İsimden Telefon Numarası Bulma Ücretsiz Uygulamalar

İsimden Telefon Numarası Bulma Ücretsiz Uygulamalar
24.04.2024 18:33
A+
A-

İsimden Telefon Numarası Bulma Ücretsiz Uygulamalar 2024; İsimden telefon numarası bulma ya da cep telefonu numarası öğrenme yabancı numaralardan rahatsız olan herkesin mutlaka merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bizler de bu yazımızda sizler için isimden telefon numarası bulma – öğrenme konusunda izleyebileceğiniz yolları derledik.

Zaman zaman isimsiz gelen yabancı telefon numaraları herkesi rahatsız eden bir durum olabilmektedir. Bu gibi durumlarda numaranın kime ait olduğu ise merak konusudur. Eğer siz de böyle bir durum ile karşı karşıya gelirseniz basit ve ücretsiz yöntemlerle yabancı numaraların kime ait olduğunu kolay ve hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

İsimden Telefon Numarasını Nasıl Bulabilirim?

Yabancı numaraların kime ait olduğunu öğrenmek kadar artık isim ve soyisim kullanarak telefon numarası bulmak da oldukça kolay. Cüzi miktarda ödeyeceğiniz komisyonlar ile isimden telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

Televizyon reklamlarından aşikar olduğumuz 11880 isimden numara bulma hattı isimden telefon numarası bulma konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir. Sorgulamalarda gizli olmayan kişilerin isimleri ile dakika başı çok cüzi ücretlendirme ile numara sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca 11880 hattı üzerinden sadece Türkiye genelinde değil yurtdışı ve Kıbrıs’ta da isimden telefon numarası bulabilirsiniz.

Birinin Telefon Numarasını Nasıl Bulabilirim Ücretsiz?

İsimden telefon numarası bulma – öğrenme yolları oldukça fazladır. Bu yöntemler arasında hem ücretli hem ücretsiz yöntemler vardır. Ancak isimle telefon numarası sorgulaması yapmak istiyorsanız ücretsiz yöntemleri kullanarak da kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon numarası bulma yöntemleri her operatöre göre değişkenlik gösterebilir. Söz konusu operatör doğrultusunda numara sorgulamasını farklı yöntemlerle yapabilirsiniz.

İsimden Telefon Numarası Bulma ve Öğrenme Yöntemleri

İsimden telefon numarası bulma ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir işlem olmakla birlikte aynı zamanda 11880 gibi bilinmeyen numaralar hattı üzerinden ücretli olarak da kısa sürede yapabilirsiniz. Sorgulaapp.com sitesi başta olmak üzere aynı zamanda e-devlet üzerinden, BTK ile ücretsiz olarak sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi farklı operatörler üzerinden de isimden telefon bulabilirsiniz. Ancak bu sorgulamalar sırasında sorgulama yapacağınız ismini numarasını kayıtlarda gizlememiş olması gereklidir.

İsimden Telefon Numara Bulma Uygulaması

Sorgulaapp.com web sitesi, ücretsiz olarak isimden numara sorgulamak için kullanılan web sitesidir. Bir dönem yaygın olarak kullanılmış olan sorgulaapp.com web sitesi günümüzde nedeni bilinmese de aktif değildir. Dolayısıyla da şuan için söz konusu web sitesi üzerinden isimden telefon numarası sorgulamak mümkün olmamaktadır. Ancak yazımızın devamındaki diğer yöntemleri isimden numara sorgulamak için kullanabilirsiniz.

İsimden telefon numarası bulma uygulamalarından bir diğeri ise Turkcell Upcell uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Upcell ile isimden telefon numarasını kolay şekilde sorgulayabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirip üye girişi yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-Devlet İsimden Numara Sorgulama

E-devlet üzerinden numara sorgulama yapabileceğiniz tek işlem kendi aboneliklerinizin olduğu hat sorgulamalarıdır. Zira e-devlet sistemi üzerinden başka vatandaşların adını girerek numara bulma işlemi yapabilmeniz mümkün değildir. Ancak E-devlet sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kayıtlı cihazlarınızın, cihazınızın IMEI bilgilerinin ve kayıp/çalıntı sorgulama yapabilirsiniz.

Turkcell İsimden Numara Öğrenme Ücretsiz

Turkcell operatörü, en yaygın tercih edilen operatörler arasında yer almakla birlikte geniş hizmet kapsamında bilinmeyen numaraları sorgulama hizmetlerine de yer vermektedir. İsimden numara sorgulama işlemi için Turkcell özellikle çağrı hattı oluşturmuştur.

Turkcell’in isimden numara sorgulama hizmetleri sadece Turkcell veri tabanında kayıtlı olan müşterilerine özeldir. Operatör müşterisi iseniz 118-32 numaralı hattı tuşlayarak ad-soyad bilgisi verip numara sorgulaması yapabilirsiniz.

BTK İsimden Numara Sorgulama

İsimden numara bulma işlemleri 2017 yılına kadar doğrudan BTK web sitesi üzerinden yapılabiliyordu. Ancak iyileştirmeler ve geliştirmeler neticesinde günümüzde BTK isim sorgulama talepleri ancak e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “Elektronik Hükümet” sistemi üzerinden BTK aracılığı ile sorgulama yapabilirsiniz.

Vodafone İsimden Numara Bulma

Mesajla isimden numara bulma hizmetleri Vodafone operatörü tarafından sunulmaktadır. Eğer Vodafone operatörüne ait yabancı bir numara sorgulamak istiyorsanız “KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra 10 haneli numarayı yazıp 7048’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj yönteminin yanı sıra tıpkı Turkcell’de olduğu gibi numara sorgulama çağrı hattı ile de sorgulama yapabilirsiniz. Eğer sorgulamayı arama yoluyla yapmak istiyorsanız 11842 numaralı hatta arayarak işleminizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Bulma

Türk Telekom operatörleri üzerinden yapacağınız tüm sorgulama işlemleri sadece Türk Telekom müşterileri için geçerlidir. Ancak Türk Telekom isimden numara bulma işlemi ücretli işlemdir. İlk aramanız ile birlikte dakikası 4 TL civarında bir ücrete tabii olursunuz.

Türk Telekom üzerinden isim bilgisiyle numara bulmak için 11855 numaralı hattı arayabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek gerekir ki; yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sorgulama işlemi ücretli bir işlem olmakla birlikte sadece Türk Telekom alt yapısını kullanan müşterileri kapsamaktadır.

Truecaller İsimden Numara Sorgulama

Truecaller, ücretsiz olarak tüm dünya genelinde herhangi bir noktada isimden numara öğrenebileceğiniz bir yöntemdir. Truecaller üzerinden isimden numara sorgulayabileceğiniz gibi aynı zamanda numara üzerinden de isim sorgulayabilirsiniz.

Truecaller üzerinden numara sorgulaması yaptığınızda numaranın kime ait olduğunu bulabileceğiniz gibi aynı zamanda başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu da görebilirsiniz.

İsimden Telefon Numarası Bulma Ücretsiz

İsimden telefon numarası bulma ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir çok uygulama bulunmaktadır. İsimden telefon numarası bulmak için Turkcell Upcell uygulaması en çok tercih edilen ve önerilen uygulamaların başında gelmektedir.

İsimmden telefon numarası bulmak için Upcell uygulamasını telefonunuza indirip ücretsiz olarak sorgulama yapabieceğiz gibi tanımadığınız yabancı numaraların kime ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilersiniz.

Yorumlar

  1. 52094840761 dedi ki:

    Lütfen bana 30 UC lazım