BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları ve Formu

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları ve Formu
03.02.2024 19:11
A+
A-

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Türkiye’nin dört bir yanında şubesi olan BİM, aynı zamanda zincir marketler arasında yer alıyor. Her geçen gün daha da hızlı bir şekilde büyümeye devam eden BİM, kaliteyi uygun fiyatlarla tüketicilere sunarken diğer yandan geniş bir istihdam alanı da sunuyor.

İş arıyorsanız ve BİM bünyesinde çalışmak istiyorsanız öncelikle Bime iş başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını eksiksiz ve doğru şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Bizler de bu yazımızda konu ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. BİM’e iş başvurusu hakkında tüm detayları yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

BİM Markette Nasıl Çalışabilirim?

Bim’de çalışabilmeniz için öncelikle başvuru kanallarından sizin için en kolayını seçip başvuru sürecinizi başlatmalısınız. Başvuru şartlarını karşıladığınızdan emin olduğunuz takdirde başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra eğer eğitim durumunuz başta olmak üzere kriterleriniz uygun görülür ise görüşmeye çağrılırsınız. BİM’de bir de yükselme şansınız olacaktır. Ancak bu durumda eğitim seviyenizin yeterli olması son derece önemlidir.

Bim İş Başvurusu Şartları

BİM’de çalışmak ve perakende sektöründe kariyer yapmak istiyorsanız, belirli şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar, başvurmak istediğiniz pozisyona göre değişiklik gösterebilir.

Genel Başvuru Şartları:

  • En az lise mezunu olmak
  • Türkçe’yi iyi derecede okuyup yazabilmek
  • Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek fiziki güce ve dayanıklılığa sahip olmak
  • Ekip çalışmasına yatkın olmak
  • Müşteri memnuniyetine önem vermek
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek
  • Temiz ve titiz olmak
  • Sabıka kaydı bulunmamak

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM iş başvurusu işlemlerini mağazalara giderek ya da online olarak internet web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu noktada başvuru sürecini oldukça kolay bir şekilde ilerletiyor. Eğer mağazalardan başvuru yapacaksanız tüm kişisel bilgilerinizin ve eğitim durumunuzun belirtildiği CV’nizi hazırlayarak BİM mağazalarına vererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer başvurunuzu online olarak hızlı bir şekilde direkt genel müdürlüğe yapmak istiyorsanız https://www.bim.com.tr/ adresine giderek BİM iş başvurusu formu doldurmanız gereklidir. Web sitesine girdikten sonra ekranın sol üst köşesinde yer alan “BİM’de Kariyer” bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda “Hızlı Başvuru” sekmesine girerek formu doldurabilirsiniz.

BİM Engelli Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin dört bir yanında sürekli şube açan BİM, dolayısıyla da yeni mağaza açtıkça sürekli personel ihtiyacı da duyuyor. Ayrıca BİM, kanuni olarak yapması gerekeni de yaparak engelli personel alımı da yapıyor. Dolayısıyla da BİM engelli iş başvurusu da merak edilen konular arasında yer alıyor.

BİM kadrosunda engelli personel olarak yer almak istiyorsanız yine engelli statüsünde yukarıda anlattığımız gibi BİM mağazalarından başvuru yapabilir ya da online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Online BİM engelli iş başvurusu yapmak için BİM internet sayfasında “İnsan Kaynakları” bölümünden başvurunuzu yapabilirsiniz. Şayet tercih ettiğiniz il ve ilçede engelli personel ihtiyacı olur ise size dönüş yapılacaktır.

Bim İş Başvurusu Formu

BİM İş başvurusu yapmak isteyen kişiler mutlaka BİM İş başvuru formunu doldurmaları gereklidir. BİM İş başvurusu formu ilk iş başvuru yaparken doldurulmalıdır. İş başvuru formunda sizin hakkında genel bilgiler ve çalışmak istediğiniz bölge seçimi yapılmaktadır. BİM İş başvuru formu doldurmak için https://www.bim.com.tr/Categories/676/hizli-basvuru.aspx linke tıklabilirsiniz.

BİM’e Girmek İçin Ne Gerekli? Bim’de Kimler Çalışabilir?

Bim İş Başvurusu Şartları; BİM başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını ve BİM’de çalışmak istiyorsanız şirketin belirlediği şartlara uygun olmanız gereklidir. Bu şartların başında ise yoğun çalışma temposuna ayak uydurmak, 18 yaşını doldurmuş ve en az önlisans mezunu olmak geliyor. Ayrıca erkek adayların mutlaka askerlik görevini tamamlamış olması ya da askerlikten muaf olması şartı da bulunuyor. Bu şartlar aynı zamanda BİM engelli çalışma şartları da olduğundan engelli adayların da sahip olması gereken şartlardır.

Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

BİM iş başvurusunun kaç günde sonuçlanacağı her adaya göre farklılaşabilir. Şöyle ki; siz BİM mağazalarından ya da online web sitesi üzerinden başvuru yaptıktan sonra belirtmiş olduğunuz il ve ilçe tercihindeki personel ihtiyacına göre değerlendirilirsiniz. Eğer personel ihtiyacı var ise ve şartlara uygunluk gösteriyorsanız geri dönüş yapılma hızı çok daha hızlı olabilmektedir.

Bim İş Başvurusu Telefon Numarası

BİM İş başvurusu yapmak yada başvuru süreci hakkında bilgi almak için 0850 254 4444 numarasını arayabilirsiniz.

Bim İş Başvurusu Yaş Sınırı

BİM’de iş başvurusu için resmi bir yaş sınırı olmasa da, genel olarak 18-35 yaş arası adaylar tercih edilmektedir. Bu yaş aralığı, yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek fiziki güce ve dayanıklılığa sahip olma kriteri ile bağlantılıdır.

Ancak, bazı pozisyonlar için yaş sınırı daha yüksek olabilir. Örneğin, müdürlük pozisyonları için 40 yaşına kadar adaylar kabul edilebilmektedir.

Yaş sınırı, başvurmak istediğiniz pozisyona ve mağazanın ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.

BİM Part Time Var mı?

BİM part time eleman alıyor mu sorusu da birçok kişinin özellikle öğrenci olan ancak çalışmak isteyen kişilerin merak ettiği sorulardan birisidir. BİM, tam zamanlı personel alımının yanı sıra aynı zamanda zaman zaman part time personel alımı da yapmaktadır. Ancak elbette tam zamanlı personel alımına göre part time personel alım sıklığı daha azdır.

BİM bünyesinde part time çalışmak istiyorsanız başvuru sırasında mağazalara vereceğiniz CV’nize ya da web sitesi üzerinden doldurduğunuz başvuru formunuza part time olarak çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.