bir telefon numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için kullandığınız ikinci bir numara varsa onu kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda dilerseniz fake numara ile de ikinci telegram hesabı açabilirsiniz. İkinci telegram açmak için işlem aşamaları İOS ve Android cihazlarda ufak değişiklikler ile farklılık gösterir.

Cihazınız Android ise;

  • İlk olarak cihazınızda telegram uygulamasına gidin.
  • Menü sekmesine giderek “Profil” menüsünden “Hesap Ekle” butonuna dokunun.
  • Burada karşınıza bir telefon numarası sorgu ekranı çıkacaktır. Buraya hesap açacağınız sanal telefon numarasını girmeniz gereklidir.
  • Son aşama olan doğrulama aşamasında ise sanal telefon numarasını görüşme ya da mesaj yolu ile doğrulamalısınız. Böylece Android cihazınızda ikinci telegram hesabınızı açmış olacaksınız.

Cihazınız İOS ise;

  • Cihazınızda telegram uygulamasını açarak “Ayarlar” menüsüne giderek sırasıyla “Düzenle” ve “Hesap Ekle” seçeneklerine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda hesap açmak için kullanacağınız sanal yani fake numaranız yazın.
  • Son aşamada tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi sanal telefon numaranızın doğrulama işlemini gerçekleştirdiğinizde ikinci telegram hesabı açılmış olacak.

Telegram Fake Hesap Açma Ücretsiz

Telegramda ücretsiz fake hesap açabilmeniz için oluşturulmuş olan uygulama vardır. Bu uygulamayı telefonunuza indirip kurarak çok kolay bir şekilde telegramda fake hesabınızı ücretsiz olarak üstelik kendi telefon numaranızı kullanmadan açabilirsiniz.

Güncel ücretsiz telegram fake hesap uygulamasını telefonunuza indirebileceğiniz gibi aynı zamanda tablet ya da bilgisayar gibi cihazlarınıza da indirip kurmanız mümkündür. Kurulum aşamasından sonra gerekli aşamaları izleyerek kendi numaranızı kullanmadan fake hesabınızı ücretsiz açıp mesajlaşma özelliğini de kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Telegram Fake Numara Ücretsiz

Telegramda fake yani sahte hesap açmak istiyorsanız yani diğer bir deyişle hesap açarken kullandığınız telefon numarasını kaydetmek istemiyorsanız mutlaka bir fake numaraya ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de fake yani sanal numara sahibi olmalısınız. Sanal numarayı birçok web sitesi ya da uygulama üzerinden edinebilirsiniz.

Sanal numara temini yapan uygulama ya da web siteler bu aşamada sizlerden ufak da olsa bir ücret talep edecektir. 20 TL ila 30 TL arasında bir ücret ödediğinizde SMS onaylı olan telegram fake numara bulma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ücret karşılığında almış olduğunuz sanal numara, tıpkı gerçek operatör numaraları gibi tek ve size özeldir. Dolayısıyla da sizin satın almış olduğunuz sanal numarayı bir başkasının satın alması ve fake telegram hesabı açması mümkün değildir.

Telefon Numarası Olmadan Telegram Açılabilir mi?

Telegram hesabı açmak istiyorsanız öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki kayıt sırasında herhangi bir telefon numarası girmeden telegram hesabı açabilmeniz mümkün değildir. Telegram hesabını kendi kullandığınız telefon numarası üzerinden açabilirsiniz. Ancak telefon numaranızı kullanmadan sahte bir telegram açmak istiyorsanız bu da mümkündür.

Telefon numaranızı kullanmadan telegram hesabı açmak için sanal numaraları tercih edebilirsiniz. Yani diğer bir deyişle ücreti karşılığında alabileceğiniz anonim numaralar ile telegram açabilmeniz mümkündür. Ancak hiçbir telefon numarası girişi yapmadan telegram açmanız imkansızdır.

Kaç Telegram Hesabı Açılabilir?

Telegram kullanabilmeniz için mutlaka bir telefon numarası ile kayıt olmanız gereklidir. Telefon numaranız olduğu takdirde Telegram üzerinden 3 farklı hesap açabilmeniz mümkündür. Asıl telefon numaranız ile Telegram hesabı açtıktan sonra eğer daha sonrasında tekrar fake hesap açmak istiyorsanız bunun için de Telegram fake numara alma işlemini gerçekleştirerek sanal telefon numarasına sahip olmalısınız.

Telegram Aynı Anda İki Telefonda Kullanılır mı?

Yeni bir uygulama olmasına rağmen telegram kısa sürede kendisini hızla geliştirmiş ve birçok farklı yeniliği de kullanıcılarına sunmuştur. Telegram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu yeniliklerden birisi de çoklu hesap desteğidir.

Söz konusu yenilik kapsamında Android cihazlarında telegram uygulaması kullanan kullanıcılar uygulamadan üç ayrı hesap açabilecekleri gibi aynı zamanda hesaplarını da üç farklı Android telefonda kullanabilmektedir.

Telegram Fake Hesap Nasıl Anlaşılır?

Telegram uygulamasında fake hesapların yaygınlaşmasıyla birlikte birçok kullanıcı bu gelişmenin beraberinde fake hesapların telegramda nasıl anlaşılacağını merak etmeye başladı. Face hesap açılışı sadece telegramda değil aslında günümüzde yaygın olarak kullanılan tüm uygulamalarda var olan bir durumdur.

Diğer sosyal medya hesaplarında fotoğraf sayısı ve profil resmi gibi ayrıntılardan hesabın fake olup olmadığı anlamak daha kolay olsa da telegramda bu durum çok daha zor olmaktadır. Görsel paylaşımı olmayan bir mesajlaşma platformu olan telegramda fake hesap da olsa gerçeğe benzeyen sanal numaralar ile hesap açıldığından dolayı hesabın fake olduğunu anlamak çok da mümkün olmuyor.

Telegram Sahte Hesap Şikayet Etme

Telegramda bir numarayla iletişim kurduysanız ve hesabın sahte ya da yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız bu durumda söz konusu hesabı şikayet etme hakkınız vardır. Ancak bu şikayetinizin telegram tarafından geçerli sayılabilmesi için şikayetinizi olabildiğince detaylandırmanız gereklidir.

Telegramda sahte olduğunu düşündüğünüz hesabı şikayet etmek için Abuse@Telegram.org adresine mail atmalısınız. Mail detaylarında hesabı şikayet etme nedenlerinizi detaylı olarak açıklamalısınız. Hatta elinizde kanıt varsa mutlaka maile ek olarak görüntü içeren ekran görüntüleri de ekleyebilirsiniz. Aksi takdirde yüzeysel olarak gönderdiğiniz ve bir kanıt göstermediğiniz şikayetlerinizin telegram tarafından kabul görme olasılığı oldukça düşüktür.

Telegramda Bildirim Kimlere Gider?

Telegram hakkında merak edilen konulardan birisi de bildirimlerin kimlere gittiğidir. Öncelikle telegram alt yapısının özellikleri doğrultusunda siz telegrama katıldığınız anda rehberinizdeki tüm telegram kullanıcılarına telegrama katıldığınıza dair bildirim gider. Bu bildirimi engellemeniz mümkün değildir.

Siz telegram kullanıcısı iken telefon numaranızı değiştirdiyseniz bu değişiklik telegramın gizlilik kuralları çerçevesinde diğer kullanıcılara bildirim gitmez. Bunun yanı sıra eğer herhangi bir telegram kullanıcısını engelledi iseniz bu engelleme de engellenen kişiye bildirim olarak gitmez. Ancak son görülme zamanınız engellenen kişi tarafından “uzun zaman önce” şeklinde görünür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.