A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları ve Yaş Sınırı

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları ve Yaş Sınırı
28.01.2024 09:27
A+
A-

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Zincir marketler arasında yer alan A101, 2008 yılında kurulduğundan bugüne dek uygun fiyatlı ürünleriyle hızlı bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanında hızlı büyüme göstererek de ilgi çekmeye başlamıştır.

Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri hem de aktüel ürünleriyle dikkat çekerken aynı zamanda sayısız kişiye de iş kapısı haline gelen A101 iş başvurusu nasıl yapılır, A101 araçlı kurye başvuru nasıl yapılır gibi konular da merak konusu haline gelmiştir. Bizler de özellikle iş arayan ve A101’de çalışmak isteyenlerin merak ettiği tüm soruların cevabını sizler için bu yazımızda derledik.

A101 de Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

A101 iş başvurusu part time olarak ya da tam zamanlı olarak yapabilirsiniz. Ancak A101’de çalışmak için öncelikle şirketin koyduğu şartları karşılıyor olmanız gerekiyor. Eğer A101 iş başvuru şartları konusunda uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bu noktada form doldurmanız ve CV vermeniz gerekiyor.

A101’de çalışmak için başvuru yapmanız ve başvuru sürecinizi doğru bir şekilde yönetip takip etmeniz gereklidir. Özellikle başvuru şartlarına uygun olmadığınız takdirde doğru bir başvuru sürecini yürütseniz bile başvurunuz kabul edilmeyecektir.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 iş başvurunuzu farklı şekillerde yapabilirsiniz. En yaygın kullanılan başvuru yöntemi ise doğrudan A101 mağazalarına başvuru yapmaktır. A101 mağazalarına tüm iş deneyiminizin ve eğitim bilgilerinizin yer aldığı CV belgenizi teslim ederek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şayet başvurunuz olumlu sonuçlanır ise size geri dönüş sağlanacaktır.

A101 iş başvurusunu aynı zamanda https://www.a101.com.tr/ adresine giderek resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Resmi web sitesine gittikten sonra “Kariyer” sayfasına giriş yapın ve sayfada yer alan formu eksiksiz şekilde doldurun. Ayrıca form içerisinde çalışmak istediğiniz il ve ilçe seçimini yapın. Başvurunuzu onayladıktan sonra başvurunuz genel merkeze iletilecek ve işleme alınacaktır.

A101’de çalışmak için başvuru yapabileceğiniz kanallardan bir diğeri ise İŞKUR yöntemidir. İŞKUR üzerinden de belirli adımları izleyerek başvuru işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

A101 İş Başvurusu Nereden Yapılır?

Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleriyle diğer yandan aktüel katalog ürünleriyle dikkat çeken, kaliteli hizmet anlayışını uygun fiyata sunan A101 bu sebeple birçok kişinin çalışmak istediği alanlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla da birçok kişi için A101 iş başvurusu nasıl yapılır sorusu kadar iş başvurusu nereden yapılır sorusu da fazlasıyla merak ediliyor.

A101 iş başvurusunu A101 mağazalarından yapabileceğiniz gibi aynı zamanda A101 resmi web sitesi üzerinden ya da İŞKUR sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 iş başvurusu İŞKUR üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Ancak İŞKUR üzerinden başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR E-Şube üzerinden kayıt yaptırmanız şarttır. Kayıt işleminizi tamamladıysanız daha sonrasında İŞKUR E-Şube web sitesine TC kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Daha sonrasında başvuru formunu doldurarak başvurunuzu online olarak tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca İŞKUR üzerinden yüz yüze de başvuru yapabilirsiniz. Yüz yüze başvuru için de CV’nizi hazırlayıp bizzat en yakın İŞKUR müdürlüğüne giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

A101 İş Başvurusu Formu

A101 İş başvurusu yapmak isteyen kişiler mutlaka A101 İş başvuru formunu doldurmaları gereklidir. İş başvurusu formu mutlaka eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. İş başvurusu yapacak kişiler https://www.a101.com.tr/kariyer linke tıklayarak A101 İş başvuru formunu online olarak doldurabilirler.

A101 Hangi Evraklar Lazım?

A101’e iş başvurusu yaptıktan sonra aynı zamanda başvuru formundaki tüm beyanlarınızı doğrulayabilmek adına birtakım belgeleri de hazırlamanız gereklidir. Başvuru sırasında;

 • Kimliğinizin fotokopisi,
 • İkametgah belgeniz,
 • Son 6 ay içinde çektirdiğiniz 4 tane vesikalık fotoğrafınız,
 • Erkek adaysanız askerlik durum belgeniz,
 • Sağlık raporunuz,
 • Adli sicil kaydı belgeniz,
 • Öğreniminizi belirten belgeniz,
 • A101 başvuru formunuz mutlaka yanınızda olmalıdır.

A101 İşe Alım Süreci

A101 iş başvurusu kaç günde sonuçlanır? Sorusu başvuru yapacak olan neredeyse tüm adayların merak ettiği konudur. Bu konuya tek ve doğru bir cevap vermek mümkün değildir. Zira her il ve ilçede personel ihtiyacı ve iş başvurusu yoğunluğu farklı olduğundan işe alım süreci de değişkenlik gösterebilir.

Ancak eğer tüm şartları karşılıyorsanız diğer yanda personel ihtiyacı da varsa ortalama 1 hafta içerisinde aranmanız ve görüşmeye çağrılmanız muhtemeldir. Yani A101 iş başvurusu yaptığınızda işe alım süreci de çok uzun sürmeden olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır.

A101 İş Başvurusu Şartları

A101 iş başvurusu yaptığınızda başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız tüm şartlara uygun olmanız gereklidir. A101’de çalışabilmek için;

 • 18 yaşınızı doldurmuş olmanız,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız,
 • Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması ya da askerlik görevinden muaf olması,
 • Esnek çalışma saatlerinde çalışabiliyor olmanız,
 • Yoğun iş temposuna uyumlu olmanız,
 • En az lise öğrenimi seviyesine sahip olmanız,
 • 30 yaşını doldurmamanız olmanız,
 • Adli sicil kaydınızda herhangi bir suç kaydının olmaması,
 • İnsan ilişkilerinde ve iletişimde güçlü olmanız gerekmektedir.

Bu şartları taşıyorsanız başvurunuzun kabul görme oranı daha çok fazla olacaktır. Ancak bu şartları taşıyor olmanız kesinlikle işe alınacağınız anlamına gelmez. Eğer tüm şartları karşılıyorsanız ve tercih ettiğiniz il ve ilçede personel ihtiyacı var ise bu durumda değerlendirmeye alınırsınız.

A101 İş Başvurusu Yaş Sınırı

A101’de çalışmanın en önemli şartlarından birisi yaş şartıdır. Başvuru yapmak isteyen adayların özellikle yaş şartına riayet etmesi gereklidir. Eğer söz konusu yaş şartına uyum sağlamıyorsanız bu durumda siz başvuru yapsanız dahi başvurunuz kabul görmeyecektir. A101 iş başvurusu yapmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve 30 yaşından küçük olmanız gereklidir.

A101 İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

A101 İş başvurusu yapmak için formu doldurduktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınır bulunduğunuz il ve ilçeye göre açık kadro durumunu göre 1 hafta ile 15 gün içerisinde geri dönüş sağlanmaktadır.

A101 İş Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir

A101 İŞ Başvurusunu işkur üzerinden yapanlar e-devlet üzerinden sorgulama yapabilirler. İşkur aracılığı ile başvuru yapanlar https://www.turkiye.gov.tr/is-basvuru-sonucu-sorgulama linke tıklayabilir. A101 iş başvurusunu 101 kariyer üzerinden yapanlar ise https://www.a101.com.tr/kariyer sayfasından başvuru durumunu öğrenebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.